Başa Dön

Hayatın Her Anında Eğitim

Hayatın Her Anında Eğitim

Eğitime ve gelişime olan düşkünlüğü üzerine Zirve Online Akademi’yi kuran Sinem Ata, kuruluşlarındaki uzman kadrosuyla birçok alanda çevrim içi eğitimler veriyor. Kendilerini diğer platformlardan ayıran özellikleri de açıklayan Ata, ders içeriklerini ve gayelerini aktarıyor…

 

Kendinizi tanıtarak başlar mısınız?

Eskişehirli, eğitime çok ama çok önem veren üç çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu ve tek kızıyım. Anne ve babamın, eğitimime ve kişisel gelişimime çocukluğumdan beri çok önem vermesi, şu anki beni ve işimi oluşturmamda fazlasıyla etkili oldu.

Yaşadığım şehirde ilk ve ortaöğrenimimi tamamlayıp ardından kolejden mezun olur olmaz üniversite için Ankara’ya geldim ve o zamandan beri Ankara’da yaşıyorum. Bilkent Üniversitesinde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okudum. Mesleki sıfatım Filolog.

Çocukluğumdan beri ana dilimi en iyi şekilde öğrenmeye ve kullanmaya olan merakımla birlikte, mezuniyetten sonra seçeceğim mesleği az çok kafamda şekillendirmeye başlamıştım. Türkçemizi en doğru şekilde öğretmek için –tabii ki tanınan, bilinen, üstatlarımız ile birlikte- gerekli olan tüm eğitimlerimi tamamladım.

Eğitmenlik konusunda dilediğim donanıma ulaştıktan sonra, eğitmenliğin yanı sıra eğitim koordinatörlüğü ve ardından eğitim kurumu müdürlüğü yaparak kendimi geliştirdim.

Üniversite zamanlarımdan bu yana bir eğitim kurumu sahibi olmayı çok istiyordum, ailemin de isteği bu doğrultudaydı.

Ben bu eğitim-öğretim kurumunun online olması gerektiğine 2018 yılında (eğitim kurumu müdürlüğüm esnasında) tamamen karar vermiştim. Şu an hayal ettiğim şeyi Türkiye’de en iyi yapan isimlerden biriyim.

Zirve Online Akademi nasıl kuruldu?

Eğitime ve gelişime olan düşkünlüğüm sayesinde kuruldu diyebiliriz.

Ailemle birlikte verdiğimiz eğitim kurumu kurma kararı daha çok yabancı dil üzerineydi fakat benim kalbim her zaman gelişmek ve geliştirmek üzerine, kişilerin kişisel gelişimlerini tamamlamalarını, farkındalıklarını arttırmalarını ya da sahip olamadıkları ama çok istedikleri meslekler konusunda eğitim almalarını, fikir sahibi olmalarını sağlamak üzerine atıyordu.

Zirve Online Akademi, tamamen kişilerin var olan mesleklerinde kendilerini uzman eğitimcilerle birlikte geliştirmeleri, hayallerindeki mesleklere zemin oluşturmaları ve kişisel olarak gelişmeleri için kuruldu.

Kuruluşundan bu yana nasıl bir vizyon izliyor, gayesi nedir?

Kurulduğu günden itibaren gelişime açık ya da kapalı tüm bireylere, tüm yaş gruplarına hitap eden, hayatın her alanında eğitim vermeyi, öğretmeyi, başarmayı, cesaret etmeyi, güncellenmeyi, yeni nesle ayak uydurabilmeyi ve değişimi kabullenmeyi sağlamayı gaye edinmiştir.

Vizyonumuz tamamen “yeni nesil eğitim ve öğretimde öncü olmaktır”.

Zirve Online Akademi’de hangi eğitimler veriliyor? Derslerinizin içeriğinden ve eğitimci kadronuzdan bahseder misiniz?

Zirve Online Akademi geniş alanda bir eğitim platformuna sahiptir. Sağlık, psikoloji, fizyoterapi, çocuk gelişimi ve kişisel gelişim alanında birçok eğitim bulunmaktadır.

Örnek vermek gerekirse bebek spa eğitimi, hamile yogası, anne-bebek yogası ve doğum yogası eğitimlerimiz, aromaterapi, koku terapisi ve meridyen terapisi gibi terapisel eğitimler, koçluk eğitimleri,  çocuk psikolojisi, refleksoloji eğitimleri, son dönemde adını sıkça duyduğumuz aile dizimi eğitimleri gibi birçok farklı alanda eğitim bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye’de ilk ve tek olarak kurumumuzda bulunan organ tedavisi ile kırışıklık giderme eğitimi de sağlık alanındaki hem kişisel hem de mesleki alanda profesyonel bir refleksoloji eğitimidir, Japon Cosmo Facelift olarak da bilinen bir eğitimimizdir. Çocuk psikolojisi alanında eğitmen Uzm. Psikolog Ramazan Saygın Şimşek; enerji ve aile dizimi alandaki eğitim ve çalışmalarımızda bioenerji, reiki master ve bilinç altı uzmanı Didem Moralıoğlu; sağlık  alanındaki eğitimlerde ve yoga eğitimlerinde Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Aysu Yıldız Karaahmet; sağlık alanında Uzm. Ebe ve Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. Fatma Şule Bilgiç ve organ tedavisi ile kırışıklık giderme eğitiminde ise Dr. Fzt. Refleksolog Gamze Şenbursa yer almaktadır.

Tüm eğitimlerimiz Haliç Üniversitesi ile iş birliği halinde açılır ve gerçekleşir. Haliç Üniversitesine bağlı olarak çalışan ve üniversitenin profesörleri ile uzaktan eğitim veren yeni nesil bir akademiyiz.

Kişisel gelişim üzerine online ve yüz yüze eğitimler veriyorsunuz. Online eğitimin dezavantajları oluyor mu? İki eğitim arasındaki farklar neler?

Zirve Online Akademi; adında da belirtildiği gibi online olarak kişisel gelişim alanında birçok eğitimi barındıran bir kurumdur. Tüm eğitimler online olarak verilmekte olup online eğitimin hiçbir dezavantajı bulunmamaktadır.

Online eğitim ve öğretimin, yüz yüze eğitimden çok daha fazla avantajı vardır, çünkü her öğrenci bulunduğu her ortamda ve her anda (telefon, tablet, bilgisayar vb.) eğitimi alabilme ve katılabilme olanağına sahiptir. Tüm eğitimler kayıt altına alındığından, anlatılan tüm konular, teknikler ve uygulamalara her öğrenci ömür boyu ulaşım hakkına sahiptir.

Böylece kişinin öğrendiği ya da dinlediği hiçbir konuyu unutma şansı kalmamaktadır.

Kurumumuzda hiçbir zaman eğitim paneli kısıtlaması olmadan, katıldığı tüm eğitimler ömür boyu öğrenciye aittir ve online eğitimin en güzel yanı, öğrencinin eğitimlerine sınırsız bir şekilde tekrar edebilmesidir. Yüz yüze eğitimde ise böyle bir imkân bulunmamaktadır.

Kişisel gelişimi daha etkin öğretebilmek adına kullandığınız farklı teknikler var mı?

Bir önceki soruda da belirttiğim gibi Zirve Online Akademi’de teknikten çok imkân vardır ve imkânın olduğu yerde teknikler kendiliğinden gelir.

Sizi diğer online eğitim kurumlarından ayıran özelliklerinizden bahseder misiniz?

İnanın çok fazla. Tamamen YÖK’e bağlı ve çok köklü bir üniversite olan Haliç Üniversitesi ile çalışan ilk ve tek kurumuz.

Eğitimlerimizi doktorlar, klinik psikologlar, öğretim üyeleri, fizyoterpistler ve profesörler vermektedir.

Her öğrenci, eğitmeni ve uzmanıyla her zaman online olarak yüz yüze gelebilmekte ve birebir tanışarak, kişisel tüm sorularına yanıt alabilmektedir.

Avrupa’daki kişisel gelişim kurslarını baz alarak hazırlandığımız için Türkiye’deki kurumlarda, eğitimlerimizin çoğuna benzer eğitimler bulunmamaktadır.

En çok Doğu tıbbını takip ederek, kişilere inanılmaz farklı eğitimler ve bilgiler sunuyoruz.

Haliç Üniversitesi ile çok güzel ve çok farklı projelerimiz de var.

Türkiye’de bu alanda tek olma yolunda ilerliyoruz.

Zirve Online Akademi’ye katılanların elde ettiği avantajlar neler? Katılımcılarınıza neler sunuyorsunuz?

Bunu öğrencilerimizin yorumlarından özetleyerek aktarmak isterim. Her öğrenci, aldığı eğitim ne olursa olsun eğitimin her noktasından doyum alabilmekte ve hedeflerine ulaşabilmektedir. Yani daha açık olmak gerekirse aldığı eğitim kişisel gelişimin yanında öğrenciyi meslek sahibi de yapabilmektedir. Kendini yetiştiren ve bu alanda uzmanlaşan her öğrenci, kendinden sonraki nesillere de bunu aktarabilecek ve öğretebilecek düzeye gelmektedir. Katılımcılarımıza kaliteli bir eğitim, profesyonelce uygulamalı dersler, ömür boyu aktif bir panel, eğitimi ölümsüzleştirmek için resmî bir belge ve son olarak hayat boyu öğrenme, öğretme ve öğrendiklerini gelecek kuşaklara aşılamayı amaçlamaktadır.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.