Başa Dön

Kadınlar Ne Söyler, Erkekler Neden Anlamaz?

blank

Kadınlar Ne Söyler, Erkekler Neden Anlamaz?

Okuma süresi 10 dakika

İnsanlar iletişimi sözcükler ile kurarlar ve hislere, yaşanan duygulara bağlı olarak birçok beden hareketi ile bunu bilinçli ya da bilinçsiz olarak gösterirler. Bir cümleyi farklı ses tonları ile söyleyerek beğeni de kazanabiliriz kavga da çıkarabiliriz. Bu noktada gerçek anlatılmak isteneni anlamanın en önemli yolu beden diline bakmaktır. Beden dili çok anlamlı ve duruma göre değişiklik gösterebilen bir şeydir. Erkekler beden dili konusunda kadınlara nazaran daha durgun davranırlar o yüzden erkekler bu konuda daha fazla çaba göstermelidirler. Erkekler ilgilendikleri kadının ellerine ve parmaklarına dikkat etmelidirler. Eller ve parmaklar, kadınların beden dilini okumakta erkeklere yardımcı olur.

Kadınlar duygularını yoğun yaşayan ve fazlası ile belli eden bir tutum içinde davranırlar ve daha çok flört etmek için beden dilini öne çıkarmayı sever. Karşısındaki erkekten hoşlanan bir kadın, onunla konuşurken, parmaklarını bedeninin çeşitli bölgelerinde dolaştırabilir. Eğer parmağında ya da bileğinde bir mücevher var ise, bunu göstermeye çalışabilir. Güneş gözlükleriyle oynayabilir. Eğer dudaklarıyla ya da burnuyla sık sık oynarsa, karşısındaki erkeği istediğine dair bir işaret gönderiyor olabilir. Bunlar bir kadının bilinçaltında, bir şekilde ilgilendiği erkeğin dikkatini çekme yollarıdır. Bu tür beden dili (vücut dili) işaretleri gönderen bir kadın, karşısındaki erkeğe seksi bir kadın olduğunu hatırlatmaya çalışıyordur.

Kadınlar hoşlandıkları zaman kalp atışları hızlanabilir, bu da kadının kendisini sinirli hissetmesine sebep olabilir. Bu sebeple üzerinden gerginliği atmak için, parmağındaki yüzüklerle, kulağındaki küpelerle oynamaya devam eder. Bacaklarını hareket ettirerek o fazla enerjiden kurtulmaya çalışır. Elindeki şarap kadehi veya su bardağı ile oynuyorsa ve arada ilgilendiği erkeğe bakıyorsa, onun dikkatini çekmeye çalışıyor demektir. Eğer hareketleri yavaş ve kontrollü ise karşısındaki erkekle ilgileniyordur. Eğer hareketleri hızlı ve kontrol dışı ise, muhtemelen sabrı taşmak üzeredir. “Kadınların Beden Dili Ne Anlatır?” sorusunun cevabı sadece beden dili (vücut dili) işaretleri ile sınırlı değildir.
“Kadınların Beden Dili Ne Anlatır?” sorusunun cevabı için kadınların bacaklarına dikkat etmelidir.

Özellikle etek giymiş olan bir kadın, bir erkeğin karşısına oturup bacak bacak üstüne atarsa, bu beden dili (vücut dili) işareti onunla ilgilendiğini gösterir. Eğer bacaklarının yönü ilgilendiği erkeğe doğruysa, bu çok daha iyi bir işarettir. Eğer pantolon giymişse ve yine bacak bacak üstüne atıp ayaklarını ona doğru yöneltmişse ve üstteki ayağını oynatmaya başlamışsa, ilgilendiği erkeğin dikkatini çekmek istiyor demektir.

Fiziksel Temas ve Balonu Patlatmak

Herkesin bir kişisel alanı vardır. Bunu bedeninizin etrafındaki bir balon olarak da düşünebilirsiniz. Eğer bir kadın bir erkeğin kişisel alanına girer, ona dokunur ve özür dilerse, bu onunla ilgilendiğini gösterir. Kadınların beden dili konusunda bir erkek böyle bir kadının kendisine uygulayacağı testlere hazırlıklı olmalıdır. Eğer bir kadın ve bir erkek bir koltukta yan yana oturuyorsa ve kadın bir elini erkeğin bacağına koyuyorsa, erkeğin nasıl tepki göstereceğini görmek istiyor olabilir. Erkeği komik biri olarak gördüğünde de bunu yapıyor olabilir. Eğer erkek böyle bir kadından hoşlanırsa, erkek de kadına çeşitli testler uygulayabilir. Dokunuşları uzatabilir.
Kadınlarla Göz Teması

Göz teması kurmak, beden dili (vücut dili) işaretlerinin ya da sözel olmayan iletişimin en önemlilerindendir. Bir toplantı odasında bulunan bir kadın, eğer gözlerini oradaki erkeklerin birinden alamıyorsa, odada en çok ilgilendiği kişi o erkek demektir. Bir kadın ve bir erkek yeni tanışıyor olsalar bile, kadın sanki erkekle bir çift oluşturuyormuş gibi davranabilir. Eğer çift birbirini iyi tanıyorsa ve kadın gözleri ile erkeğe derin derin bakmaktan hoşlanıyorsa, bu da bir işarettir. Eğer erkek kendisini rahatsız hissederse göz temasını kesebilir; rahat hissederse ve hoşuna giderse, göz temasını uzatabilir.
Kadınlar Gülümser ise?

Erkekler ilgilendikleri kadının gülüşüne de dikkat etmelidir. Bir erkek yanındaki kadının nasıl güldüğüne, ne kadar sıklıkla güldüğüne dikkat etmelidir. Başka insanlarla konuşurken, aynı hareketleri onlara da yapıp yapmadığına dikkat edin. Genellikle bir erkekten hoşlanan bir kadın kıkırdayarak güler ve bazen kendini durduramaz. Bu bazen bir erkekle konuşurken de olur. Erkeğin yaptığı en aptalca şakalara bile güler. Aynı odanın içinde ilgilendiği erkeğin yanında olmak bile onu mutlu eder. Odada başkaları var ise, onlara farklı bir dil ile konuşur. Özel beden dili (vücut dili) işaretlerini sadece ilgilendiği erkeğe saklar.

Kadınların Beden Dili Başka Neler Anlatır

Eğer kadın oturduğu yerde ilgilendiği erkeğe doğru eğilirse veya elini onun sırtına koyarak yaklaşırsa, onunla çok ilgileniyor demektir. Bu tür hareketler kadın tarafından erkek ellerini avucuna alsın diye yapılıyor olabilir. Kadınların beden dilinden anlayan erkekler bunu hemen fark eder. Kadının avuç içlerini erkeğe doğru döndürüşü de böyle bir arzuyu gösterebilir.
Kadınların Nabzını Tutun

Eğer bir kadın ve bir erkek birbirine sarıldığında, erkek kendisini rahat hissediyorsa, başını kadının göğsüne yaslayabilir. Eğer kadının kalbi hızlı çarpıyorsa, erkekle gerçekten ilgileniyor demektir. Eğer kadın ile erkek arasında bu kadar yakınlık yok ise, o zaman erkek kadının bileğini tutarak nabzını ölçebilir. Hızlı atan bir nabız her zaman ilgi işaretidir. Erkek kadının nefes alıp verişini gözlemleyerek de onun kalp atışlarıyla ilgili bilgi edinebilir. Bu biraz zor olsa da, kadına uzun süre dokunmak gerekmediğinden kadınların beden dilinden anlayan erkek için uygun bir yöntemdir. Bir erkek özellikle sinema salonunda yan yana oturup filim izlerken, bu gözlemleri yapabilir. Eğer kadın çok hızlı nefes alıp veriyorsa, muhtemelen sizinle ilgileniyor demektir. Eğer ara sıra nefesini tutuyorsa, bu onun hızlı nefes alışını gizlemeye çalıştığını gösteriyor olabilir.
Aynalayın

Eğer bir kadın bir erkekten hoşlanırsa, bilinçdışı bir şekilde erkeğin beden dili (vücut dili) hareketlerini aynalamaya başlar. Bu, kadın ve erkeğin aynı dalga boyunda olduğunu gösterir. İlişkide samimiyetin arttığını gösterir. Bu yüzden kadın ile kadınların beden dilinden anlayan erkek dans ederken birbirlerini aynalarlar.

Kadınların sizi isteyip istemediğini anlamanın püf noktaları:

Size gözlerini açarak bakıyorsa: Bakışlar kadınları anlamanın en önemli ve en basit yolu. Bir kadın bir erkekten hoşlandığında göz bebekleri büyür ve erkek farkında olmadan bu bilgiyi doğru olarak yorumlar. Bu şekilde net bakışlar size olumlu karşılık verdiğinin ve bu ilgiden memnun olduğunun göstergesidir.
Bilekler ve avuç içi: Açık avuçlar dürüstlük ve sadakati çağrıştırır. Normal iletişim halinde bir kadın ile konuşurken sadece ellerinin üstünü ve kollarını görürüz. Oysa karşı taraf size konuşurken bilek ya da avuç içini gösteriyor ise bu sizinle ilgilendiğini ve daha sıcak bir iletişim kurmak istediği mesajını veriyordur.
Sizinle konuşurken bacaklarına dokunuyorsa: Bu tamamen dikkatinizi üzerine çekmek istediği anlamına gelir.
Başını hafif yana eğiyorsa: İnsanların bir şeyle ilgilenmeye başladıklarında başlarını yana eğdiklerini ilk fark edenlerden biri Charles Darwin’di. Karşınızdaki kadının sakin, teslimiyetçi, boyun eğen bir duruş sergiliyor olması sizinle ilgilendiğini gösterir.
Vücut hareketleri: Elinin devamlı ağzında olması, dudaklarını yemesi, saçlarıyla oynaması, daha uzun bakışlar, bir veya iki ellini birden kalçalarına koyma, ayak ve vücudun erkeğe çevrilmesi gibi hazırlık hareketlerini farkında olmadan kullanan kadınlar, iyi bir gözlemciye kendilerini kolayca ele verirler.

Sinirli Tavırlar: Kadınlar sinirli olduklarını çabuk belli ederler. Eğer kaşlar gergin ve çatıksa, elini iki beline yan şekilde koymuşsa, pantolonun cebine ellerini sokup baş parmaklarını dışarıda bırakmışsa, sert ve dik bakışlara sahipse, ses tonu boğazın gerildiğini hissettiren bir tondaysa ilk fırsatta o ortamdan uzaklaşmak ve muhtemel bir saldırıdan kurtulmak gerekmektedir.

Kadınların Flört Hareketleri ve Anlamları

Kadınlar da erkekler gibi saça dokunma, giysileri düzeltme, bir veya iki elini birden kalçalarına koyma, ayak ve vücudun erkeğe çevrilmesi daha uzun mahrem bakışlar ve artan göz teması gibi aynı temel hazırlık hareketlerini kullanırlar. Ayrıca erkek saldırganlık hareketi olmasına rağmen bir dişi inceliğiyle kullanılan ve sadece tek başparmağın kemere sokulduğu veya bir çanta veya cepten dışarı çıktığı başparmaklar kemerde hareketini yaparlar.

Heyecan dolu bir ilgi kadınlarda da göz bebeklerinin büyümesine ve yanakların kızarmasına yol açar. Bunun ardından diğer dişi flört sinyalleri gelir.

Saç Atma
Baş hafifçe savrularak saçlar omuzlardan geriye veya yüzden uzağa atılır. Kısa saçlı kadınların bile bu hareketi yaptıkları görülebilir. Ama unutmamak gerekir kadınlar saçlarıyla hep oynarlar.

Kalça Yuvarlama

Pelvik bölgeyi vurgulayacak şekilde yürürken kalçaların rolü önem kazanır. Aşağıda verilen daha rafine dişi flört hareketlerinden bazıları yüzyıllardır mal ve hizmetleri satmak için yapılan reklamlarda kullanılmaktadır.

Yan Bakış

Göz kapakları kısmen düşük olan kadın erkeğin bakışına erkek fark edene kadar karşılık verir ardından hemen bakışlarını kaçırır. Bu tahrik edici bir gözetlenme ve gözetleme hissi uyandırır ve çoğu normal erkeği ateşlendirmek için yeterlidir.
Ağız Hafif Aralık, Islak Dudaklar
Bu hareket dişi genital bölgesini simgelemek amacını güttüğünden Dr. Desmond Morris bunu ‘kendi kendini taklit’ olarak tanımlar. Dudaklar yalanarak veya kozmetiklerle ıslak gösterilir. Her iki durumda da kadının cinsel bir davette bulunduğu izlenimini uyandırır.

Kadınlarda Bacak Atma Hareketleri

Erkekler genellikle bacakları açık ve saldırgan bir şekilde otururlarken kadınlar bacak bacak üstüne atmayı bir koruma olarak kullanırlar. Kadınlar flört ettiklerini göstermek için üç temel pozisyonu kullanırlar.
Dizle göstermede bir bacak öbürünün altına toplanırken ilginç bulduğu kişiyi gösterir. Bu çok rahat bir pozisyon olup konuşmanın resmiyetini ortadan kaldırır ve uylukları sergiler.

Ayakkabıyla oynama da rahat bir tavrı gösterir ve bazı erkekleri çıldırtabilen bir şekilde ayağın ayakkabıya sokup çıkarılması gibi baştan çıkartıcı bir etkiye sahiptir.

Çoğu erkek bacak dolamanın bir kadının yapabileceği en çekici oturuş pozisyonu olduğunu düşünür. Bu, kadınların dikkat çekmek için bilinçli olarak kullandıkları bir harekettir. Genellikle buna alçak sesle konuşmak eşlik eder.
Kadınlar vücut dillerini farklı amaçlar için de kullanırlar o yüzden her hareketlerini flört hareketi gibi algılamamak gerekir. Durum, yer, konu ve zaman bu noktada belirleyici olacaktır.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.