Başa Dön

Hayallerinin Peşinden Giden İkizler

blank

Hayallerinin Peşinden Giden İkizler

Okuma süresi 4 dakika

Geçtiğimiz ay Ankara Armada Alışveriş Merkezi’nde yeni mağazalarını açan, aldıkları turizm eğitim rağmen içlerindeki büyük tutkuyla moda sektörüne yönelen genç, güzel ve yaratıcı ikizlerle gerçekleştirdiğimiz sıcacık sohbette markalarını daha yakından tanıdık…

Hande-Duygu Gülşen kimdir? Sizi tanıyabilir miyiz?

Biz tek yumurta ikizleriyiz; hayatımız hep beraber geçti ve birbirimize çok bağımlıyız. Hayatımızın hiçbir döneminde ayrılmadığımız için iş hayatımızda da yola beraber çıkmaya karar verdik. Sekiz senelik bir turizm eğitiminden sonra kendi mesleğimizi yapmamaya karar verdik ve eğitimini alarak yıllardır hayalini kurduğumuz moda sektörüne girmiş olduk.

2Wins’ten bahseder misiniz?

İlk olarak Bilstore, Vepa 62 gibi markalara koleksiyonlar hazırladık, daha sonra 2Wins’i kurduk. Altı senelik bir markayız, Türkiye içindeki cornerlarda yer aldık, dört senedir yurtdışındaki fuarlarda yer alıyoruz. Yirmi bir ülkede kırk dört noktada satışlarımız var. Birçok ülkeden sonra satış noktalarımıza Uzak Doğu’yu da eklemiş olduk. Kanyon’da Pop-up bir mağazamız vardı orada kendimizi kanıtladıktan sonra Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde çok güzel bir mağazamız oldu, arkasından Ankara, önümüzdeki ay ise Kanyon…

Tasarımlarınız kişiliğinizi yansıtıyor diyebilir miyiz?

Biz renkleri çok seven insanlarız, karşımıza çıkan her rengi koleksiyonumuzda barındırmaya çalışıyoruz. Renkli kişilikleriz… Her zaman mutlu olmaya çalışan ve hayallerimizin peşinden giden ikizleriz.

Koleksiyonunuzdan bahseder misiniz?
Yaz en sevdiğimiz sezon, çünkü sınırsız bir mevsim. Koleksiyonumuzu hazırlarken çiçeklerden, denizden, denizdeki canlılardan ve tropikal adalardan esinlendik.

Türk kadınlarının tarzını nasıl buluyorsunuz?

Sosyal medyayı kullanan insanların sayısı artık çok fazla; moda ile ilgilenen birçok blogger var ve takipçileri çok fazla… Böylelikle kombin nasıl yapılır, hangi renk hangi renkle daha uyumludur gibi, kıyafeti bütünleyen birçok şeyin detaylarına ulaşabiliyor. Sonuç olarak, Türk kadını modayı çok daha yakından takip edebiliyor.

Modanın hangi döneminde yaşamak isterdiniz?

Her bir dönem kendi içinde güzel bir şeyler barındırıyor. Her dönemin hit ve popüler olmuş parçaları oluyor, biz her dönemin hit olan parçalarını beğeniyoruz.

Takip ettiğiniz ve beğendiğiniz modacılar kimler?

Güncel modayı çok yakından takip ediyoruz, yeni modacılar ve tasarımcılar oldukça dikkatimizi çekiyor. Dünyadan; Mister Self Portrait’in tasarımcısı çok başarılı. Anya Hindmarch’ın tasarımlarını kendimize çok yakın buluyoruz ve beğeniyoruz. Valentino’nun sezon içinde farklı tasarımcılarla hazırladığı koleksiyonları başarılı buluyoruz; bu yazki koleksiyonu da çok farklıydı.

Tasarımlarınızı oluştururken belirli sınırlar koyuyor musunuz?

Biz yenilik peşinde koşan insanlarız, her sezon yurt dışına çıktığımızda esinlenebileceğimiz yenilikler arıyoruz. Tasarlarken özgün olmaya çalışıyoruz, çünkü belli bir limit koyduğunuzda yaratıcılık kısıtlanıyor. Klasikten uzak kalmaya çalışıyoruz, farkındalık yaratabilmek için farklı olmak gerekiyor. 2wins’in belirli bir kimliği var, biz bunu renkler, nakışlar ve boncuk işlemeleri ile ortaya koyuyoruz ve her sezon farklı bir şekilde yansıtıyoruz.

Giyim tarzınız markanız kadar renkli ve hareketli mi?

Gün içerisinde çok sade giyiniyoruz çünkü yoğun bir iş hayatımız var, bu yüzden rahat olmak zorundayız. Markanın birçok ayağını kontrol ediyoruz, her bölümde bulunuyoruz ve çok yoğun bir iş hayatımız var. Bu yüzden gün içerisinde çok sade ve rahat parçalar giymeyi tercih ediyoruz. Onun dışında kendi koleksiyonumuzdan tercih ediyoruz.

2015 trendlerinden bahseder misiniz?

Bu senenin en dikkat çeken rengi mint ve bebek mavisi. Biz pastel ve romantik tonları 2Wins ile bütünleştirdik.

Gerçekleştirmeyi hedeflediğiniz planlarınız neler?

Orta Doğu’da yaygınlaşmak hedeflerimiz arasında. Kuveyt’te bir mağaza açmak yakın gelecekteki ilk planımız, daha sonra Dubai Abu Dhabi, Suudi Arabistan ve Katar’a açılmayı hedefliyoruz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: