Başa Dön

Stil Sahibi Banyolar: Aksoline Mimarlık

Stil Sahibi Banyolar: Aksoline Mimarlık

İlham veren banyo tasarımları ve birbirinden yaratıcı dekorasyon fikirlerini Aksoline Mimarlık kurucu ortağı İç Mimar Yağmur Aksoy, MAG Okurları ile paylaşıyor…

Evlerimizde belki de çoğu zaman ikinci plana attığımız banyolarımızın tasarımları aslında tüm evin genel tasarım algısında çok önemli bir rol oynar. Şık, modern, kullanışlı ve stil sahibi banyolara sahip olmanın dekorasyon fikirlerine ve banyolarınızı olduğundan çok daha geniş gösterecek çözüm önerilerine gelin birlikte bakalım. 

Genellikle evlerde banyolara düşen metrekareler sınırlıdır; fakat kısıtlı alanda hem kullanışlı hem de şık banyo tasarımları yaratmak için öncelikle yerleşim planlamasını doğru yapmak gerekir.

Zemin seramiklerini sade, tek renk ve büyük ebatlı seçerseniz mekânın bütünlük algılısını bozmamış olursunuz. Zeminde kullanılan seramiği duş içerisine devam ettirip duş teknesi kullanımından kaçınırsanız banyolarınız, olduğundan çok daha büyük görünecektir.

• Tuvalet ve gizli rezervuar arkalarındaki duvarlarda farklı renk seramikler kullanarak veya ufak objeler koyabileceğiniz nişler oluşturarak banyolarınızda daha sıcak ve şık bir görünüme ulaşabilirsiniz. 

• Koyu renk tercihleri her küçük mekânda olduğu gibi banyolarınızda da alanı olduğundan küçük gösterebilir; fakat kuvvetli ve dengeli bir aydınlatma sistemi ile bu durumu kolayca engelleyebilirsiniz. 

• Duvarlarda neme dayanıklı duvar kağıdı veya dokulu boya seçimleri ile daha sade ve şık bir görünüme ulaşabilirsiniz. 

• Banyo mobilyalarında duvara monte dolaplar tercih edin ve zemin ile ilişkisini tamamen koparın. Böylelikle temizlik avantajı yaratır ve olası bir ıslanmaya karşı mobilyalarınızın ömrünü uzatmış olursunuz. 

• Son zamanlarda çokça kullandığımız diğer bir detay ise kendinden ayaklı dikey lavabolar. Görünüm olarak hem çok özgün bir stile sahip hem de yer tasarrufu sağlıyor. 

• Son olarak; banyonuzu şık bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız aksesuar uyumlarınıza dikkat etmelisiniz. Havlularınız, sabunluklarınız ve diğer aksesuarlarınızın renklerini birbirine uyumlu seçmelisiniz. Hasır havlu sepetleri, küçük yapay bitkiler ve mumlar ile sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.