© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Panno Tekstil: Girişimlerle Açılan Yeni Kapılar

Panno Tekstil: Girişimlerle Açılan Yeni Kapılar

Yıllar geçtikçe farklı branşlara geçerek hizmetlerine devam eden Panno Tekstil’in firma sahipleri Sevde Karakan Erürün ile Zeynep Mina Karakan; yalnız Türkiye’de değil, dünya genelinde verdikleri hizmetlere değinerek başarılarını aktarıyor…  

Öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz? Panno Tekstil olarak hedefleriniz neler?

1953 yılında kurulan aile şirketimiz,1964 yılından beri aynı adreste, farklı branşlarda hizmet vermiştir. 1953 yılında Karakanlar Doğrama Atölyesi olarak kurulan firmamız, 2000’li yılların başına kadar, üretimdeki bilgisini Elif Mobilya olarak kullanmış, 2001’den sonra bu deneyimini tekstile dönüştürmüştür. Yirmi yılı aşkın süredir Panno Tekstil olarak perde ve döşemelik kumaş konusunda hizmet veren firmanın bayrağını 2021 yılında biz devraldık. 

Zeynep, Amerika’daki eğitimini tamamlayıp, bir buçuk yıl global bir tekstil firmasında çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndü. Ben ise, on altı yıl Türkiye’nin en iyi mobilya firmasında çalıştıktan sonra kendi kanatlarımla uçabilmek ve deneyimimi aktarabilmek için bayrağı devraldım.

Kaliteden ödün vermeden, alandaki ihtiyacı karşılamak ve genel uyum için tekstil çözümleri sunmak önceliğimiz. Bu süreçte ise ana hedefimiz müşterilerimize iyi bir deneyim yaşatmak ve detaylarla fark yaratabilmek. Dolayısıyla, sohbet arasında adımız geçtiğinde, kaliteli ve önerilen bir firma olmak istiyoruz. Zeynep’in tecrübelerinden yararlanabileceğimiz, bir de Amerika hayalimiz var. 

Tarzınızı ve çizginizi nasıl tanımlarsınız?

Bizce; sadelik, ulaşılmak istenen şıklıktır. Belirlediğimiz çizgide, belirlenen alana göre tecrübeyi yaşayan müşterinin neyi, nasıl uzun yıllar boyunca sıkılmadan kullanabilmesidir tarzın ortaya çıkışı. Olabildiğince berraktır, şıklığın ta kendisidir. Kaliteli ve iyi ürünün, neleri değiştirebileceğinin farkındayız ve kurduğumuz hayaller, hep bu doğrultuda ilerlemekte.

Yalnızca Türkiye genelinde değil, dünyanın birçok noktasında da hizmet veriyorsunuz. Peki, Panno bu başarısını neye borçlu? Hikâyenizi anlatır mısınız? 

Başarımızı; müşterilerimizi, desteklediğimiz seçim süreci boyunca iyi sentezleyip, sonuca yönlendirmeye borçluyuz. Mağazamız şu anda yurt dışında yok ama müşterinin müşteri getirdiği senaryolarımızda, onların olumlu deneyimleri bize farklı kapılar açtı. Avrupa ve Amerika’da uzaktan birçok projede çalıştık. En büyük özelliğimiz dinlemek, ihtiyacı anlamak ve ona yönelik seçimler yapmak. Büyük projelerde çalışmayı çok seviyoruz, çünkü iş tamamlandığında, süreç içerisinde anlatılan hikâyeyi net bir şekilde hayata aktarabilmiş oluyoruz. Sosyal medyamızda bu projeleri paylaşıyoruz. Bununla birlikte ünlü mobilyacılar ile birlikte çalışıyoruz ve onların eşsiz tasarımlarıyla aynı çizgide bir tamamlayıcı oluyoruz.

Ürün yelpazeniz ve verdiğiniz hizmetlerden söz eder misiniz?

Uzmanlık alanı içinde kalmak önceliğimiz, bizim en iyi bildiğimiz iş perde ve döşemelik kumaş seçimi. Beş bin çeşit kumaş ve yetmiş beş bin renk seçeneği bulunan bir koleksiyonumuz var. Verdiğimiz hizmet ise burada başlıyor: Ürünler içerisinden müşterimizin evinin bütün tamamlayıcılarını göz önünde bulundurarak, olabilecek en güzel kumaşı kombinlemek. Evin tabanı, duvarın rengi, mobilyada kullanılan ahşap renkleri ve kumaşları; her biri bizim için bir detay ve biz detay severiz. Materyalleri önümüze alıp işe başlıyoruz, müşterimizin ihtiyacına yönelik ürünler belirleyip modelleri seçiyoruz ve en yakın halini 3D çizip müşterimizin beğenisine sunuyoruz. 

Projelerinizde ne tür kumaşlar kullanıyorsunuz? Kumaş seçiminin önemi nedir?

Türkiye kumaş cenneti ve hem tasarım hem kalite anlamında üst düzeyde üretim yapılıyor. O nedenle genelde Türk üreticilerle çalışmaya özen gösteriyoruz. Pamuk ve viskon oranı fazla olan, yüksek gramajlı dokuma ürünler önceliğimiz.

Kumaş seçimi, kullanılan alanın genel görünümünde önemli katkı sağlayan bir etken ve alana yumuşaklık getirip, konfor ve dinamik akış sağlıyorlar. Fonksiyonel ve estetik olarak iki ayrı grupta toplayabiliriz kumaş seçimlerimizi. Projelerimiz ve perakende işlerimizde dikkat ettiğimiz ve önem verilmesi gereken unsurlar, ışık kontrolü, mahremiyet, dayanıklılık, yalıtım, kullanım kolaylığı ve estetik uyumu. Bunları göz önünde bulundurarak, kaliteli  kumaşlarla hikâyemizi yaratırken bir tasarım kompozisyonu oluşturuyoruz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.