Başa Dön

Rolex ve Cartier Next Level’da

blank

Rolex ve Cartier Next Level’da

Okuma süresi 5 dakika

Lüks saat denilince ilk akla gelen marka olan ve her zaman en iyiyi müşterilerle buluşturan şimdide Ankara’nın gözde alışveriş merkezleri arasında gösterilen Next Level’da Rolex ve Cartier mağazası açan Uğur Saat’in Kaan Bezcier ile röportaj gerçekleştirdik. Gelecekteki planlarını ve Next Level’daki butik mağaza hakkında kendisinden bilgiler aldık.

Uğur Saat çok uzun yıllardır Ankara’da faaliyette. Şimdide Ankara’nın en özel alışveriş merkezlerinden biri olan Next Level’da… Next Level’daki açılış sürecinizden bahseder misiniz?
Uğur Saat 1989 yılında açıldı… 2007 yılına kadar orta grup mağazalarımız vardı. 2007 yılında yeni bir yapılanmaya girerek Rolex markası ile tamamen birlikte çalışabileceğimiz bir ortam yarattık. 2007 yılından beri de Rolex’in resmi ithalatçı firmasıyız. Aynı şekilde Cartier’i de o dönemden beri satıyoruz şu anda Cartier ve Rolex’de Ankara’daki tek nokta biziz. Ankara da Rolex’in 3 mağazası oldu.Bunlar Armada,Panora ve şimdide Next Level.Ancak yakın gelecekteki planlarımızda Armada Rolex mağazamızı da Next level ile birleştireceğiz .

Peki sadece iki tercih mi olacak Next Level uğur saat’te? Yoksa ilerleyen zamanlarda daha da fazla artacak mı?
Next Level’da sadece Rolex ve Cartier’le çalışacağız daha sonra Ankara ya da çevre illere yine Rolex’in showroomlarını açmak fikirlerimizin arasın yer alıyor.

Peki Next Level’dan memnun musunuz ?
Memnunuz tabii… Çok güzel ve Ankara da fark yaratacak bir AVM oldu.Lokasyon olarak da bize oldukça fayda yaratacak konumda.Özellikle Hem Konya yolundan hem de Eskişehir yolundan gelecek insanların kolayca gidebileceği bir AVM olma özelliğine sahip Next Level. Bir de AVM gerçekten çok büyük ve çok özel markaları barındırıyor içerisinde… Daha çok butik daha az mağazacılığın yapıldığı daha elit ve A+ butik mağazalar bizim için çok önemli… Rolex ve Cartier, Next Level’a çok yakıştı. Rolex’in Next Level içerisinde özellikle giriş mağazası olması lokasyon bakımından çok önemli. Aynı zamanda AVM içerisine bakacak olursak sadece AVM değil aynı zamanda rezidans ve ofis katları da olacağı için buradaki potansiyeli oldukça yükselttiğini ve bu durumun da bize “iyi müşteri” anlamında yansıyacağına inanıyoruz.

Biraz da Rolex’ten bahsedelim… Yeni sezonda, yeni yerinizde farklı ve özel ürünler görebilecek miyiz?
Rolex’in yeni ürünlerini tabii ki de görebileceksiniz ama Rolex ilk kurulduğu yıldan beri çizgisiniz bozmadan, oluşturduğu belirli kasalar üzerinde değişiklikler yaparak ilerleyen bir marka. Yani şu anda Rolex mağazamızda geniş bir ürün yelpazesini müşterilerimize sunuyoruz. Tabii Rolex’in yeni modellerini de yeni ithalatımızla birlikte getireceğiz. Bütün modelleri her zaman için mağazalarımızda hazır bulunduruyoruz, bittikçe yenisini getirtiyoruz.

Vitrinden baktığımız zaman sanki burada daha A+ ürünler var…
Aynen… Zaten Rolex ve Cartier olduğu sürece bütün ürünler A+ oluyor… Ama her ürünün kendine göre özelliği bulunmakta yani buraya gelen bir müşteri “şu modelin fiyatı bana göre ya da şu saat daha keseme uygun” demesinden ziyade ”bu saatlerden biri benim olmalı ” düşüncesiyle butiğimizi ziyaret ediyorlar.Çünkü bu markaların ürünleri lüks alışverişe girdiği için fiyatlar hemen hemen 15,00TLden başlayarak modeline göre de fiyatları artarak devam ediyor…

Saat satışı anlamında Ankara’da potansiyel nasıl sizce?
Ankara gerçekten çok özel bir şehir ve daha çok bürokrasi şehri olduğudan, burada iş adamları ,iş kadınları bizim gerçek anlamda hitap ettiğimiz ve potansiyel olarakda yakalayabilceğimiz kişilerdir.

Butik oldukça şık olmuş.Tasarım aşamasından bahsedermisiniz?
Mağaza yaklaşık 45-50 m2 ve sağ tarafı Rolex sol tarafı da Cartier yaptık. İksinin tasarımını da kendi mimarları özel olarak çizdi ve daha sonrada bizim mimarımız projeyi alıp faaliyete geçirdi.markalar,Özel derilerini ve materyallerini kullanılarak Ürünlerin büyük bir kısmı özel olarak İsviçre ve İtalya’dan geldi.ve son durum…

Peki bir sonraki yeriniz neresi olacak neresi acaba ?
Bizim fikrimiz şu yönde; Rolex ve Cartier e yatırım yapmaya devam edeceğiz Ancak
Ankara’da pek cadde mağazacılığı yok genelde mağazalar hep AVM’lerde… belki biz Arjantin Caddesi’nde güzel bir mülk alıp orayı çift kat Rolex butik yapabiliriz ya da böyle elit bir AVM açılırsa neden olmasın öyle bir yere de butik veya özel bir mağaza açabiliriz. Biz sadece Ankara bölgesine değil de İç Anadolu bölgesine baktığımız için Kayseri gibi potansiyeli olan yerlere Rolex butik açma hedefimiz var ama çok butik açmanın da bir mantığı yok butikleri az ama doğru yerlere açmak önemli.Ayrıca Türkiye de 3 tane Rolex teknik servisi var. Ankara daki tek resmi Rolex teknik servisi ise biziz.

Zaten Ankara’da lüks saat deyince akla gelen ilk yer Uğur Saat oluyor. Vakit ayırdığınız için teşekkür ediyorum…
Asıl biz teşekkür ederiz,yeni mağazamıza bütün herkesi bekleriz…

_MG_5033

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.