Başa Dön

Kaliteli ve Sağlam Projelerle Koz Architects

Kaliteli ve Sağlam Projelerle Koz Architects

Mimar Sema Merve Koz ve Mimar Ayşe Eda Koz; Koz Mimarlık olarak kent ölçeğinde tasarımlarıyla, karma kullanım, konut, ticari, ofis, kamu ve kültür yapılarında proje hizmeti veriyor. Ağırlıklı olarak büyük ölçekli projeler gerçekleştiren Koz Mimarlık, yapıları bütünüyle düşünüp tasarlayarak hayata değer katmayı amaçlıyor. Koz Mimarlık, birlikte çalıştığı genç ve dinamik kadrosuyla önemli projelerde yer alıyor.

Anka Kervansaray

(Ankara, Eskişehir Yolu)

Ankara’da Eskişehir yolu ve Anadolu Bulvarı’na cepheli, Anka Kervansaray projesinde öncelikli olarak bu yollar ve çevre parsellerle şekillenmiş, yaya aksları göz önünde bulundurulmuştur. Devamlılığı sağlamak ve zeminde yaya odaklı mekânlar oluşturmak için bu akslar proje alanına taşınmış ve bütünleşik işlevlerin yer aldığı bir organizasyon oluşturulmuştur. Ofis birimlerinin bulunduğu bloklar, panoramik dış cephe sayesinde Eskişehir yoluna ve zeminde açık alan olarak uygulanan sosyal alanlara hâkim şekilde tasarlanmıştır. Ofislerin yanı sıra, zeminde sosyal alanlarla iç içe planlanan ticari ünitelerle kentsel bir mekân oluşturmak amaçlanmış; Anka Kervansaray’ın modern çizgileri ve fonksiyonel organizasyonuyla Ankara’nın en gözde lokasyonlarından biri olan bu alana değer katması sağlanmıştır.

Lara Park Antalya

(Antalya, Lara)

Lara Park Antalya, tek blok teraslı yapısı ile 1+1 dairelerden oluşmaktadır. Çevre, peyzaj ve iç mekân tasarımlarında minimalist bir yaklaşım izlenmiştir. Peyzaj alanlarında sert zeminden kaçınarak, olabildiğince fazla yeşil alan tercih edilmiş; kullanıcılara yeşille iç içe bir deneyim sunulmuştur.

Blok yerleşimi, kütlesel hareketler ve teraslanmalarla bütün dairelerin havuz ve peyzaj alanına görsel hakimiyeti sağlanmıştır. Beyaz rengin hâkim olduğu proje, otel konseptinde bir konut projesi olup Antalya havaalanına yakın benzersiz konumu ile dikkat çekmektedir.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.