© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Sağlıklı Dişler ve Estetik Bir Gülüş Biancodent

Sağlıklı Dişler ve Estetik Bir Gülüş Biancodent

Diş hekimliğinde uygulanan tüm tedavi hizmetlerini sunan Biancodent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinin kurucu ortakları Nupelda Ayçiçek Yalçındağ ve Çise Çağın, kaliteli ve etik değerleri ön planda tutan bir sağlık kuruluşu olarak hizmet vermeye devam ediyor…

Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız? Diş hekimi olmaya nasıl karar verdiniz?

Nupelda Ayçiçek Yalçındağ: Diyarbakır doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini bitirdikten sonra, Ankara’daki özel kliniklerde mesleğimi icra ettim. Ocak ayından itibaren, kurucu ortaklarından olduğum Biancodent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde ekibimle birlikte hizmet vermekteyim. Meslek hayatım boyunca yut içi ve yurt dışı olmak üzere çeşitli seminer ve eğitimlere katıldım. Kendi kararlarımı vermeye başladığım yaştan itibaren hekim olmak hedefimdi. Bana diş hekimi olma ilhamını veren ise kendi diş hekimimdi. Onun, bana ve hastalarına yaklaşımı, mesleğini severek yapması, beni bu kararımda motive etti. İyi ki diş hekimi olmuşum. Gelecek nesillere örnek teşkil edecek bir hekim olmak benim de en büyük hedeflerimden biri.

Çise Çağın: 1986 Lefkoşa doğuluyum. Üniversiteye kadar olan eğitimimi Kıbrıs’ta tamamladıktan sonra, 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde lisans eğitimime başladım. Mezuniyetim sonrası Gazi Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Bölümü’nde doktora eğitimine kabul edildim. Doktora eğitimimin ardından sekiz yıl boyunca özel sektörde çalıştıktan sonra Ocak ayından itibaren, kurucu ortaklarından olduğum Biancodent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde ekibimle birlikte hizmet vermekteyim. Diş hekimliğini tercih etmem aslında ailecek verdiğimiz bir karardı. Rahmetli babam hep doktor olmamı istemişti, fakat diş hekimliğini Hacettepe’de kazanabiliyor olmam tercihimde etkili oldu. İyi ki de olmuş, bu güzel mesleği yıllardır çok severek icra etmekteyim.

Biancodent olarak temel amacınız nedir?

Biancodent’i kurarken ikimizin de temel amacı, uzun yıllardır diş hekimliği sektöründe edindiğimiz tecrübeyi, fark ettiğimiz eksiklikleri ve katabileceğimiz yenilikleri bir çatı altında toplayabileceğimiz, kaliteli ve etik değerleri ön planda tutan bir sağlık kuruluşu oluşturmaktı.

Kliniğinizde hangi tedavi yöntemlerini uyguluyorsunuz?

Kliniğimiz, diş hekimliği alanında uygulanan tüm tedavi hizmetlerini sunmaktadır. Tüm tanı gereçlerine sahip kliniğimizde diş taşı temizliğinden, dolgu ve kanal tedavisini içeren restoratif işlemlere, gömülü diş çekimi ve implant tedavisi gibi cerrahi işlemlerden, son zamanlarda çok gündemde olan dijital gülüş tasarımı, lamina gibi estetik diş hekimliğine hizmetler verilmektedir.

Dişlerdeki çapraşıklıkların düzeltildiği ortodonti alanında, çocuk diş hekimliği olarak da bilinen pedodonti alanında, gülüş tasarımı temelinde dolgu ve porselen uygulamaları, botoks ve yüz bölgesi dolgu uygulamalarını kapsayan estetik diş hekimliği alanında, ağız hastalıkları, eklem ağrıları ve çene cerrahisi alanında, branşında uzman hekim kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Estetik diş hekimliği nedir ve uyguladığınız tedaviler neler?

Estetik; sanatsal yaratıcılığın, sanatta ve yaşamda güzel ve güzellik denen kavramın bilimi olarak tanımlanır. Diş hekimliğinde estetik ise doğala en yakını yakalayabilmektir. Estetik ya da diğer bilinen adıyla biyomimetik diş hekimliği, gülüşünüzün şeklini, rengini, hizasını, boyutunu, genel sağlığını ve işlevini iyileştiren bir diş hekimliği dalıdır. Bu alanda uyguladığımız tedaviler; çürük, yıpranmış, aşınmış veya kırılmış dişlerin kompozit dolgu materyalleri veya porselen kaplama/lamina gibi yöntemlerle restore edilmesi, diş renginin değiştirilmesi, diş arası boşlukların kapatılması, diş çevresindeki yumuşak ve sert dokunun sağlık ve estetiğini içine alan pembe estetik kavramını da kapsamaktadır.

Ağız ve diş sağlığı için neler önerirsiniz? Nasıl bir günlük bakım uygulanmalı?

Ağız ve diş bakımı, günlük temel temizlik rutinimizin olmazsa olmazıdır. Peki, bu rutinde neler yapılmalı? Kişi, hekiminin kendisine önerdiği fırça ve macunla her ana öğünden sonra muhakkak dişlerini ve dilini fırçalamalı ve gece yatmadan önce diş ipi kullanmalıdır. Bunun yanında ağız suyu ve gargaralar destekleyici olarak kullanılabilir. En az günlük bakım kadar önemli olan bir diğer konu ise rutin diş hekimi kontrollerinin gerekliliğidir. İhtiyaca göre en az altı ay, en çok bir senede bir kere muhakkak diş hekimimizi ziyaret etmeliyiz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.