Başa Dön

Sevgililer Günü Makyaj Önerileri

Sevgililer Günü Makyaj Önerileri

Hamiyet Akpınar

Pandemiden dolayı her ne kadar mekânlarda Sevgililer Günü kutlaması gerçekleştirilmese de bu romantik günü evde özel bir hale getirip kutlayacak olanlara 2021 trendlerini kullanarak yapabilecekleri makyaj önerilerinden bahsedeceğim.

 

Şubat ayı denilince akla gelen ilk şeylerden biri de Sevgililer Günü. Bu sene mekânlarda kutlanamasa da o günü kendimiz ve sevgilimiz için özel bir hale getirebiliriz. Ev ortamında mum ışığı eşliğinde romantik bir akşam geçirmek iyi bir fikir gibi görünüyor. 14 Şubat’ta sevgilisi olmayanlar veya sevgilisi ile bir araya gelemeyenler de evlerinde sevdikleri ve yakın arkadaşları ile zoom üzerinden kendi dijital partilerini organize edebilirler. Konsept belirleyerek ona göre saç, makyaj ve kıyafet planlayıp farklı bir akşam geçirebilirler.

 

Bu özel akşam için bir gece öncesinden küçük bir hazırlık iyi hissettirir. Cildinize derin temizleme yapıp canlandıracak serumlar kullanın. Dinlenmiş bir görünüm için güzel bir uyku çekin. Akşam makyajınıza başlamadan önce bir nem maskesi ile cildinize dolgunluk ve yumuşaklık verin, dinlenmiş gözaltları için de anında etki eden kâğıt maskelerden faydalanabilirsiniz. Cildinizin etrafa ışık saçması, romantik bir yemekte özellikle mum ışığında çok çekici görünecektir. Bunun için cildinize aydınlık ve nemli gösterecek bir primer uygulayabilir veya fondöteninizin içine ışıltı veren likit illuminator ekleyip cildinizin ışıldamasını sağlayabilirsiniz. Pembe ya da şeftali tonlarındaki highlighterlı allıklar ile cildinizdeki ışıltıya romantiklik ve sıcaklık katabilirsiniz. Bu romantik akşamı sık sık makyaj tazeleme ile kesmek istemiyorsanız dudaklar yerine göz makyajının ağırlıkta olduğu bir makyaj tercih edebilirsiniz. Doğal bir göz makyajı yapsanız da kirpik diplerine çekeceğiniz dipliner ve bol maskara uygulamasıyla bakışlarınızı netleştirip daha etkileyici bir hale getirebilirsiniz. Daha derin bir bakış tercih ediyorsanız smokey göz makyajı ideal olabilir. Fazla koyu renkler yerine natürel ya da sıcak kahve tonları seçebilir, kirpik diplerine uyguladığınız far veya kalemi dış köşelere doğru yayarak buğulu bir göz makyajı ile ifadenizi daha etkili bir hale getirebilirsiniz. Dudaklarda ise sürekli tazeleme gerektirmeyecek kalıcı rujlar ya da silinse bile etkisini kaybetmeyecek ıslak ve dolgun gösteren lip glossları tercih edebilirsiniz. n

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.