Başa Dön

Sadelik, Sakinliğin ve Huzurun Anahtarı

Sadelik, Sakinliğin ve Huzurun Anahtarı

Trend tahmin ajansları aydınlanmak, yavaşlamak, arınmak gibi seçimler yapacağımız yönünde fikir birliğine varmış durumda. Yeni bir yıla giriş yaparken yavaşlatılmış ve sadeleşmiş atmosferde, cool ve klası koruyarak basitleşiyoruz. Dekorasyon alanında geçmişten ve arkeolojiden ilham alan detaylarla yüksek teknolojiyi bir araya getiren mix&match örneklerini keyifle benimseyeceğimiz uzak geleceğe de göz kırpıyoruz. Öte yandan soğuyan havalar yaşam alanlarında sıcak bir koza yaratma içgüdümüzü harekete geçiriyor. Evlerimiz yine yaşam mekânı tercihlerinde zirvede olacak. Başlangıçlar güzeldir,

siz yeniliklere açık mısınız?

 

Evin Işıltılı Cazibesi

Doğru kullanıldığında dekorasyonda hedeflenen etkiye bizi ulaştırma yetisine sahip aydınlatma tasarımları, her ne tarzda dekore edilmiş olursa olsun bir odanın vazgeçilmezleridir. Teknolojinin desteğiyle gelişen yeni tasarım anlayışı aydınlatma seçeneklerinin yelpazesini genişletirken, yaratıcı aydınlatma fikirlerinin mekânlara etkisi de giderek güçleniyor. Son yıllarda aydınlatma ürünleri, ışık ihtiyacının ötesinde dekorasyonun tamamlayıcısı olarak yaşam alanlarına kattığı renk ve şıklık sebebiyle iç mekân tasarımında büyük önem kazanmış durumda. Değişen trendlerin etkisiyle sınırsız form ve malzeme çeşitliliğiyle yeni sezonda da ön plana çıkan sarkıt ve lambaderler dekorasyonunuzun başrolü olmaya hazır!

 

Focus Desenlerin Pusulası Kuzeyi Gösteriyor!

Deko – pusula Rusya, İzlanda, İskoçya ve İskandinav ülkelerinin karlı buzlu coğrafyalarını işaret ediyor. Yerkürenin bu soğuk iklimlerindeki evleri ısıtan natürel malzemeler ve renkli desen katmanları, kış kasvetini kovmanın ana şifresi.

 

Grandmillenial Tarzı

Eski moda el sanatlarından bahsetmemiz gerekirse Y kuşağı aynı alanlardan, beyaz üzerine beyaz iç mekânlardan ve modern olma baskısından bıkmış ve bunun yerine geleneksel tarzların yeniden canlanması için bir yol arıyormuş gibi görünüyor.

Tıpkı podyumda olduğu gibi çiçekler, pötikareli baskılar, kabarık kollar ve fırfırlar ev dekorasyonunda da mikro çiçekler, hasır ve kamış mobilyalar, antikalar, saçaklar ve duvar kağıtları Grandmillennial tarzı olarak bilinen yeni trend sayesinde hayatımıza geri döndü.

 

Yeni Yaşam Alanı Mutfaklar

Günümüz metropol insanı için mutfak artık kişisel bir tapınak, ayrı kalınmaz bir laboratuvar gibi. Markalar da mutfakları hem yaşam alanı olarak değerlendiriyor hem de “evlerimizin kalbi” olarak görüyor. İnovasyon, günümüz mutfaklarının radarındaki en önemli kriterlerden biri. Teknolojinin her gün yeni ve ileri bir adım atması, sadece mutfağın mekanik yüzünü okşamıyor aynı zamanda kullanıcıyı daha konforlu, kaliteli ve keyifli bir mutfak hayatına davet ediyor. Örneğin; dokunmadan, sadece tek bir elin zarif hareketiyle değişen mutfaklar, ada mutfağın hemen arkasına konumlanan bir televizyon ünitesi ya da  kullanıcının fiziksel özelliklerine göre sağlığını düşünerek fırının ve bulaşık makinesinin yüksekte olduğu modüller tasarlanıyor. 2021’de dingin düzenlemelerle, derinliğinden ve sofistike yaşam anlayışından da ödün vermeden sizin karakterinize bürünebilen yaşam alanları tasarlayacağız. Çünkü her insan güzelliklerle çevrilmeye değerdir.

 

Bir Yaşam Alanı Olarak Islak Hacimler

Gün geçtikçe biraz daha önem kazanan ve kişisel yenilenme mekânı olarak içeriğini hızla geliştiren banyolar sadece teknoloji, işlev ve mobilya ile değil teması, atmosferi ve aurasıyla da öne çıkıyor. Artık günümüzün banyo tasarımlarında su ile baş başa kalmanın, arınmanın ve rahatlamanın altı çiziliyor. Banyoların tanımı tümden değişti. 2021 sezonu için evinizin keyif sınırları genişlerken ön plana çıkan mimari özellikler ise başı çekiyor.

 

Suyun sıcaklığını hesaplayan, klozetlerde su basıncı ve çıkışı sayesinde kişiye özel yıkama seçenekleri sunan ve daha az su kullanımıyla tasarruf ettiren armatürler, neredeyse varlığı hissedilmeyen rezervuarlar, su akışını kolaylaştıran hemzemin duş kanalları, yağmur duşları gibi teknolojik ürünler sayesinde banyolar smart bir kimlik kazanıyor. Koku ve ışık efektleriyle farklı atmosferlere dönüşebilen duşların çoğalan alternatifleri, dokunmatik ekran özellikli banyo aynaları gibi teknolojik ekipmanlar sayesinde banyolarda çok fonksiyonlu kullanım mümkün.

 

”Do İt Yourself” Eğlenceler

Yaratıcılığı ve sanatsal aktiviteleri evlerinin baş tacı edinen yeni nesil, evdeki aksesuar ve malzemeleri değerlendirerek ya da geri dönüştürerek oluşturulmuş yaratıcı dozu yüksek dekorasyonların devri. Şimdilerde dekorasyona ilham veren ürünlerin arasında kara tahtalar, tahta gibi kullanılan duvarlar yer almakta. Özellikle kara tahta üzerine yazılan mottolar, dekorasyon uygulamalarında dekoratif bir etki oluşturmakta. Göz estetiğinize hitap eden yaşam alanınızın çizgisine uygun, dekorasyonunuz da özgün bir uygulama istiyorsanız kara tahta modellerinden rahatlıkla yararlanabilirsiniz.  Mizah içerikli metinler, tarifler, mesajlar ve formüller yazarak dekorasyonunuza farklı bir yorum katabilirsiniz. n

Yazar Hakkında /

Yazarımızın kısa özgeçmişi çok yakında burada, sayfamızda olacaktır.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.