Başa Dön

Stil Sahibi Bir Anne

blank

Stil Sahibi Bir Anne

Okuma süresi 3 dakika

Başkentin tanınmış simalarından, profesyonel trompet sanatçısı Didem Baylan ile Next Level Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz keyifli bir alışveriş gününde kendisinin sanat, spor ve oyunculuk gibi farklı yönlerini tanırken, modaya dair düşüncelerini de paylaştık ve birbirinden renkli moda kareleri yakaladık…

  1. Bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

Ben spor ve sanat eğitimi ile yetişebilmiş şanslı biriyim. Yıllarca profesyonel trompet sanatçısı olarak akademik klasik müzik orkestralarında müziğe dahil olma şansım oldu. Jazz konserlerinde çaldım, festivallerde de çok  önemli müzisyenlerle yan yana enstrüman çalma şansım oldu. Üçüz oğullarımla uzun bir süre müziğe ara verdim ama bir yandan hobi olarak başladığım oyunculuk, dönem dönem yaptığım projelerle hayatıma girdi. “Antikacı” adlı bağımsız bir filmde başrol oynadım. Ardından “Beni Affet” isimli günlük bir dizide uzun süre rol aldım ve hikâyelerin yazılıp çekilmesini çok  sevdim. Ben sahneyi yaratıp sunmayı ve kendini ifade etmeyi seven biriyim.    

  1. Nasıl bir aile yaşantınız var?

Aile yaşantım hep macera dolu… Özellikle üçüzlerimizden dolayı, huzurlu anları, eğlenceyi, dünyayı doğru tanımlamaya çalışmayı, hastalıkları, doğru gözlemleri yapıp yine doğru müdahaleleri yapabilmeyi yani yaşanabilecek her ihtimali serin kanlılıkla karşılamayı öğreniyorum. Ebeveyn de olsak çocuk olarak da kalsak aile yaşamımızın çekirdeği… Her günümüz için çok minnettarım.      

  1. İş hayatına ne zaman, nasıl bir başlangıç yaptınız?

İş hayatım da öğrencilik hayatımla iç içe başladı. Lise başladığı zaman orkestralarda büyük eserler çalındığında takviye sanatçı olarak trompet çalmaya başladım. O zamanlardan beri genelde hep aktiftim, yurt dışındaki orkestralarda dahi trompet çaldım. Artık çocuklarıma endeksli ve proje bazlı bir çalışma hayatını tercih edeceğim. 

  1. Yaz tatilinizi nerelerde geçirdiniz?

Tatilimiz önce hep Çeşme’de geçiyor. Sonra Bodrum’da çocukların rahat edebileceği yerleri tercih ediyoruz. Bazen de eşimle kısa kaçamaklar yapıp yurt dışında tatil yapıyoruz.

  1. Tarzınızı nasıl tanımlıyorsunuz?

Genelde rahat spor giyiniyorum. Kısaca kot tshirt… Ama çocuklarımla gezmiyor ya da oynamıyorsam nasıl hissediyorsam öyle giyiniyorum. Tarzım günüme göre değişir.

  1. Sizin için öncelikli olan moda olanı mı, yoksa kendine yakışanı giymek mi?

Yeni olanı takip etmeyi seviyorum. Moda güncel olaylarla, insanların ihtiyaçlarıyla şekilleniyor. Eğer tasarlanan kostümleri ya da modelleri yakıştırmazsam sadece moda diye hiçbir şeyi giymem. Yani yakışanı giymeyi tercih ediyorum. Deneme yanılma yöntemi ile bulmayı her bayan gibi ben de seviyorum.

  1. Sonbahara ilk adımları atıyor olduğumuz bugünlerde gardırobunuzda en çok hangi parçaları tercih edeceksiniz?

Deri ceketlerimi ve kovboy çizmelerimi giymeyi özledim.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.