Başa Dön

Spor Yapmadan İncelmek Mümkün

Spor Yapmadan İncelmek Mümkün

Dr. Kamer Koldaş; egzersiz yapmadan incelme ve sıkılaşma olarak bilinen, son zamanların gözde teknolojisi Akıllı Otomatik Kas Eğitim Teknolojisi’nin (IAMT) merak edilenlerini ayrıntıları ile birlikte MAG Okurları için anlatıyor.

 

Kaslar ne kadar güçlü olursa vücudunuz da o kadar sıkı ve çekici görünür. Sıkı ve güçlü kaslar; aktif, dinamik, sağlıklı, dimdik bir duruşu beraberinde getirir. Peki, kaslarınızı ve siluetinizi forma sokmanın tek yolu spor salonundan çıkmamak ve ağır sporlar yapmak mı?

Elbette günümüz gelişen teknolojilerinin bu konuda da ürettiği bir çözüm var. IAMT (Akıllı Otomatik Kas Eğitim Teknolojisi) sayesinde egzersiz yapmadan vücudunuzu biçimlendirmeniz ve forma sokmanız mümkün.

Egzersiz yapmadan kaslarınızı güçlendiren bu teknoloji, kasları çalıştırırken aynı zamanda yağ hücrelerini de parçalayarak bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmanızı sağlıyor. Bu teknoloji ile karın kaslarınızı güçlendirmek, kalçalarınızı biçimlendirmek, daha formda kollara, daha çekici ve selülitsiz bacaklara kavuşmanız mümkün.

“Inshape” yüksek yoğunluklu, odaklı elektromanyetik stimülasyon teknolojisi kullanarak etki eder. Bu güçlü enerji sayesinde, tedavi edilen bölgedeki kasların kasılması sağlanır. Yarım saat gibi kısa bir sürede kasların ortalama yirmi bin defa mekik çekmişçesine kasılması gerçekleşir. Bu da egzersizle bile mümkün olmayan sonuçlara kavuşmamıza olanak sağlar. Kasların bu derece yoğun şekilde çalışması ise sadece kas liflerinin yoğunluğunu artırmakla kalmıyor, aynı zamanda tedavi edilen bölgedeki yağ yakımını da artırıyor. Ayrıca kronikleşmiş kas ağrısı ve tembel kas gibi rahatsızlıkların tedavisi sağlanır.

Karın zorlu bir bölgedir. Karın kaslarını biçimlendirmek, düz bir karna kavuşmak isteyen herkes faydalanabilir.

Karın bölgesinde six packs görünümü isteyen tüm erkekler faydalanabilir.

Daha kalkık, daha yuvarlak hatlı ve sıkı kalçalara sahip olmak isteyen kişiler için uygundur.

Kol kaslarını güçlendirerek bu bölgedeki sarkmayı gidermek, daha çekici, daha biçimli kollara kavuşmak isteyen herkes bu tedaviden faydalanabilir.

Bacakları forma sokmak zordur. Daha biçimli, sıkı bacaklar isteyenler için ideal bir tedavi yöntemidir.

Karın Kası

Karın kaslarınızın formda olması sadece daha düz, çekici bir karna sahip olmanız anlamına gelmiyor. Güçlü karın kasları dimdik durmanızı, kusursuz bir duruşa sahip olmanızı da sağlar. Karın, yoğun diyet ve egzersiz programına rağmen bile forma girmesi en zor bölgedir, özellikle de hamilelik sonrasında. Bu tedavi yağ dokusunun altındaki kasları güçlendirir, kas yoğunluğunun artmasını sağlar ve yağ hücrelerini parçalayarak daha düz ve atletik bir karın bölgesi yaratır. Bu teknolojinin karın kaslarını güçlendirici, forma sokucu etkisi tedaviyi erkeklerin de ilgi alanına sokuyor. Güçlü, belirgin karın kasları yaratmakta etkili olan bu tedavi, sporla elde edilmesi son derece güç bir etki yaratması ile ön plana çıkıyor.

Kalça Biçimlendirme

Özellikle kalçalarının formunu kaybetmesinden ve popo düşüklüğünden şikâyetçi olan kişiler bu tedaviden ciddi faydalar sağlayabilir. Sistemin bu sorunda etkili olduğu, klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Popo düşüklüğünde ve kalça biçimlendirmede etkilidir. Otuz dakikalık bir uygulama ile yirmi bin squat hareketi etkisi elde etmek mümkündür.

Kollardaki Sarkmalar

İlerleyen yaşla birlikte sıkılığını kaybeden, gevşeyen kolları forma sokmakta da son derece etkili bir tedavidir. Biçimli kollara sahip olmanın tek yolu bu bölgedeki kasları çalıştırmaktır. Spor salonunda vakit geçirseler bile kollarında istedikleri görünüme ulaşmakta zorlanan kadın ve erkekler bu tedaviden faydalanabilir.

Daha Biçimli Bacaklar

Bacaklar vücudun forma sokması en zor bölgelerinden biridir. Özellikle iç bacaklar. Düzenli olarak spor yapanlarda bile iç bacaklarda gevşeme ve sarkma görülebiliyor. Bu teknoloji zorlu bölgede de ön plana çıkan, başarılı sonuçlar sağlayan bir tedavi. Sistem, iç bacaklar dışında bacakların alt kısmını, yani baldırları biçimlendirmede de etkili.

Seans süresi otuz dakikadır. Sekiz ila on seanslık paketler halinde haftada iki kez uygulamak en ideal sonuçlar için gereklidir. Aynı gün içinde birden fazla bölgede uygulanabilir. Ağrısız ve acısız bir işlemdir. İşlemden hemen sonra kişiler normal yaşamlarına geri dönebilir. Tedavi edilen bölge boyunca çok fazla egzersiz yaptığınızdakine benzer ağrı ve sızılar olabilir. Bunlar tamamen normaldir ve birkaç gün içinde geçerler. Klinik çalışmalar tedavinin olumlu etkilerinin bir yıl sonra bile devam ettiğini gösteriyor; ancak, aynı egzersizde olduğu gibi bu tedavinin de sonuçlarının devamlılığı için idame seanslar halinde uygulama yapmak kalıcılığı artıracaktır. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.