© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Mücevherde Sıra Dışı Tasarımlar Baguette Jewellery

Mücevherde Sıra Dışı Tasarımlar Baguette Jewellery

Keskin hatlı, cesur ve güçlü parçalarını; mücevherleri güzel taşıyan kadınlardan aldıkları ilhamla yarattıklarını belirten Baguette Jewellery’nin kurucuları Murat Ali Gök ve Vanessa Baruh Pardo, kullanıcılarının sadakatini nasıl kazandıklarını açıklayarak son koleksiyonları Aura’dan bahsediyor.

Baguette mücevherlerini tasarlarken nelerden esinleniyorsunuz? Hangi konseptlerden ilham alıyorsunuz?

Tasarımlarımızda, markamıza ismini veren baget kesim pırlantanın keskin hatlarından ilham alıyoruz. Vintage modelleri ve kesimleri Baguette’e özgün bir dokunuş ile modernize etme ihtiyacımız, her parçanın özünde yatan bir istektir. Art deco ve Viktorya döneminin detaylarını günümüze uyarlayıp kullanıma geri kazandırıyoruz. Bunun yanı sıra, farklı dönemlerin mimari unsurlarından da ilham alıyoruz ve günümüze göre yeniden yorumluyoruz. Mücevherlerini güzel taşıyan kadınlardan esinlenerek cesur ve güçlü parçalarımızı yaratıyoruz.

Mücevhere bakış açınız nasıl? Özellikle kadınların vazgeçilmezi olması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Mücevher bir ifade biçimidir ve içimizi yansıttığı için aslında çok özeldir. Mücevher, her kadının içindeki enerjiyi ve potansiyeli ortaya çıkarma gücüne sahiptir. Kendimizi yeniden tanımaya ve özgüvenimizi yeniden keşfetmeye yardımcı olur. Aslında bu özelliği ile yadigâr olur ve zaman içinde nesilden nesle aktarıldığında değer kazanır, anlamı büyür. Mücevherin kendisi ne olursa olsun, takan kişiye kendini daha iyi hissettirir, gücüne güç katar. Aynı zamanda en sade halimizi bile bir pırlanta gibi parlatır.

Baguette Jewellery’nin ana teması nedir?

Bize göre mücevher kasada beklememeli. Baguette’in temel amacı, mücevherlerimizi kasalardan çıkarıp gündelik hayata taşımaktır. Özenle üretilmiş kaliteli mücevherlerin dönüştürücü gücünü gündelik yaşamın bir parçası yapmak isteği ile yola çıktık. Kaliteden, işçilikten ve malzemeden ödün vermeden, her gün takılabilecek sadelikte tasarımlar yaratıyoruz, çünkü mücevherlerimiz, biz onları taktıkça değer ve anlam kazanıyor.

Hem Türkiye’de hem de yurt dışında geniş kitleler tarafından büyük beğeni ile takip ediliyorsunuz. Bunun sebebi nedir?

Parçalarımız, bizi bilenler tarafından her yerde ayırt edilebiliyor. Üzerinde kocaman bir logo olmadan, “Bu bir Baguette tasarımı.” dedirtiyor ve takipçilerimiz bu yüzden bizi seviyor. Kuruluşumuzdan beri asla vazgeçemediğimiz, sıra dışı bir tasarım yaklaşımımız var. Keskin hatlar, güçlü modeller, vintage esintiler, modern dokunuşlar ve  zamansız kesimler… Bunlar her tasarımın içinde yer alan ögeler. Baguette’in bu evrensel tasarım yaklaşımı İstanbul’da da karşılık buluyor, Paris’te de.

Düzenli olarak Baguette’i tercih eden, oldukça sadık bir kitleniz var. Bunu neye borçlusunuz?

Dönemsel trendlere hitap etmek gibi bir kaygımız hiçbir zaman olmadı. Her daim kendi tarzımızda tasarım ve üretim yaptığımız için Baguette koleksiyonlarının hepsi birbiriyle konuşur ve birbirini tamamlar nitelikte. Her yeni koleksiyonda, daha önceden alınmış Baguette parçalarına uyan modeller bulabilirsiniz. Böylelikle kişisel mücevher koleksiyonunuza düzenli olarak eklemeler yaparak onu zenginleştirebilirsiniz. Sadık kitlemizin sebebi de bu aslında; her zaman uyumlu ama asla aynı olmayan tasarımlarımız.

Son koleksiyonunuzdaki tasarımlarınızda öne çıkarmak ve hissettirmek istedikleriniz nelerdi?

En son çıkardığımız koleksiyonunun adı Aura. Bu koleksiyondaki yeni Baguette parçalarında kişisel auranızın yansımalarını bulabilirsiniz. Severek her gün taktığınız takıları tamamlayan ögelerle tasarlanmış ve diğer koleksiyonlarımızla eşleşebilen zamansız Baguette parçalar sizi bekliyor. B logomuzdan ilham alan yeni sınırlı monogram serimizi keşfedebilir, zamansız mücevher seçkinizi büyütebilirsiniz. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.