© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Muhteşem Yılbaşı Sofraları-Selvi Kayın Gürevin

Muhteşem Yılbaşı Sofraları-Selvi Kayın Gürevin

2005 yılından beri faaliyet gösteren Hana Flower Shop isimli çiçek ve organizasyon şirketinin sahibi Selvi Kayın Gürevin’in yılbaşı sofrasına konuk olduk. Hazırladığı sofraya, kış içinde sıcağı anlattığı için “Wool” adını koyan Selvi Hanım’ın özel sofrasını sizlere sunuyoruz…

 

Yeni yıl sizin için ne ifade ediyor?
Her yönden yenilenmeyi ifade ediyor. Yeni hayaller, yeni hedefler, yeni planlar.

 

Yılbaşı için özel gelenekleriniz var mı?
Her yılbaşı ailece bir yılbaşı yemeği yeriz ve oğlumla beraber tüm bitki ve ağaçları mutlaka ışıklandırırız.

 

Unutamadığınız çok özel bir yılbaşı anınız var mı?
Oğlumuzla beraber geçirdiğimiz ilk yılbaşı benim için çok özeldi.

 

Yılbaşı sofrasında olmazsa olmaz dediğiniz ya da şunu çok severim dediğiniz bir şey var mı?
Yılbaşı sofrası menüsünün klasik olmasından yanayım. O güne özel seçtiğim bir şarap mutlaka olur. Ona eşlik eden zengin bir şarküteri ve peynir tabağı da hazırlarım. Sofra detaylarında ise tabi ki çiçek benim için önemlidir. Masanın şekli ve konseptine uygun, genellikle mevsimin güzel kokulu çamları ve çiçekleriyle bir düzenleme yaparım.

 

2012’ye nerede ve nasıl girmeyi planlıyorsunuz?
2012’ye Bodrum’da girmeyi planlıyorum.

 

2012 için dilekleriniz neler?
Çok uzun bir dilek listem var çünkü dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu durumdan hiç memnun değilim ama kısaca ifade etmem gerekirse: “İnsan” tanımının kaybettiği anlamı yeniden bulabilmesini ve dünyanın barış ile dolmasını diliyorum.

 

Masanızın ismi, konsepti ne olsun?
Kış içinde sıcağı anlattığı için bu güzel yılbaşı masasının adı “Wool”. Konsepti doğa ve doğallık. Masa üzerinde servisleri yünlerden oluşturdum. Mumları gerçek çam dalları ve kırmızı “ilex”le süsledim. Farklı yükseklikteki ağaç kütükleri de masaya boyut kattı.

 

[nggallery id=753]

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.