© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Kente Değer Katan Proje Oksijen Oran

Kente Değer Katan Proje Oksijen Oran

4AC Gayrimenkul Yatırım AŞ ortaklarından Yasin Başıbüyük, başkentin biyoçeşitliliğini artıracak ve kente değer katacak olan Oksijen Oran projesini MAG Okurları için detaylandırıyor…

 

Oksijen Oran projesinin konseptinden bahseder misiniz?

Oksijen Oran projemizin konsepti doğa ve yaşamı bir araya getirmek, aile ruhunu yaşam alanları ile birleştirebilmek. Projemiz  52.600 m2 peyzaj alanına sahip, şehrin merkezinde ve doğanın içerisinde, Çankaya’nın lokasyon olarak gözde bölgesi Oran’da yer alıyor. Bu ölçekte geniş bir arazi içerisinde sadece iki blok ve yüz yirmi sekiz daireden oluşması ile öne çıkıyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve bahçe katı seçenekleri ile Ankara’nın en geniş peyzaj alanına sahip projesi.

Bu projeye başlamaya nasıl karar verdiniz?

Üniversiteden beri, dört arkadaş olarak hayalini kurduğumuz, hayata geçirdikten sonra da sürekli üreterek büyüttüğümüz 4AC Gayrimenkul Yatırım AŞ olarak konforlu ve sakin evler yapmayı hedefledik. Özellikle pandemi sürecinden sonra tüm dünyanın ihtiyaçları değişti. Kalabalık ve kapalı alanlardan mecburi olarak uzaklaştık. Bu yüzden açık alanda olabildiğince fiziksel aktivite alanı yarattık. Konfordan uzaklaşmadan, sosyal mesafeyi arttırmayı hedefledik.

Oksijen Oran konutlarının sunduğu ayrıcalıklar neler?

Doğal ışığın tüm  dairelerimize yansımasını sağladık. Modern yapıdan uzaklaşmadan da ev sıcaklığı hissini yaşatıyoruz. Her metrekarenin ne kadar değerli olduğunu biliyor, ona göre yaşam alanları oluşturuyoruz. Oksijen Oran’da her şeyin sizler için tasarlandığını hissedeceksiniz. Panoramik Eymir ve Mogan Gölü manzarasını sunuyoruz.  2.5 km yürüyüş parkuru, bisiklet yolları, organik bahçe ve dikim alanları, şömineli kış bahçeleri, evcil hayvan parkuru peyzajımızın tamamlayıcı unsurları olacak.

Oksijen Oran’da yaşayanların elde ettikleri avantajlardan söz eder misiniz?

Villa konforunda yaşamak isteyen, aynı zamanda kompleks evlerden uzak duran ailelere alternatif oluşturduk. Daire başına ortalama 400 m2 peyzaj imkânı sunuyoruz. Projemiz hem şehrin içinde hem de sakin olma özelliği taşıyor.

Çoğu durumda seçmek zorunda kalıyoruz birini. Aynı anda ikisini de sunabildiğimiz için yaptığımız işten çok memnunuz. Peyzaj içerisinde yaklaşık üç bin adet ağaç dikeceğiz.  Ev sahiplerimizle de bir dikim etkinliği yapmayı planlıyoruz. Üç ya da dört sene içerisinde, diktikleri ağaçların botanik bahçesine dönüştüğüne kendi evlerinden bakarak şahit olsunlar istiyoruz. 

Oksijen Oran’ın yatırım tarafını ele alırsanız, neler söyleyebilirsiniz?

Gayrimenkul yatırımı Orta Çağ’dan beri herkesin ilk aklına gelen yatırım şekli. Doğru yere yatırım yaptığınızda aldığınız andan itibaren sürekli kazandıran bir dönüşü oluyor.  Oran, Ankara’nın gözde semtlerinden biri. Değeri de artmaya devam ediyor. Kanal Ankara projesine komşuyuz. Tamamlandıktan sonra da projemizin değerine değer katmaya devam edecek. Sakinlik isteyenler için de tek adres olacak diyebiliriz. Yani ev sahiplerimiz teslim aldıktan sonra da sürekli olarak yatırımlarının değerlendiğini görecekler.

Bu projenin başkente katkısı nedir?

Doğanın tüm renklerini tek bir projede buluşturduk. Her mevsim farklı bitki türlerine şahit olacağız. Şehrimizin iklimine uygun ağaçlar ve bitkileri dikeceğiz. Biyoçeşitliliği ve Ankara’nın oksijen seviyesini arttıracağız. Oksijen Oran kendine özel bir kimliği olan, sosyal ve çevresel etkisi ile başkentimize değer katan bir projedir.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.