© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Serhan İlçe Dekoratif Ferforje Üç Kuşak Zanaat

Serhan İlçe Dekoratif Ferforje Üç Kuşak Zanaat

Ferforje ve demir işçiliği alanında öncü isimlerden biri olan Serhan İlçe; sektörün işleyişi, demir işçiliğinin detayları, ferforje kullanımını ve kurucusu olduğu Serhan İlçe Dekoratif Ferforje’nin vizyonu hakkında MAG Okurlarını aydınlatıyor ve konuyu detaylandırıyor.

 

Öncelikle kendinizden ve firmanızdan biraz bahseder misiniz?

1983 Ankara doğumluyum. Karadeniz Teknik Üniversitesinde Ekonometri bölümünü bitirdikten sonra, dedem tarafından 1956 yılında kurulan Doğrusöz Metal Sanayi’de 2006’dan beri  profesyonel olarak çalışmaktayım.

Firma olarak verdiğiniz hizmetler ve faaliyet alanlarınız neler?

Ferforje korkuluk sistemleri, pencere, merdiven, bahçe demiri, balkon korkuluğu, bahçe aksesuarları, ferforje yatak ve ferforje sedir gibi tamamı el işçiliği olan ürünler üretiyoruz.

Demircilik zanaatından biraz bahseder misiniz? Ne zamandır bu sektördesiniz?

Aslında doğduğum günden beri bu işin içerisindeyim. Dedem 1956 yılında firmayı kurduktan sonra 1982 yılında işleri babama devretmiş. Çekirdekten aile içinde demircilikle yetiştiğim için çocuk yaşlardan itibaren atölyede yer aldım. Profesyonel olarak 2006 yılından beri sektördeyim. Demircilik; sabır ve özveri isteyen fakat ürettiğimiz ürünü bitirince keyif aldığımız bir meslektir.

Müşteri memnuniyeti noktasında neler sunuyorsunuz?

Doğru zamanda doğru yerde bulunup kişiye özel ürünü sunmak en büyük gayemiz. Bu felsefe ile hareket ettiğimizde müşteri memnuniyetini sağlamış oluyoruz.

Yılın ferforje trendleri hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Ağırlıklı çalışma alanımız villalar olduğu için korkuluk sistemleri ön planda yer alıyor. Demirin uzun ömürlü ve kaliteli işçilikle birleşmesiyle ferforje bahçe mobilyalarına son zamanlarda talep artmış durumda. Özellikle dekoratif salıncak ve oturma grupları en çok istenen ürünler oluyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.