© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Nefes Alan Yataklar HASTENS

Nefes Alan Yataklar HASTENS

1852 yılından beri geleneksel el işçiliğiyle yatak üreten Hästens günden güne büyüyor… Sağlıklı bir uyku için müşterilerine en iyiyi sunan Hästens Ankara’nın Sahibi Atila Yılmaz ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik…

 

Hästens Ankara’ya nasıl geldi?
Hästens’in Türkiye haklarını temsil eden Aykut Ak ile uzun yıllara dayanan bir arkadaşlığımız var. İstanbul’daki mağazasına yaptığım ziyaretlerden birinde, markanın gördüğü büyük ilgi sonrasında Türkiye operasyonunu büyütme ve Hästens’i Ankara’ya getirme fikrini benimle paylaştı. Uzun yıllar Audi ve Gilan gibi ciddi markalarda edindiğim deneyimle, hakikaten çok etkileyici bir ürüne, hikayeye ve kaliteye sahip olan Hästens’i Ankara’ya getirmeye karar verdim.

Hästens yataklarını diğerlerinden ayıran nedir?
Her şeyden önce Hästens yatakları geleneksel İsveç el işçiliği ile sipariş üzerine sadece kişiye özel dikilir. Kişinin vücut yapısına uygun sertlik derecesi, istenen renk ve ölçülerle sipariş edilen yataklar 6-8 hafta gibi bir zaman zarfında teslim ediliyor. Tamamen doğal malzemeler kullanılarak yapılan yataklarda en yüksek kalitede keten, pamuk, yün, at yelesi, ahşap ve patentli çelik yaylar kullanılıyor. 25 yıl garanti verilen yüksek kalitedeki lüks yataklar, doğal malzemeler ve titiz bir çalışma sonucunda sahiplerine kaliteli bir uyku ve sağlık sunuyor.

At yelesi ve kullanılan diğer doğal malzemeler hakkında bilgi verebilir misiniz?
Hafif, canlı ve yumuşak at yelesi kendisine has havalandırma özelliği ile farkını çok net hissettirir. Her bir at yelesi tanesi minyatür bir havalandırma sistemi gibi çalışıyor; içi boş mikroskobik at yelesi telleri nemi alarak, tazelik veriyor. En esnek doğal malzeme olması nedeniyle bel boşluğunu destekliyor ve uyurken omurganın doğal pozisyonunda kalmasını sağlıyor. Yün bildiğiniz gibi tam bir klima etkisi gösteriyor; sıcak havada serin, soğuk havada ise sıcak tutuyor. Etkilerinin yıllar içerisinde insan sağlığı üzerinde ne gibi olumsuzluklar doğuracağını bilmediğimiz sentetik malzemelerin hiçbirini Hästens’de bulamazsınız. Hästens yatakları nefes alır, tıpkı bizler gibi.

Ankara’da hedefleriniz nedir?
1990’lardan itibaren gelişmiş ülkelerde ortaya çıktığı gibi, Türk insanı da artık kendileri için yapabilecekleri en doğru yatırımlardan birinin sağlıkları için hayat kalitelerini yükseltmeye yönelik adımlar olduğunun farkına vardı. Bu doğrultuda “en iyi uyku” kavramını anlatmak ve markayı tanıtmak öncelikli hedefimiz. Hästens 1852 yılından beri geleneksel el işçiliği ile yatak üreten bir firma, inanılmaz bir birikimi var. Yatak seçimi ve kaliteli uyku; çok derin ve incelikli konular. İnsanların bu konulara vakit ayırmasını, bilgi almasını ve bilinçlenmelerini sağlamak çok önemli.

Bir diğer hedefimiz de doğal malzeme kullanılan el yapımı yataklar ve suni malzeme kullanılan fabrikasyon yataklar arasındaki farkın hayat kalitesine nasıl yansıdığının altını çizebilmek.

Türk tüketicisinin ürüne ve markaya şu ana kadar verdiği tepkiyi nasıl değerlendiriyorsunuz?
Ankara Hästens’le yeni tanışıyor. Tepkiler olumlu ve kullananlar çok memnun, 2 yıldan fazla faaliyette bulunan İstanbul’da ise marka artık neredeyse gerçek uyku ile özdeşleşti. En önemli nokta ise yatağı denemek ve doğru yatağı bulmak. Zaman ayırıp mağazaya gelen ve farklı sertlikteki yatakları deneyenler sahip oldukları yataklarla Hästens arasındaki farkı hemen hissediyor.

Türk tüketicisinin uyku ve yatak odası alışkanlıkları ile örtüşecek bir ürün/marka mı?
Ülkemizdeki uyku kültürü Avrupa ve Kuzey Amerika ülkeleri kadar gelişmiş değil. Eski alışkanlıklardan ve kalıplaşmış yanlış düşüncelerden dolayı Türkiye’de çoğu insan daha kaliteli bir uykudan mahrum kalıyor. Yanlış yatak seçimi ve uykuya gerekli değerin verilmemesinin sonucu olarak da sağlık sorunları ortaya çıkıyor. Özellikle sırt, boyun, bel bölgelerinde problemler yaşanıyor. Ama işin güzel tarafı bunu müşterilerimize anlattığımız zaman hayatlarına ne kadar kalite farkı katabileceğini öğreniyorlar. Hedefimiz daha fazla insana bunu anlatabilmek.

Standart yatak fiyatları karşılaştırılınca Hästens yatakları oldukça pahalı gözüküyor.

Hästens’ı bu fiyatlarda tutan şey nedir? Neden Hästens yataklarının fiyatları oldukça yüksek?
Hästens’in pahalı olduğunu söyleyebilmek için ne ile kıyaslandığına bakmak gerekir. Hästens yataklar el işçiliği ile yapılıyor, en iyi doğal malzeme kullanılıyor, kişiye özel ve 25 yıl garantili. Normal bir yatakla karşılaştırılması mümkün değil. Hästens yataklar sıradan yataklar değildir, dünyanın en iyi yataklarıdır. Hesaplandığında aslında günde bir kahveden daha fazlaya mal olmadığını görebilirsiniz. Karar vermek konusunda fiyat en son faktör. Sonuçta her bütçeye ve her vücut tipine göre bir Hästens yatak, fiyat skalasında mevcut.

Müşteri profiliniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Profilimiz o kadar geniş ki ancak ortak payda; yaşam kalitesine önem veren, iyi bir uykunun günlük yaşama nasıl etki ettiği konusunda bilinçli veya bilinçlenmek isteyen kişiler. Buna bel ve sırt ağrılarından şikayetçi olanları da eklemek zorundayız. Özellikle Norveç, Danimarka, İsveç gibi kuzey ülkelerinde, İngiltere ve Hollanda gibi uyku kültürü gelişmiş ülkelerde beyaz yakalı, mavi yakalı çalışanlar hayat standartlarına çok önem vermekte oldukları için bu yatakları tercih ediyorlar. Dünya çapında birçok yıldız, sporcu, siyasetçi ve özellikle de işadamının tercihi olan Hästens aynı zamanda İsveç kraliyet ailesinin de resmi tedarikçisidir.

Sağlıklı bir uyku için olması gereken her şey Hästens’te var mı?
Sağlıklı bir uyku için hem ürün hem bilgi anlamında her şey Hästens’te var. Dünyadaki pek çok uyku uzmanı ile yakın çalışıyoruz ve onlardan aldığımız bilgileri müşterilerimizle paylaşmaktan keyif alıyoruz. Örneğin yatak dışında, yatak odasının tasarımından uyku öncesi davranış alışkanlıklarına kadar pek çok şey uykuyu etkileyen faktörler. İşimiz Hästens olarak yalnızca yatak satmak değil aynı zamanda doğru uyku konusunda da müşterilerimize danışmanlık hizmeti de veriyoruz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.