Başa Dön

KIYMETLİ DOKUNUŞLAR

blank

KIYMETLİ DOKUNUŞLAR

Okuma süresi 5 dakika

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Markanızın yolculuğu nasıl başladı?

Marka yolculuğumuz 1943‘te Ankara’da o zamanın tek alışveriş caddesi niteliğinde olan Ulus Anafartalar Caddesi’nde başladı. O yıllarda büyüklerimiz tarafından temeli atılan Apa Gold, daha sonra sırasıyla Kızılay’da ve yakın zamanda da Ankamall AVM’de ile One Tower Avm’de açılan yeni mağazalar açtı. Bunun yanı sıra İstanbul Kapalıçarşı’da da bir atölye ortaklığımız bulunuyor. Mücevher işinin kalbinin attığı Kapalıçarşı’da uzun yıllar üretim kısmında çalıştığımız ve sektörde güçlü bir birikime sahip olan bir dostumuzla ortaklık kurarak, pırlanta, elmas ve kişiye özel tasarımlar yapabilmek için yaklaşık sekiz yıl önce yollarımızı birleştirdik. Bunu yaparken amacımız; standart ürünlerin yanı sıra, daha butik ve kendine özgü Apa kreasyonları ile karma bir yapı oluşturmaktı. Biz; güven, itina ve dürüstlükle bugünlere gelen markamızın üçüncü kuşak temsilcileri olarak yola aynı prensiplerle yolculuğumuza devam ediyoruz.

Ürün yelpazeniz ve koleksiyonlarınızdan bahseder misiniz?

Son on yılımızı pırlanta ve renkli taşlarda daha fazla uzmanlaşmaya ağırlık vererek geçirdik.

Sektörünüzde farklı bir yere sahip olmak için tasarım ve üretim prensipleriniz neler?

Sektörde farklılaşmanın ve kendimizi özel tasarımlarla ifade edebilmenin yolu kalite ve uzmanlık ile güvenilir mücevherler üretebilmekten geçiyor. İyi ve kaliteli mücevheri ayırt edebilen müşteriler, sizi markalaşma yolunda yukarıya taşıyor.Kendi kreasyonlarımızı oluşturan yaratıcılarımız ve tasarımcılarımızın yanı sıra sektörde 32 yılını geride bırakmış bir kişi olarak müşterilerimizin taleplerinin hangi yönde olduğunu benim de gözlemleyebiliyor oluşum yeni ürünler yaratmamızda yardımcı oluyor.Ayrıca, dünyanın en büyük fuarlarında her yıl yer almaya çalışıyoruz. Mücevher sektöründe önde gelen birçok ülkenin ve sektörün önde gelen markalarının ürünlerinin sergilendiği bu fuarları yakından takip ediyor ve önümüzdeki dönemlerin tasarım çalışmalarını da bu doğrultuda güncel tutabiliyoruz.

Hedef kitleniz en çok hangi ürünlerinize ilgi duyuyor?

Her kadının en büyük arzusu gücünün yettiği en büyük tek taşa sahip olabilmektir. Bunun yanı sıra son birkaç yıldır, tanzanit, turmalin, safir, yakut, zümrüt, opal gibi renkli taşlarla bezenmiş tasarımlara da oldukça fazla ilgi duyuyorlar.

Tasarım felsefenizden bahsedebilir misiniz bize kısaca?

Biz Anadolu’nun geleneksel ve tarihsel motiflerini modern çizgilerle bezemeye çalışıyoruz. Çünkü gerçekten Anadolu’ya özgün figürler ile elde edilen tasarımları modern çizgilere kavuşturduğunuz zaman Türk kadınlarının gerçekten buna ilgi duyduğunu ve satın aldıklarını gözlemliyoruz. Dolayısıyla modernizasyonu elden bırakmadan, dünya trendini yakalayan ama kendi motiflerimizin de içinde yer aldığı takılara tasarlıyoruz.

Kimlere hitap ediyorsunuz?

Biz pırlantalı ürünlerin her kadında olmasını istiyoruz. Apa olarak bu işin en tepesinde değil, daha çok orta ve
üst segmente yakın bir yerlerde olmayı tercih ediyoruz. Tasarımın daha ulaşılabilir fiyatlarda satın alınabilmesi de bizim için önemli.

Sevgililer Günü’ne özel bir koleksiyonunuz var mı?

Sevgililer Günü için kalp motifi içeren naif kolyelerimiz var. Bunlar Sevgililer Günü için ideal görünmekle birlikte ince tasarım kolyeler de oldukça revaçta oluyor. Bu konuda 1.500’den fazla modelimiz bulunmakta.

Diğer pırlanta markaları arasında öne çıktığınız yönleriniz neler?

Birçok pırlanta markasından farklılaştığımız noktaların en önemlilerinden biri önemli bir çözüm ortağımızın olmasıdır. Dünyanın önde gelen pırlanta firmalarından biri olan Belçika kökenli HRD Antwerp, bizim kalite standardında çözüm ortağımızdır. HRD, pırlantanın kalite seviyesini ve sınıfını belirleyen, uluslararası standartlara uygun olarak ve bilimsel verilere dayanarak taşların karakterini belirleyen kalite raporu düzenleyen enternasyonal bir firmadır. Bunu pek çok yerel ve ulusal marka yapmazken biz kalitemizi test ettiriyoruz ve bu anlamda önemli bir fark yarattığımızı düşünüyoruz

Özel tasarımlarınız için müşterilerinizle çalışırken nasıl bir yol izliyorsunuz?

Siz hayalinizi söylüyorsunuz, biz de teknolojinin de yardımıyla 3 boyutlu olarak isteğinizi görsel bir veriye çeviriyor ve fiyatını da önceden size söylüyoruz. Size özel ürettiğimiz bir tasarımın eğer bir başkası için de üretilmesini istemiyorsanız, bir bedel ödeyerek tasarımın bir nevi telif hakkını bu bedel karşılığında alabiliyorsunuz.

2016’da ne tür tasarımlar ön plana çıkacak?

2016’te renkli taşlarla donanmış çok pahalı olmayan pırlantalı ve altın takılar ön plana çıkacak. Örneğin; kendi tasarımımız siyah ve rose gibi altını renklendirerek yaptığımız ürünleri pırlanta, safir, yakut ve turmalin gibi renkli taşlarla bezeyerek yolumuza devam edeceğiz. Bu arada yılın ikinci yarısında sarı pırlanta, evet yanlış duymadınız SARI pırlantalı kreasyonlarımızı müşterilerimizin beğenisine sunacağız.

Koleksiyonlarınızda hangi ürünler ağırlıkta?

Kreasyonlar yıllar itibarıyla hep değişiyor ve yenileniyor. Evliliğin olmazsa olmazlarından alyans ve tek taşlar her zaman tercih ediliyorken bunların yanında eskiden tercih edilen ağır takıların yerine daha naif ve ince çizgilerle bezenmiş pırlantalı veya pırlantasız ürünler kreasyonlarda yer alıyor.

Günlük kıyafetlerde ne tür takıları öneriyorsunuz?

İnanın günlük kıyafetle şu takılır bu takılır demek çok kolay değil. Bu biraz da kişinin karakteri ve o anki ruh haliyle doğru orantılı. Siz neyi, nasıl seviyorsanız öyle olmalı ama karşıtlıkta da abartıya kaçmamalı. Örneğin; blue jean ve t-shirt ile pırlantalı gerdanlık takılmamalı…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: