Başa Dön

Mekânların Vurgulayıcı Detayı Gia Design Wallpaper

Mekânların Vurgulayıcı Detayı Gia Design Wallpaper

Ünlü markaların duvar kağıtlarının satışını ve uygulamasını yapan Gia Design Wallpaper’ın kurucusu Ayşegül Yemekçi, hangi alanda hangi duvar kağıdı kullanılması gerektiğini de belirterek, son zamanların sıklıkla tercih edilen tasarımlarına değiniyor.

Kendinizden de bahsederek Gia Design Wallpaper’ın kuruluşunu anlatır mısınız?

Uzun yıllar özel sektörde, farklı firmalarda ve çeşitli pozisyonlarda çalıştıktan sonra kendi işimi kurmaya karar verdim. Gia Design yolculuğum 2019 şubatında Ankara’da başladı. Dünyaca ünlü markaların duvar kağıtlarının satışını ve uygulamalarını yaparak başladığım bu güzel yolculuk  ilerleyen yıllarda yine ithal döşemelik kumaşlar, akustik kağıtlar, poliüretan duvar ve tavan süsleri gibi iş kollarını ilave ederek devam ediyor.

Dekorasyonda duvar kağıdının yeri nedir?

Duvar kağıdı; hem dokusu ve renkleri, hem de özgün desenleri ile dekorasyonda can alıcı ve vurgulayıcı noktaları ön plana çıkaran bir dekorasyon ürünüdür. Evlerinize, iş ortamlarınıza kattığı sıcaklık, uzun süreli kullanımı ve göze hitap etmesi açısından son yıllarda dekorasyondaki yerini oldukça artırmıştır.

Kişiye özel duvar kağıdı tasarımlarınızda süreç nasıl işliyor?

Önceliğimiz, müşterimizin ne istediği açıkçası. Doğru talep ve yönlendirme, doğru sunumu sağlamamıza büyük ölçüde yardımcı oluyor diyebilirim. Bunun için müşterilerimizin yaşam alanlarında neye öncelik verdiklerine ve zevklerine dikkat ediyoruz. En doğru seçimi yapabilmek için çoğu zaman, uzun süren toplantılar sonucunda hem zevke hem mekâna en uygun, ergonomik olan ürünü kişiye özel tasarlıyoruz.

Son zamanlarda hangi duvar kağıtları sıklıkla tercih ediliyor?

Son yıllarda kullanım daha çok lokal mekânlarda uygulama talebi olarak karşımıza çıkıyor. Kişiye özel ve tablo şeklinde diyebileceğimiz kompozisyonlar da bunu takip ediyor. Sıklıkla uyguladığımız alanlar; özellikle galeri boşlukları, koridorlar, niş içleri, yatak başları gibi alanlar. Aslına bakarsanız yaşam alanınızın her yerinde kullanım söz konusu olabiliyor, talep nereye Gia Design oraya.

Duvar kağıdı modeline nasıl karar verilmeli? Duvar kağıdı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler neler?

Materyal, uygulama alanı, görsel ve uyum olarak sıralayabilirim. Duvar kağıdı seçerken en önemli noktanın görsel olduğu düşünülse bile, bize göre en önemli detay kullanılacak alan ve alana uygun materyal seçimidir. Neden derseniz şöyle örnekleyeceğim; görseli ne kadar güzel olursa olsun çocuk odasında ipek bir materyal kullanamazsınız, kullanmamalısınız. Kısa sürede deformelerle karşılaşabilirsiniz; çocuk odalarında kolay silinebilir, darbelere dayanaklı, yüksek gramajları materyaller tercih edilmelidir ve ıslak hacimlerde suya dayanaklı materyaller kullanılmalıdır.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.