© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Merve’s Table Yılın Sofra Trendleri

Merve’s Table Yılın Sofra Trendleri

Etkileyici bir sofranın olmazsa olmazının çiçekler olduğunu belirten Merve Durmuşoğlu, sofralarda bu yıl hangi renklerin, ürünlerin ve materyallerin sıkça kullanılacağını MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

eni yılın sofra trendleri hakkında bilgi verir misiniz? Hangi renk, hangi materyal, hangi ürünler ön plana çıkıyor?

Bu yıl fuşyaları, pembeleri, bordoları bol bol sofralarda göreceğiz. Gerçekten beni de çok heyecanlandıran detaylar var. İncecik porselenler her sene olduğu gibi ön planda. Mermer masalar yavaş yavaş yerini ahşap masalara bırakıyor ve ahşap sunumluklar da sofralarımızı şenlendirecek  gibi gözüküyor.

Sofra sanatının inceliklerinden bahseder misiniz? Sofra takımı nasıl konumlandırılmalı, malzemeler nasıl yerleştirilmeli?

Doğrusunu söylemek gerekirse materyal kullanımı konusunda benim için bir kural yok, çünkü göze en güzel gelecek şekilde doğaçlama yapınca daha güzel sonuçlar elde edebiliyorum. Simetri konusu en hassas olunması gereken nokta. Servislerin dizilimi, paralelliği çok önemli. Bu detaya dikkat ettiğimiz zaman, kullandığımız ürün ne olursa olsun soframız harika gözükecektir.

Etkileyici bir sofranın olmazsa olmazı nedir?

Tabii ki çiçekler… Bir sofrayı sofra yapan kesinlikle en önemli detay. Benim favorim her zaman canlı çiçekler olsa da, bu sene masalarda kurutulmuş çiçeklere de sıkça rastlayacağız.

Peki, son olarak; yeni yıla nasıl girdiniz? Nasıl geçti? Neler yaptınız?

Çok değerli bir arkadaşımın evine davetliydik. Büyük zahmetlerle hazırlanmış harika bir sofra başında dostlarımızla sohbet ederek girdik yeni yıla. Amerika’da, ailemizden ayrı olduğumuz için biraz içimiz buruk olsa da yeni bir yıla giriyor olmak hepimizi heyecanlandırdı. Yeni bir yıl, yeni başlangıçlar demek. Son olarak dilerim ki 2023, hepimizin harika haberler alacağı, sağlıkla, mutlulukla geçireceğimiz, sevdiklerimizle bol bol güzel sofralarda buluşacağımız harika bir yıl olsun..  

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.