© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

İstenilene Cevap Verebilmek Alper Değer Architecture

İstenilene Cevap Verebilmek Alper Değer Architecture

Kendilerini tercih eden kişilere yüksek gustolu sonuçlar verme amacıyla projelerini gerçekleştiren Alper Değer, kendi ismiyle kurduğu firmasında ekibiyle birlikte verdiği hizmetleri ve firma olarak duruşunu MAG Okurlarıyla paylaşıyor…

Öncelikle kendinizi biraz tanıtır mısınız?

Gaziantep doğumluyum. Öğrenim sürecim boyunca Gaziantep, İstanbul ve Ankara’da bulundum. Son olarak bu süreci, burslu olarak öğrenim gördüğüm Ankara Atılım Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü ile tamamladım. Liseyi tamamlayana kadar ortalama, kendini ve çevresini keşfetmeye çalışan bir öğrenciydim ancak, üniversite sürecim ile birlikte bambaşka bir öğrenciye dönüştüm. Çok çalıştım, çünkü iç mimarlık öğrenimi hafife alınmayacak bir süreç, ayrıca küçüklüğümden bu yana hayalini kurduğum bir şeydi.

Firma olarak müşterilerinize en temel adımdan son dokunuşlara kadar yardım ediyorsunuz. Bu süreçte müşterileriniz ne gibi hizmetlerden faydalanıyor?

Öncelikle birbirimizi çok iyi tanımamız gerekiyor. Birbirimize çok açık, net olmamız gerekiyor. Aksi takdirde her iki tarafı yoran bir süreç kimsenin hoşuna gitmez. Bunun için ben konsept geliştirme ve gerçekleşecek olan proje her ne ise oluşum aşamasını çok önemli buluyorum. Bu süre bazen bir hafta, bazen birkaç ay sürebiliyor. Burada önemli olan, kullanıcının buna ne zaman ihtiyaç duyacağı ve bizim iş takvimimiz. Bu aşamada eskizler, denemeler ve zihnimizde bizlere olgunlaşmış durumu imgeleten görseller ile başlıyoruz. Amacım, müşterimin istemiş olduğu projede düşünülmüş ve düşünülmemiş noktalarını açığa çıkarmak, problemi çözmek, çözerken gustomuzu işin içine katmak ve bir eser meydana getirmek. Stresli, araştırma ve uzun gecelerle dolu bu serüven oldukça verimli sonuçlar doğuruyor. Süreç içinde müşterimizin proje özelinde tüm isteklerine yanıt vermek öncelikli prensibimiz.

Proje aşamasında öncelikleriniz neler oluyor?

Öncelikli hedef; kullanıcının isteklerine yanıt veren, fonksiyonel açıdan tamamen uygun bir proje gerçekleştirmek. Bunu yaparken de diğer bir önceliğimiz özgün ve benzersiz olmak.

Sizce tasarım yeteneği nasıl gelişir? Eğitim yeterli mi?

Eğitim mutlaka çok önemli ancak, her insanın doğuştan içinde farklı meziyetleri olduğuna inanıyorum. Özellikle bu mesleği edinmek isteyen genç bireylerin, içlerinde olup bitenlerden haberdar olması gerekiyor. Ayrıca iç mimari hizmete ihtiyaç duyan kişilerin ise çalışacakları ofisi veya tasarımcıyı iyi tanımaları gerekiyor. Bu kişi gerçekten yetenekli mi? Tasarımları özgün mü? Teknik açıdan donanımlı mı? Farkındalıkları ve beklentileri önemli.

Firmanızı sektörde öne çıkaran özellikler neler? Müşteri memnuniyeti noktasında neler yapıyorsunuz?

Başlıca özelliklerimiz her gün araştıran, gözlemleyen, eskizler yapan ve kendimizi sürekli geliştiren bir yapımızın olması. Bunu yapma sebebimiz bizi tercih edecek kişilere yüksek gustolu projeler ve eserler üretmek. Bu içimizden gelen yeteneği her gün besleyerek daha da geliştirmemizin bir başka sebebi ise diğerlerinden farklı, tercih edenlere faydalı olmak.

İlerleyen dönemlerdeki hedeflerinizden ve gerçekleştirmeyi planladığınız projelerinizden bahsedebilir misiniz?

Multidisipliner bir stüdyo olmayı hedefliyoruz. Özellikli projelerimizi hayata geçirmeye devam ederken yakın gelecekteki bir başka girişimimiz ise ısmarlama, sanatsal değeri olan mobilyalar üretmek. n

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.