Başa Dön

Next Level AVM’de 2015’in ilk alışverişi

blank

Next Level AVM’de 2015’in ilk alışverişi

Okuma süresi 7 dakika

Next Level alışveriş sayfamızın bu ay ki konuğu farklı stili ve şık giyim tarzı ile Aynaz Özkaşıkçı oldu. Moda tutkusunu, alışveriş tercihlerini ve hayatı konuştuğumuz Aynaz Özkaşıkçı ile 2015’in en yeni parçalarını seçtik.

Aynaz Özkaşıkçı

Deedra Aynaz Özlen Özkaşıkçı

Sizi tanıyabilir miyiz?
İki çocuk annesiyim. 14 yaşında Ada isminde bir oğlum, 8 yaşında Asia ismine bir kızım var. İkisi de hayatımın enerji kaynağı ve benim mutluluğum. Onlar için her şeyi yapmaya çalışıyorum. Annelik benim görevlerimin bir numarası. İçinde çok büyük hayvan sevgisine sahip bir insanım. Bu yüzden hayvanlara çok önem veriyorum. Elimden geldiğince hayvan barınaklarına yardımcı olmaya çalışıyorum, özellikle arkadaşım sahibi olduğu DOĞÇEV’e. Onun dışında mutfakta inanılmaz becerikliyimdir. Hatta bu konu ile ilgili ileride başka haberler de alabilirsiniz. Yemek yapmaktan, dostlarımla yemekte keyifli zamanlar geçirmekten çok keyif alırım, bu benim en büyük zevkim diyebilirim… Boş zamanlarımda arkadaşlarımla vakit geçirmeyi, tatillerde ise yurt dışında yeni yerler keşfetmeyi çok seviyorum.

Bir gününüzü nasıl geçiriyorsunuz, neler yapıyorsunuz?

Hayatımın çok büyük bir parçasında spor yer alır. Spora çok önem veririm ve spor yapmaktan oldukça keyif alırım. Lisede okulun milli takımındaydım, üniversitede golf oynadım. Dışarda aktiviteleri olabilecek bir yer olan Cocoa Beach’de büyüdüğüm için spor yapmak için her zaman imkanım vardı. Son zamanlarda zor ve ağırlıklı şeyler çalışıyorum. Ondan dolayı haftanın dört günü sıkı bir çalışma programım var. Annem bir yoga master. Onun sayesinde yogayla tanıştım. Yogaya aşık oldum. Benim belimdeki tüm sorunları ve ağrıları yok ettiği için mutlaka haftada iki-üç gün yoga yapıyorum. Arkadaşlarımla yürüyüşe gidiyorum. Günümün büyük bir bölümü spor yaparak geçiriyorum. Geriye kalan kısmını ise arkadaşlarıma ayırıyorum.

Alışveriş düşkünü müsünüz? Ne kadar sıklıkta alışverişe çıkarsınız?

Alışverişe sürekli giden bir insan değilim. Bir kere de gidip alışverişimi tamamlamayı tercih ediyorum. AVM’lerden pek hoşlanmıyorum. Benim için o yere hemen girip çıkmak çok önemli. Sokak alışverişini daha çok sevdiğim için yurt dışında alışveriş yapmak bana daha çok keyif veriyor. Sokaklarda gezip vitrinlere bakmak, insanlar görmek, bana çok daha eğlenceli geliyor. O yüzden Türkiye’deki alışverişlerim çok hızlı olur. Amerika ve Avrupa’ya gittiğim zamanlardaki alışverişlerim daha zevkli ve keyifli olur.

Alışverişe çıktığınızda en son ne aldınız?

Isabel Marant’ın bir gömleğini aldım.


Next Level AVM’yi nasıl buldunuz?

Güzel ve şık mağazaların olduğu aynı zamanda ferah bir AVM.

Next Level AVM’de size hitap eden mağazalar ya da markalar hangileri?
Harvey Nichols bana en çok hitap eden mağaza. Onun dışında Weekend by Maxmara, Vetrina, Nars , Jo Malone.

Next Level AVM’de iyi ki açılmış dediğiniz markalar hangisi?
Harvey Nichols ve Jo Malone Next Level AVM’ye uğramamın en büyük sebebi. Jo Malone’nun kokularını ve ev için olan mumlarını çok seviyorum.

Modayı takip ediyor musunuz, yoksa kendi tarzınız olan kıyafetleri mi giymeyi tercih ediyorsunuz?

Modayı tabii ki takip ediyorum, takip etmemek mümkün değil. Dergilere de bakıyorum, internetten takip ettiğim bazı kişiler de var. Genellikle kendi tarzımı kendim yaratmayı seviyorum. Kendime yakıştığını düşündüğüm kıyafetleri giymeyi tercih ediyorum moda olanlardansa. Moda olup da bana yakışmayan giysileri hiç giymem.

Tarzınızı bize nasıl tanımlarsınız?

Bence benim tarzım sade-şık. Spor olmayı da seviyorum, şık olmayı da. Özellikle topuklu ayakkabı giymeyi çok seven bir insanım. Bileğimden oluşan bir problemden ötürü küçük bir işlem geçirdim. Herkesin düz ayakkabı giymesi gerekirken ben tam tersi; doktorumun bana topuklu giymem gerektiğini söylemesi üzerine ayakkabıdan yana olan tercihim her zaman topuklu oldu. Bu durum da benim tarzımı sporluktan çıkarttı. Her zaman bakımlı olmayı seviyorum ve giydiğim kıyafetlerin benim ruh halimi yansıtmasına çok önem veriyorum

Giyim, aksesuar, mücevher konusunda vazgeçemediğiniz parçalar hangileridir?

Mücevhere çok düşkünüm.


Tercih ettiğiniz Türk ya da yabancı tasarımcılar kimlerdir?

Yabancı tasarımcılardan Isabel Marant, Stella Mccartney, Givenchy, Azzedine Alaia, Balmain çok severim. Bence hiçbir zaman yüzü eskimeyecek olan Dolce&Gabbana’yı çok çok severim. Onun dışında Chanel de favorilerim arasındadır. Türk tasarımcılardan Arzu Kaprol’ün deri parça çalışmalarını başarılı buluyorum. Tuvana Büyükçınar’ın ve Raşit Bağzıbağlı’nın gece elbiselerini çok beğeniyorum. Cengiz Abazoğlu da takip ettiğim isimler arasında. Türk tasarımcıları daha yakından tanımak istiyorum. Gerçekten çok yetenekliler ve güzel şeyler yaratıyorlar.

Artık hemen hemen bütün mağazaların Türkiye’de şubeleri var. Yine de alışveriş yapmak için yurt dışına sık sık gider misiniz?

Yurt dışına çok sık gidiyorum. Sık gittiğim için alışveriş de yapıyorum ve bundan çok keyif alıyorum. Yurt dışında alışveriş yapmak keyifli ve zevkli geliyor bana. Türkiye’de de büyük mağazalarda çok fazla şımartılıyoruz. Bunların getirdiği artılardan ve bu memnuniyetten de hiçbir zaman vazgeçmiyorum. Çünkü ben şımartılmayı seviyorum.

2015 yılı modası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu yıl moda olarak, genel anlamda kadınlara vücutlarını ön plana çıkartacak düz kesimli, ayrıntı içeren kıyafetlerin olacağını düşünüyorum. Moda kadını çok güçlü gösteriyor, bu durum da benim çok da hoşuma gidiyor.


Bakım ve güzellik sırlarınız nelerdir? Öğrenebilir miyiz?

Benim en büyük bakım ve güzellik sırrım annem. Annem benimle güzelliğini paylaşmış. Cildime çok önem veririm ve her anlamda bakarım. Cilt bakım uzmanıma çok güvenirim ve onun tavsiyelerine her zaman güvenirim. Bence bir kadının yüzüne ve cildine bakması önemli bir konu. Çünkü cildin bozulduktan sonra geri dönüşü olmuyor.

2015 Sonbahar / Kış sezonunda hangi parçalar sizin vazgeçilmeziniz olmaya aday?

2015 yılında ortaya çıkan püskül modasını çok beğeniyorum. Çünkü kovboy olayını çok seviyorum. Birkaç sezondur kovboy modası ön planda. Birçok marka bu modayı ön plana çıkarttı. Ailem Teksaslı olduğu için sanırım hiçbir zaman kovboy ile ilgili hiçbir parçadan vazgeçemeyeceğim.

Gardırobunuzun vazgeçilmez parçaları nelerdir?
Siyah deri ceket ve deri pantolon. Yedi-sekiz yıl önce Derishow’dan aldığım bir deri ceketim var. Onun gibisini bir daha bulamadım, bulacağı mı da zannetmiyorum. Herhalde hayatımın sonuna kadar da giyeceğim. Çünkü çok seviyorum.

Giyim konusunda en çok dikkat ettiğiniz unsurlar nelerdir?
Kıyafetin dikişlerine çok dikkat ederim. Bence dikiş; bir kıyafeti, kıyafet yapan en önemli unsur. Bu yüzden dikişlerin düzgün olması çok önemli…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.