Başa Dön

Mitolojik Kahramanlar Seval Birinci Tasarımlarında Hayat Buluyor

blank

Mitolojik Kahramanlar Seval Birinci Tasarımlarında Hayat Buluyor

Okuma süresi 3 dakika

Cemiyet hayatının tanınmış simalarından Seval Birinci, 2010 mayo, bikini ve mayokini koleksiyonu ile iddiasını sürdürüyor… Çarpıcı ve şık tasarımları
ile ünlü isimleri de giydiren Birinci ile keyifli bir röportaj yaptık…

Seval Hanım cemiyet hayatının tanınmış simalarındansınız… Ancak biz sizi biraz daha yakından tanımak istiyoruz…
17 Aralık 1963 yılında İstanbul’da doğdum. Tekstil meslek lisesini bitirdikten sonra tekstil üzerine almış olduğum moda bilgisi ve tecrübesinin oluşabilmesi için iş hayatımın ilk basamağı ve benim için akademi ruhu oluşturan Kemoteks’te işe başladım. Geçen zaman içinde hayal ettiğim, tasarladığım sonucunda duvara asılan diplomanın yerine bedenin ruhla buluştuğu fiziksel görünüme gizem ve şıklık katan ruhun adı benim için artık moda olmuştu.

Tekstil sektörünü seçme sebebiniz neydi?
Tekstil sektörünü seçmek çocukluğumdan beri olan hayalimdi. Benim asıl uzmanlık alanım desen ve kumaş tasarımı. 1995 yılında yaklaşık 1200 civarı desen tasarlayarak ekibimle ben bir ilke imza attık. Bu desenleri büyük bir tanıtımla müşterilerimizle buluşturduk. Bu işin artık Türkiye’de de yapıldığını herkese gösterdik. 2003 yılında Dünya Gazetesi tarafından Tekirdağ Bölgesinden yılın başarılı iş kadını seçildim.

Biraz da Sexyy-s markasından bahsedelim… Fikir nasıl ortaya çıktı? Hep yapmak istediğiniz bir şey miydi?

Sexyy-s’i üç sene önce hayata geçirdim. Sektörde birçok mayo markası var ama gerçek anlamda seksi ve iddialı modellerin piyasada olmadığını gördüğüm için Sexyy-s markası kendiliğinden doğmuş oldu.

Siz işin tasarım aşamasında mısınız yoksa dikiş konusu ile de ilgileniyor musunuz?
Ben işin her aşamasındayım aslında. Çizim, aksesuarların tasarlanması, üretimi ve satışı mayoda bikinide her detay çok önemli her zaman işin başında olmam gerekiyor.

Mayo, bikini ve mayokini dışında tasarımlarınız var mı?
Mayo, bikini ve mayokini dışında pareo ve desen tasarımları da yapıyorum.

Mitolojik kahramanlardan yola çıkarak mı yarattınız bu markayı?

Evet, mitolojik tanrıçalardan esinlenerek yola çıktım. Sexyy-s uzayda yaşayan, güçlü ve seksi tanrıçaları giydiriyor. Ama Terasu – Japon Tanrıçası, Güneş’i idare ediyor ve terzi. Birçok tanrıçayı giydiriyor. Bunlardan bazıları; Afrodit – Yunan Tanrıçası, Lakşimi – Hinduların güzellik, aşk ve bereket tanrıçası, İshtar – aşk ve seks tanrıçası, Artemis – Av ve vahşi şeylerin tanrıçası. Gençliği koruyan ayla bağdaştırılıyor.

Ürünleriniz nerelerde satılıyor?

Ürünlerim Mendos Mağazalarında, İstinye Park, Akmerkez gibi yirmi iki ayrı noktada satılıyor.

Özel müşterileriniz, müdavimleriniz var mı?
Özel müşterilerim var tabi ki. Neslihan Kozanoğlu, Ebru Sanuz, Süreyya Yalçın ve Pınar Aylin şimdi aklıma gelenler. Ayrıca Pınar’a klibinde giymesi için özel parçalar da tasarladım.

2010 yaz sezonunun trendleri neler? Bu sene en çok hangi tasarımları ve renkleri göreceğiz?

Sexyy-s’de 2010’da mayokiniler ağırlıkta. Swarovski taşlı aksesuarlar da trendler arasında.

Gelecek planlarınız neler?

Sexyy-s bu yıl Rusya’ya ihracata başladı. 2011 yılında Avrupa pazarına ihracat yapmayı planlıyorum.

MAG Okurları için ne söylemek istersiniz?
Moda olanı değil, kendilerine yakışanı giysinler…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.