© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Özel Davetlerde Beluna Yanınızda

Özel Davetlerde Beluna Yanınızda

Sürdürülebilir modayı temsil eden giysi kiralama platformu Beluna, modaseverlere yeni bir imkân sunuyor. Markanın kurucusu Begüm Beğendik Acımış, kullanılan kiralama sistemini ve tüm merak edilenleri MAG okuyucuları için detaylarıyla anlatıyor.

 

Öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz?

1993 İstanbul doğumluyum. Yeditepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunuyum. Giysi kiralama platformu olan Beluna’nın kurucusuyum.

Beluna’nın öyküsü ve kuruluş amacı nedir? Verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?

Üniversiteden mezun olduktan sonra kendi işimi kurmayı hedefledim. Hem modaya olan ilgim hem de aile mesleğimizin tekstil sektörü olmasından kaynaklı bu alanda bir fikir üretmek istiyordum. Çok hızlı değişim gösteren modaya ayak uydurmanın zorlaştığı bu dönemde hem bütçemizi koruyacak hem de farklı şıklıklar elde etmemizi sağlayacak bir kiralama platformu kurmak istedim. Biz kadınlar özellikle gideceğimiz bir özel davet için her zaman farklı modellerde ve markalarda kıyafetler satın alıyoruz. Günümüzde sosyal medyanın da kullanımının artmasıyla birlikte giydiğimiz bir elbiseyi bir daha tercih etmemeye başladık. Davet sonrasında kaldırıp dolabımızda eskimeye bırakıyoruz. Bu durumu çevremde de gözlemlemeye başladıktan sonra daha düşük bütçelerle farklı elbiseler giymemizi sağlayacak kiralama sistemini hayata geçirdim. Bizim en büyük amacımız kiralamanın yaygın hale gelmesi ve sürdürülebilir modaya destek vermek. Bunu ancak kıyafetlerin uzun süre kullanımı ile yapabiliriz. O yüzden kiralama sistemi sürdürülebilirlik için önemli bir adım. Biz Beluna’da, katılacağınız her türlü davet için farklı modellerde elbiseleri kiralama imkânı veriyoruz. 

Ürün yelpazeniz hakkında bilgi verir misiniz?

Katılacağınız farklı konseptlerdeki etkinlikler için farklı seçenekler sunuyoruz. Düğün, nişan, mezuniyet gibi, hazırlanacağınız özel gecelerde tasarım ürünlere daha düşük bütçelerle erişebiliyorsunuz. Mağazamızda farklı kumaşlardan, dokulardan ve renklerden oluşan modellerimiz mevcut. Modayı sizler için yakından takip ediyor ve her hafta koleksiyonumuzu düzenliyor, yeni elbiseler ekliyoruz.

Beluna’da kiralama sistemi nasıl ilerliyor?

Mağazamızdan veya web sitemiz üzerinden ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz kıyafet, giyeceğiniz tarihte müsaitse kiralama yapabilirsiniz. Seçeceğiniz ürünün müsaitlik durumunu ister web sitemizden ister bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz. Bizler seçmiş olduğunuz tarihte ürünü kuru temizlemesi yapılmış şekilde sizlere ulaştırıyoruz. Ürünü elinizde tutma süresi İstanbul için dört, şehir dışı için altı gündür. Kiralama sonrasında geri teslim etmeniz gereken tarihte ürünü dilerseniz mağazadan, dilerseniz kargo ile bizlere ulaştırabilirsiniz. Kuru temizleme Beluna’ya aittir. Bizim tek isteğimiz, kiraladığınız elbiseyle katıldığınız davette keyifli zaman geçirmeniz. Kiralama yaparak doğaya ve sürdürülebilirliğe destek olmanız bizleri çok mutlu ediyor.

Kiralamadan önce elbiseleri deneme imkânı veriyor musunuz?

Evet, Suadiye Bağdat Caddesi’nde bulunan mağazamızdan randevu alarak ürünlerimizi yakından görebilir ve deneyebilirsiniz. Randevu ile çalışmamızın sebebi kişiye özel hizmet veriyor olmamız. Randevu saatinde sadece size yardımcı oluyoruz. Beğendiğiniz elbisede tadilat gerekiyorsa geri dönüştürülebilecek şekilde size özel ayarlıyoruz.

Beluna giyenleri nasıl tanımlarsınız?

Beluna kullanıcıları, katıldıkları davetlerde şüphesiz çok şık oluyorlar. Sürekli yenilenen koleksiyonumuzdan kiraladıkları elbise ile hem yeni sezon ürün giyinmiş oluyorlar hem de bütçelerini koruyorlar. Kiralama sistemi ile her davette farklı görünüyorlar.

Gelecek planlarınızda ve hedeflerinizde neler var?

Beluna olarak öncelikli hedefimiz daha geniş kitlelere ulaşmak ve ürün çeşitliliğimizi arttırmak. Tüm kadınların, elbise kiralayarak, sürdürülebilir modanın bir parçası olmalarını sağlamak. Çok yakın zamanda gece kıyafetlerini tamamlayıcı aksesuarlar da koleksiyonumuza eklenecek. Aynı zamanda şu an üzerinde çalıştığımız bir konu var. Beluna’da gelinlerimize özel gelinlik kiralama imkânı sunmak istiyoruz. Herkesin daha bilinçli olmasını hedefliyoruz. Sadece bir kez giyeceği elbiseleri satın alıp dolaplarında bekletmeleri yerine kiralama yapmalarını ve çevreyi korumaya katkı sağlamalarını hedefliyoruz. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.