Başa Dön

Keyifli Bir Aile: 1tiki1keyifçi

Keyifli Bir Aile: 1tiki1keyifçi

Okuma süresi 3 dakika

Eğlenceli çift Gözde ve Berkin, ya da sosyal medyada bilindikleri adlarıyla Tiki ile Keyifçi, bir noktada gençlerin evlilik üzerindeki olumsuz yargılarını yıkmaya yönelik ürettikleri eğlenceli içeriklerden ve gelecek planlarından bahsediyor.

 Öncelikle kendinizi tanıtabilir misiniz?

Tiki: İsmim Gözde, 35 yaşındayım. Bir otomobil bayisinde satış destek sorumlusuyum. Malatya doğumluyum. Bakımlı olmak, güzel olmak en favorim; her şeyin, her nesnenin, her canlının güzel bir yanı olduğunu düşünmek ve bunu keşfetmek yaşam mottomdur.

Keyifçi: İsmim Berkin, 38 yaşındayım. Bir otomobil bayisinde ikinci el müdürüyüm. İzmir doğumluyum. Yüksek dozda keyifçiyim.

Sosyal medyada içerik üretmeye nasıl karar verdiniz?

Gün içinde birbirimizleyken çok eğlendiğimiz için, bunu sosyal medyaya dökmeye ve gelen olumlu tepkilerle de daha fazla içerik üretmeye başladık. Bizim, çocuktan sonra oluşturduğumuz en büyük voltran, 1tiki1keyifci oldu; çünkü eğlenerek de hayatın devam ettiğini göstermek, etrafımızdaki insanları hayatın zorlu şartlarından çıkarıp üç dakika bile olsa yüzlerini güldürmek bize de keyif veriyor.

Ne tür içerikler üretiyorsunuz?

Aslında bir sınırlamamız yok ve içerik üretme aşamasında planlar yapmıyoruz. Gün içinde ne yapıyorsak ne ile gülüp neden keyif alıyorsak onları yansıtıyoruz. Yediklerimiz, içtiklerimiz, giydiklerimiz bunlar bizim için, hatta çoğu insan için bir içerik; çünkü bunu havalı, bakımlı, keyifli hale getirmek hedefimiz.

Gelecek projeleriniz neler?

Zamanla, son yıllarda özellikle gençlerin evliliğe karşı olan kötü algılarını yıkmaya çalışıyoruz bir noktada. Biz eğlendikçe, bizi izleyenlerin de eğleneceği içeriklerle sosyal medyada daha fazla yer almayı planlıyoruz. Ek olarak, skydiving temalı bir içeriğimiz olacak. Tiki’yi bir kamp alışverişi, ardından bir kamp vlogu ile zorlayacağımız birkaç projemiz var. Tabii ki de en güzeli, sosyal sorumluluk projelerimiz. Barınaklara giderek güzel arkadaşlarımızı besleyip, onlarla vakit geçirebileceğimiz vloglarımız da olacak.

Tiki ve Keyifçi karakterlerinin ortak ve birbirine zıt yönlerinden bahseder misiniz?

Müzikten tutun, içecek zevkine kadar her şey zıt. Mesela Tiki, kahveyi şekerli içerken, Keyifçi sade içiyor. Müziklerde ortak noktalar tabii ki oluyor ama o da çok benzer değil. Bu kadar zıtlıkla bile harika bir evlilik yürütülebilir, bununla birlikte eğlenilebilir ve biz bunu izleyicilerimize göstermiş oluyoruz. Bizi bir arada tutan, işte bu zıt hayat tarzlarımız.

İçerikleriniz öncesinde ve kamera karşısına geçmeden belli bir hazırlık süreciniz var mı?

En ufak bir hazırlık sürecimiz olmuyor; kamerayı tripoda yerleştirmek dışında. Kamera karşısında saatlerce konuşuyoruz ve eğleniyoruz. Siz bunların, kurgu aşamasından sonraki ufak ve önemli kesitlerini görüyorsunuz sadece. Her şeyi, her anı kaydediyoruz ve videolarımızda kullanıyoruz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.