Başa Dön

Pelin Kaya: Kadının Cesur Yönü

Pelin Kaya: Kadının Cesur Yönü

Hikâyesinde pozitif enerji taşıyan ve parıltısıyla kadının her şekilde bir mücevher gibi görünmesini sağlayan Better Days markasının kurucu ortağı Pelin Kaya, markalarının Ayşe Brav ile başlayan serüvenini ve koleksiyonda önem verdikleri noktaları MAG Okurlarıyla paylaşıyor…

 

Better Days markasının ortaya çıkış hikâyesinden biraz bahseder misiniz?

Hepsinden önce, ortağım Ayşe Brav ile tanışma hikâyemizden bahsetmek isterim. Bizi bir araya getiren, çok sevgili ortak arkadaşımız Özgür Masur oldu. O dönemlerde Ayşe yeni bir atılım yapmak istiyordu. Ben de yıllardır bir marka kurmak istiyor ama bir türlü cesaret edemiyordum. Tam da bu dönemde Özgür Masur devreye giriyor ve Ayşe’ye beni öneriyor. Kaderin cilvesi ki bu konuşmayı yaptıktan sonraki gün Ayşe ile mahallede karşılaşıyoruz. Karşılaşır karşılaşmaz ilk cümlesi “Sizinle marka kurmak istiyorum.” oluyor. Yapım gereği son derece detaycı ve hemen karar veremeyen, kılı kırk yaran bir insan olmama rağmen teklifi hemen kabul ediyorum ve o günden sonra hemen çalışmalara başlıyoruz. Bir tarafta dijital dünyadan bihaber Ayşe ile, işin mutfağını hiç tecrübe etmeyen, son noktada kendi gustosuna göre moda yorumu yapan Pelin bir araya gelmiş oluyor. Benim işim, ürünü hep son noktada yorumlamak oldu. Artı ve eksilerimiz birbirini güzel bir şekilde tamamladı diye düşünüyorum. Uyumlu bir takım olduk.

 

Markanızın adıyla, “Daha İyi Günler” diyerek ortaya koymak istediğiniz nedir?

“Better Days” pandemide kurulan bir marka. Yarınımızı göremediğimiz, moral olarak çöküş yaşadığımız zamanlarda daha iyi günlere ışık tutmasını istediğimiz Better Days markamızı kurduk. Giyenlere moral vermesi, giyenlerin hayatına ışıltı katması vizyonuyla çıktığımız yolculukta markamızın tasarım DNA’sında payetlere, parlak kumaşlara ve ışıltılara özellikle yer verdik. Çıkış noktamız hep “daha iyi” oldu. İsmi bulurken de yine bu gayeyle ilerledik.

 

Peki, dore tonları, pullar ve payetleri kullanmanızın belirli bir sebebi var mıydı?

İşin ticari yönü bu noktada önemli bir kıstas oldu diyebilirim. İyi kalite ışıltıyı kullanan marka çok az. Bu aşamada sektörün açığını kapatmak istedik. Kişisel olarak, Ayşe o kadar olmasa da ben, tarzımda siyahın yanında mutlaka ışıltıyı tercih eden biriyim. Bunları bir araya getirip böyle bir marka ortaya çıkarma kararı aldık. Ayrıca sosyal medyanın gücünü de asla unutmamak gerekiyor. Işıltılı ve parlak parçalar sosyal medyada her zaman daha iyi yayılım gösteriyor. Sonraki koleksiyonlarımızda da bu DNA’yı devam ettireceğiz.

 

Koleksiyonu biraz anlatır mısınız? Anahtar parçalar neler?

Anahtar parçadan ziyade başka kelimelerle anlatmak isterim. Zira koleksiyonumuzda en önem verdiğimiz değerler zamansız ve mevsimsiz olmasıydı. İki kadife modelimiz haricinde tüm modelleri, her mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bazı parçaları da rahatlıkla sporlaştırmak mümkün. Kısacası kendi gustonuzla her parçayı kişiselleştirebilirsiniz. Tüm bu değerlerin temel amacı ise; dokulardaki ışıltı ve parıltı ile kadının her şekilde bir mücevher gibi görünmesini sağlamak istemiş olmamız. Mücevher gibi görünürken de akışkan, strese sokmayan ve rahat kalıplarla ilerledik.

 

Better Days kadınlarını nasıl tanımlarsınız? Hedef kitlenizde kimler var?

Better Days; hayatında ışıltısını yansıtmaktan vazgeçemeyen, öz güvenli, dekolteden korkmayan, cesur, en iyi halini göstermekten geri durmayan kadınların markası. Özetle her anıyla ışık saçan kadınlar diyebilirim.

 

Showroom açılışınız oldukça ses getirdi. Türkiye’nin her bölgesinden, koleksiyonlarınıza ulaşmak isteyenler bulunuyor. Better Days parçaları nerelerde yer alıyor?

Better Days ürünlerine online olarak www.betterdays.com’dan ulaşabilirsiniz. Bu ay içerisinde global olarak, yurt dışından da Better Days sevenler parçalarımıza ulaşabilecek. Showroom’da ise randevu alarak gelip ürünlerimizi deneyip satın almak mümkün. Akasya, Armada, Nişantaşı Beymen ve Nişantaşı Gizia Gate de parçaları fiziksel olarak deneyip satın alabileceğiniz mağazalar arasında.

Gelecek tasarımlarınızda neler yer alacak?

Kesinlikle ışıltıdan vazgeçmeyeceğiz, çünkü markamızın DNA’sında bu var. O yüzden yine benzer kumaşlar üzerinde yoğunlaşacağız. Bunu yaparken trendleri de göz ardı etmeyeceğiz. Çeşitli otrişler, taşlar, iri pullar… derken kadının ışıltısına ışıltı katmaya devam edeceğiz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.