Başa Dön

İddialı Tasarımlar Two’s Touch

İddialı Tasarımlar Two’s Touch

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı okuduktan sonra modaya olan ilgisini fark ederek hayatının dönüm noktasını yaşadığı Two’s Touch’ı kuran Begüm Aslankoç, sezon trendlerine de değinerek  son koleksiyonundan bahsediyor…

Kendinizden bahsederek Two’s Touch’ın kuruluşunu anlatır mısınız?

Hep hayal gücü çok kuvvetli bir çocuk oldum. Sürekli hayaller kurar ve resim yapardım. Aslında resim yeteneğimi de çocukken keşfettim ve iç mimar olmaya karar verdim diyebiliriz. 2011 yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden mezun oldum. İç mimarlık alanında çok kısa bir süre çalıştıktan sonra modaya olan tutkum galip geldi ve bu alanda ilerlemeye karar verdim. Moda eğitimi alarak Two’s Touch’ı kurdum ve benim için dönüm noktası olacak serüvenim de bu şekilde başladı. Two’s Touch ismi; ikinin ilhamıyla kadınlara dokunuşundan geliyor. İki kişi olarak başladığımız bu serüvende yollarımıza yalnız devam etme kararı aldık. Bu süreç benim için oldukça zorluydu; ama ben insanların, hayal ederek başladığı, cesaret edip çalıştığı hikâyenin kahramanı olabileceklerini düşünüyorum. Bu yüzden hayal etmekten hiçbir zaman vazgeçmedim. Hedefim Two’s Touch’ı her sezon daha da büyüterek global anlamda başarıya ulaştırmak.

Modaya bakış açınız nedir? Tasarımlarınızı hangi anlayışa dayanarak yapıyorsunuz? Koleksiyonlarınızı oluştururken size ne ilham veriyor?

Bence moda, özgün ve yenilikçi olmak demek. Teknolojiyle birlikte her tasarımcıya ve markaya ulaşmak kolaylaştı. Bu nedenle öne çıkabilmek ve akılda kalabilmek için gelişime ayak uydurmak, yeni ve özgün tasarımlar yaratmak gerektiğini düşünüyorum. Sezonun trendlerine körü körüne bağlı kalmak yerine, tasarımlarıma bakış açımı da yansıtmaya, böylece onlara hayat vermeye çalışıyorum. Two’s Touch’ın çıkış noktası da bu oldu aslında: Giydiklerimiz, üzerimizde hayat bulmalıdır. Böylece diğer tasarımlardan farklı ve benden parçalar olan bir koleksiyon ortaya çıkıyor. Koleksiyonlarımı oluştururken en büyük ilhamım özgür, kendine güvenen ve cesur kadınlar. Tasarımlarımı onların üzerinde hayal edip hayata geçiriyorum.

Sonbahar/Kış 2023 koleksiyonunuzda tercih ettiğiniz renk ve kumaşlara değinir misiniz?

Son koleksiyonumda modası hiç geçmeyen, feminen ve cool bir imaj yaratan derilere ağırlık verdim. Asla modası geçmeyen, saf beyaz rengi de deri parçalar ile birleştirdim. Ayrıca koleksiyonumda süet, saten ve yün içerikli doğal kumaşları da görmek mümkün. 2023 yılının trend renklerinden olan mint rengi ve doğadan ilham alan yeşil tonları da koleksiyonun öne çıkan renkleri arasında. Two’s Touch’ın klasikleşen pastel ve toprak tonları da yine sezonun vazgeçilmez renkleri arasında.

Yeni koleksiyonunuzu üç kelime ile anlatacak olsanız ne dersiniz?

Cesur, çarpıcı, iddialı.

Bu koleksiyonunuzun anahtar parçaları hangileri? Favoriniz var mı?

Son koleksiyonun anahtar parçaları kesinlikle tulumlar ve takımlar. Tulumlar, ofis stiline uyarlanabilirken cool bir görünüm sağlıyor. Ayrı ayrı da kombinlenebilen takımlar ise maskulen tarzı ile şıklığı dengeliyor. Bu nedenle takımlar, sezonun star parçalarından birisi diyebiliriz.

Deri parçalar her zaman vazgeçilmezim olmuştur. Bu nedenle benim favorilerim; deri tulum, trençkot ve oversize deri gömlek. İddialı görünmek isteyen cesur kadınlar, deri takımlar ile görünümlerini tamamlayabilirler veya oversize deri gömlek ile kombinlerinde cool bir görünüm yakalayabilirler.

Two’s Touch olarak ulaşmayı istediğiniz hedef kitleniz nedir?

Two’s Touch olarak hedefimiz, Türkiye’de kazandığımız başarıyı, global alana taşıyarak orada da bir hedef kitle oluşturmak. Şu anda özellikle Orta Doğu bölgesinden yoğun talep alıyoruz. Bu nedenle yurt dışına yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yeni sezondaki hedefimiz; Avrupa’da ve Amerika’da da, kendine güvenen, tarz sahibi ve cesur kadınların Two’s Touch ile tanışmalarını sağlayıp tüm dünyada Two’s Touch tasarımlarıyla yürüyen stil sahibi kadınları görmek diyebiliriz. n

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.