Başa Dön

Kıtalararası vizyon yılbaşı sofrasında buluşursa…

blank

Kıtalararası vizyon yılbaşı sofrasında buluşursa…

Okuma süresi 3 dakika

Feza Sayer: Ankara cemiyet hayatının seçkin isimlerden olan Sayer iki yıl önce dünyanın pek çok noktasında yatırımları olan eşi Cem Sayer’in işleri nedeniyle Vancouver’a taşındı. Tatil için geldiği Ankara’daki kısıtlı zamanında, İran Caddesindeki üç katlı muhteşem evinin kapılarını MAG okurlarına açtı ve şık yılbaşı sofrasını bizlerle paylaştı…
_MG_2623_600x400
1) Hazırladığınız şık sofralarla ünlüsünüz. Ne zamandan beri var bu merakınız ve masanızda “olmazsa olmazlarınız” neler?
Annem çok şık sofralar hazırlardı yılbaşı gecelerinde özellikle. İtalya’da okuduğum yıllarda İtalyan ailelerinin kalabalık sofraları da hoşuma giderdi. Şimdi üç çocuklu sahibi bir anne olarak çocuklarımın da benim gibi sevgi ve özenle hazırlanmış güzel sofralarda büyümelerini çok önemsiyorum. Sadece özel günlerde değil, evde beraberce paylaştığımız her masaya şıklık katmayı seviyorum. Özel günlerde hazırladığım masalarda mum, gümüş ve taze çiçek olmazsa olmazlarımdır.
2)Babanızın da bu konuda hassas olduğunu biliyoruz. Hatta “Biraz nezaket lütfen,” adlı bir kitabı var öyle değil mi?
Evet. Biraz evvel bahsettiğim gibi biz ailece meraklıyız “adab-ı muaşeret” mevzularına (gülüyoruz)… Şanslıyım ki eşim Cem’le aynı frekansta ailelerde büyüdüğümüz için ikimiz de keyif alıyoruz bu durumdan. Yani aile geleneklerimizi elimizden geldiğince sürdüyoruz diyebilirim.
3)Şıklığı bu denli seven bir aile olarak yılbaşı ağacı da önemlidir sizin evde?
Hem de nasıl önemli. Çok şükür, küçük yaşlarımdan beri ailece ağaç süslemediğimiz tek bir yılbaşı hatırlamıyorum. Çok önemli bir paylaşımdı bizim evde ağaç süslemesi. En tepeye yerleştirilen yıldızı oraya koymak bana aitti. Öyle sabırsızlanırdım ki “o an” için anlatamam. Şimdi kendi ailemde, kendi çocuklarımla da sürdürüyorum bu ritüeli. Tepedeki yıldızı yerleştirme merasimi de kızım Lidya devraldı benden.
4)Üç çocuklu bir aile olarak yılbaşı ağacı süslemesi oldukça şenliklidir sizin evde diye tahmin ediyorum… Doğru mu?
Hem de çok. Evdeki herkes herkese küçük büyük birşeyler alıyor. Ve paketler kesinlikle yılbaşı gecesine kadar açılmıyor. Çocukların o hallerine bayılıyorum. Gidip kutuları yokluyorlar filan… Hatta geçen sene oğullarım Bora ve Pars “hediye dedektörü” diye bir şey bulup almışlardı. O aletle hediye paketlerinin içinde ne olduğunu çözmeye çalışıyorlardı. Heyecanlı ve komik oluyor hediye konusu bizim evde.
5)Bir süredir Vancouver’da yaşıyorsunuz. Ama bir bakıyoruz Ankara’da, Londra’da hatta Hawaii’de görüyoruz sizi sosyal medyada. Yeni yılda nerede olacaksınız?
Yeniyılı ailece Kauai’de karşılayacağız inşallah…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: