Başa Dön

ÖZLEM KURT KISAKÜREK YAPI KREDİ KORAY ANKARA ÇANKAYA SATIŞ ve PAZARLAMA MÜDÜRÜ

blank

ÖZLEM KURT KISAKÜREK YAPI KREDİ KORAY ANKARA ÇANKAYA SATIŞ ve PAZARLAMA MÜDÜRÜ

Ankara Çankaya Rezidans projesinin satış ve pazarlama müdürü Özlem Kurt Kısakürek ile bu seçkin projenin şık ve işlevsel detaylarından bahsettik…

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz? İşinize ne zaman ve nasıl başladınız?
İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden 1997 yılında mezun oldum. İş hayatıma İstanbul’da başladım. Gayrimenkul sektörünün değişim gösterdiği yıllardı. Kurumsal firmalar gayrimenkulü yatırım yapmaya başlamıştı. İlk olarak karma kullanımlı projeler üzerinde çalışılıyordu. Ben de bu nedenle gayrimenkul sektörünün, eğitimimim ve kişiliğim ile uyumlu bir sektör olduğunu fark ederek bu alana girdim. Daha sonra Ankara gayrimenkul sektörünün de İstanbul’u takip etmesiyle, kariyerime Ankara’da devam ettim. Ankara’nın en büyük projelerinde satış ve pazarlama alanında yöneticilik yaptım. Yaklaşık bir yıldır da Ankara’nın imza projelerinden biri olan Yapı Kredi Koray GYO’nun “Ankara Çankaya” projesinin satış ve pazarlama müdürü olarak çalışıyorum.

Ankara Çankaya’nın özelliklerinden bahseder misiniz?
İnşaatı tamamlanan ve sakinlerini ağırlamaya hazırlanan Ankara Çankaya, Ankara’nın tam merkezinde yer alması nedeniyle konumuyla fark yaratan bir projedir. Kent yaşamından vazgeçmeyenler için modern ve klasik mimariyi bütünleştiren proje, bölgenin mimari dokusuyla uyumlu konsepti ve iç mimari detayları ile sakinlerinin yaşamına değer katacak. Şehir merkezinde teknolojisi, alt yapısı, konforu, sosyal olanakları ile öne çıkan tek proje olma özelliği taşıyor. Çevresinde bulunan Ankara’nın en önemli parklarına, elçilik binalarına, alçak bina ve yeşil alanlarına cepheli olması nedeniyle de dikkat çekiyor. Ankara Çankaya’nın toplam inşaat alanı 32 bin 727 metrekare, arsa alanı 10 bin 264 metrekaredir. İran Caddesi’nde yer alan Ankara Çankaya, altı ve sekiz katlı toplam üç bloktan oluşuyor. Konut bloklarında toplam 62 daire yer alıyor. Büyüklükleri 120 ile 405 metrekare arasında değişen 2+1’den 5+1’e kadar farklı ihtiyaçlara cevap veren alternatifler sunuyor. Projede 6 bin 892 metrekare peyzaj alanı bulunuyor.

Ankara Çankaya’nın lokasyon özellikleri nasıldır?
İran Caddesi üzerindeki Ankara Çankaya; Seğmenler Parkı’na komşu, Karum AVM ve Sheraton Oteli’nin karşısında bulunuyor. Tunalı Hilmi Caddesi ve Kuğulu Park’a yürüme mesafesinde yer alan Ankara Çankaya; kentin popüler restoranları, kafeleri ve seçkin mağazalarının bulunduğu bölgede konumlanıyor.

Ankara her geçen gün değer kazanıyor, Ankara’da hayata geçirilen projelerin bu değere katkısı olduğunu düşünebilir miyiz?
Ankara son zamanlarda altın çağını yaşıyor. Ankara; başkent özelliği, kültürel olanakları ve güçlenen iş dünyası nedeniyle doğal bir değişim ve dönüşüm sürecinde diyebilirim. Globalleşme sonucunda konut sahiplerinin yaşamsal beklenti ve talepleri aynı paralelde değişiyor ve gelişiyor. Bu nedenle son dönemde Ankara’da dünyayla yarışan birçok proje hayat geçti. Yeni inşaat projeleri Ankara’ya değer katarken, farklılaşan ve değişen yaşam biçimlerine hitap ediyor. Bu proje; kaliteyi, konforu ve huzuru sunuyor.

Ankara’da mimari tasarımlarıyla da farklılık yaratan projeleri görmeye başladık. Siz kimlerle çalıştınız?
Ankara Çankaya’nın fark yaratan işlevsel ve elit mimarisinde, Türkiye’nin önde gelen mimarlarından Haluk Tümay’ın imzası bulunuyor. Dış mimarisinde kent dokusuna uyumlu modern çizgilere sahip olan Ankara Çankaya’nın, iç mimari danışmanlığını Brigitte Weber üstlendi. Tüm malzemeleri dünyanın lider markalarından seçerek sakinlerimizin konforunu ön planda tuttuk. Ankara’nın en merkezi ve en güzel yerinde ideal yaşam alanları sunan Ankara Çankaya’da kalite ve rahatlığı ön planda tuttuk. Mutfak dolaplarında ünlü İtalyan markası Scavolini’yi, fırın, davlumbaz, ocak ve bulaşık makinesinde ise Gaggenau markasını tercih ettik. Vitrifiye, armatür ve gömme rezervuarlarımızı dünyanın en çok tercih edilen markalarından Ideal Standard’tan seçtik. Banyo aksesuarlarımızda ise fonksiyonel tasarımları ile dikkat çeken Omega’nın Gedy Pirenei serisini kullandık. Ankara Çankaya’nın sunacağı kalite ve yaşam tarzını deneyimlemek isteyen herkesi örnek dairemize bekliyoruz.

İş yaşamınızdaki öncelikleriniz ve ilkeleriniz neler?
Benim için güven her şeyin başında geliyor. Çalıştığım şirketin, iş arkadaşlarımın ve iş bağlantısında olduğum şirketlerin güvenilir olmasını ön planda tutuyorum.

İş yaşamında vizyon ve amaç belirlemenin önemi nedir?
Vizyon ve amacı belirlemek az önce de belirttiğim başarının anahtarını size getirecek önemli bir basamaktır. Ayrıca vizyon ve amacınıza yönelik çalıştığınız zaman ortaya çıkan iş öncelikle sizi memnun edecektir.

Katı prensipleriniz var mı? Asla ve asla dedikleriniz? 
Nadiren “asla” dediğim noktalar olabiliyor. İş yaşantımda, sosyal yaşantımda veya aile içinde “asla” dediğim bir durumdaysam çok önemli ve ciddi bir şeyi önleyebilmek adına bu noktaya gelmiş oluyorum. Mesela yalan söylenmesi en tahammül edemediğim durum..

İş hayatına yeni atılmış genç girişimciler ilk etapta nasıl bir yol izlemeliler? Tavsiyeleriniz neler?
Genç neslin enerjisi bizlere göre biraz farklı… Daha girişkenler, daha sosyaller, kendilerine güven oranları daha yüksek, çalışkanlar, inanılmaz bir düşünce sistemine sahipler fakat sabırlı değiller. Bir çalışmaya başladıkları zaman her şeyin bir anda olup biteceğini düşünüyorlar ve dolayısıyla enerjilerini o düşünceye yönelttikleri için performansları düşebiliyor. Sabırlı olmalarını, asla vazgeçmemelerini ve mücadele etme ruhunu güçlendirmelerini öneriyorum.

Seyahat etmeyi seviyor musunuz? Seyahatinizde nerelere gitmeyi tercih ediyorsunuz?
Seyahat etmeyi tabi ki çok seviyorum. Kentsel dokusu korunmuş sokakları, evleri, meydanları olan ve kent kültürüne sahip şehirleri daha çok tercih ediyorum. Sokakların dokusunu hissederek yürümeyi çok seviyorum. Ayrıca farklı yaşantıları tanımak her zaman ilgimi çekmiştir.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.