© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

İlaca Erişimde Çözüm Ortaklığı

İlaca Erişimde Çözüm Ortaklığı

İlaç ve medikal ürünlerde tüm dünyada tercih edilen bir ortak olabilme vizyonuyla yolunda ilerleyen Silverpharma Ecza Deposu’nun kurucu ortaklarından Mustafa Gümüş, sektörde kendilerini diğer firmalardan ayıran özellikleri aktarıyor.

 

Öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz? Bu alana yönelmeye nasıl karar verdiniz?

1962 Ankara doğumluyum. İşletme Fakültesi mezunuyum. Evliyim, bir kızım, bir torunum var. 1986 yılında Bayer Türk’te tıbbi mümessil olarak çalışma hayatına başladım. 1993 yılında yine Bayer Türk’ün Ege Bölge Müdürlüğü olmak üzere koordinatörlük, satış müdürlüğü görevlerini yürütüp 2018 yılında, otuz iki yıl çalıştığım Bayer Türk’ten emekli oldum.

Silver Pharma’nın öyküsü nedir? Amaç ve vizyonunuzu anlatır mısınız?

Emekli olduktan çok kısa bir süre sonra, sektörden otuz beş yıllık arkadaşım Özçetin Öztürk ile 2018 yılı ağustos ayında Silver Pharma Ecza Deposu’nu kurduk. Şirketimizi kurarken amacımız, ilaca erişimde sorun yaşayan ülkelere, erişimlerinde çözüm ortağı olabilmek ve ülkemiz ihracatına katkıda bulunmaktı. İlaç ve medikal ürünlerde, tüm dünyada tercih edilecek bir ortak olabilme vizyonu ile hareket ettik.

2020 yılında bu alanda oldukça başarılı olmuş, genç dinamik iki arkadaşımız Turhan Yılmaz ve Mehmet Sakınmaz’ı da ortak ederek bugün dört ortaklı bir şirket olarak yirmi sekiz personelimizle çalışma hayatımıza devam ediyoruz. Silver Pharma olarak bugün Afrika, Güneydoğu Asya, Güney Amerika kıtalarında kırk kadar ülkeye Türkiye’de ruhsatlı, Sağlık Bakanlığının ihracat izni verdiği her türlü ilacın ihracatını yapıyoruz.

Sektörde sizi diğer firmalardan ayıran özellikler neler?

Personelimizi bir çalışan olarak değil, iş ortağımız olarak görüyoruz. Şirketimizin değerleri olan liderlik, dürüstlük, esneklik, verimlilik gibi konularda onlara örnek olmaya çalışıyoruz.

Bunları biraz açmam gerektiğinde örneğin liderlikte; kazanmak, amaca yönelik olmak, arkadaşlarımızın gerek iş gerekse kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak.

Dürüstlükte yine iş süreçlerinin sürdürülebilir bir şekilde olması ve davranılması rol model olunması, güven oluşturmak.

Esneklik dediğimizde müşteri ile değer yaratabilmek, mümkünse iş süreçlerine dâhil edip bir siparişin her aşamasında onları bilgilendirmek. Dijital çağa ayak uydurabilmek.

Verimlilik konusunda çalışanlarımızı sorumlulukları kadar yetkilendirip hızlı ve cesur kararlar alınmasını sağlamak.

Silver Pharma’nın Türkiye ve dünya pazarındaki yeri hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Türkiye’deki sektörde özellikle son üç yılda en hızlı büyüyen şirketlerinden biriyiz. Amacımız önümüzdeki beş yılda sektörün ülkemizdeki lider şirketi olabilmek. Bu alanda yeni yatırımlarımızı gelecek yıllar için de harekete geçirmeyi planlıyoruz. Örneğin; bunlardan bir tanesi vitaminlerimizi ve bazı gıda takviyesi ürünlerini kendi markamızla ve kendimiz üretip hem iç pazarda olmak hem de ihracatını yapabilmek olacaktır.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.