© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Günde İki Dakikanı Ayır Canlara Destek Ol

Günde İki Dakikanı Ayır Canlara Destek Ol

Sokak hayvanlarına yardım etmek amacıyla “Mutlu Patiler” isimli bir uygulama geliştiren, PGA Akademi kurucu ortaklarından Harun Acar bu ayki “Serkan Kızılbayır ile Yan Koltuk” sohbetlerinin konuğu olarak, uygulamayla ilgili merak edilenleri, Serkan Kızılbayır’ın sorularıyla MAG Okurlarına anlatıyor…

Kendinizden bahsedebilir misiniz?

Hikâyem ilk olarak PGA Şirketler Grubu ile başlıyor. Bu grubun yönetim kurulu başkanıyım. Amerika ve Avrupa’da birçok üniversitenin Türkiye’deki danışmanlığını yürütmekteyim. Beşiktaş kongre üyesiyim. Hayatımın bir de sosyal tarafı var tabii ki. Sokaktaki canlara ve geleceğimiz olan çocuklara yönelik çalışmalar yapan bir gönüllüyüm. Aynı zamanda iki çocuğuma hayvan sevgisini öğreterek büyütmeye çalışan bir babayım.

Mutlu Patiler’in kuruluş hikâyesi nasıl başladı?

Teknolojinin, bilişimin ve dijital dünyanın bu kadar geliştiği zamanda “Neden sokak hayvanları ve yardıma muhtaç çocuklar için bir şey yapmıyoruz?” fikri ile yola çıktık aslında. Şirketimiz, teknoloji ve yazılım alanında çalışmakta. PGA Akademi, “Gelişmekte olan dünyada teknolojiyi kullanarak sokaktaki canlara nasıl fayda sağlarız?” diyerek bu projeyi başlattı. Akabinde bu düşünceyi geliştirerek “Mutlu Patiler” uygulamasının startını verdik. Düşüncenin ortaya çıkışı şöyle oldu: Pandemide sokağa çıkma yasaklarının yaşandığı süreçte, bir şekilde markete gidip ihtiyaçlarımızı alırken ve kısıtlı da olsa hayatlarımıza devam ederken, sokaktaki canların ihtiyaçlarının ne olduğunu unuttuk. İşte bu noktada da “Kimseden bağış ya da para istemeden nasıl bir yol izleriz?” düşüncesi ile Mutlu Patiler uygulamasını ortaya çıkarmış olduk.

Mutlu Patiler neyi amaçlıyor?

Mutlu Patiler; kimseden maddi olarak bir bağış beklemeden, gün içerisinde birkaç dakika, uygulamada çıkan reklamları izleyerek elde edilen kazançla sokaktaki canlara beslenme, barınma ve kısırlaştırma/tedavi sağlayarak, onları mutlu etmeyi amaçlamaktadır. 

Bu uygulama nasıl kullanılır?

App Store veya Google Play’den “Mutlu Patiler” uygulamasını indiriyoruz. Uygulamamıza Google, Facebook veya mail adresimizle giriş yapıyoruz. Sonrasında sokaktan bir sanal hayvan; kedi ya da köpek sahipleniyoruz. Sahiplendiğimiz bu canın, günlük farklı saatlerde sekiz görevini yerine getiriyoruz; görevleri yerine getirmek için karşımıza çıkan videoları izliyoruz. İşte bu kadar kolay. Bunun karşılığında elde edilen gelirler sokak hayvanlarına beslenme, barınma, kısırlaştırma ve tedavi olarak dönüyor. Tamamen ücretsiz olan uygulamamız, kimseden bağış kabul etmeden teknolojik gelirleri sokaktaki canlara sunmaktadır.

Mutlu Patiler şu ana kadar neler yaptı?

13 Ocak’ta yayına başlayan Mutlu Patiler, şu ana kadar Türkiye’nin birçok ilinde on tondan fazla mama dağıttı, kısırlaştırma ve tedavi hizmetlerini karşıladı. Bunların detayları için Mutlu Patiler uygulamasından ve sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Yeni projeleriniz var mı?

Mutlu Patiler uygulamasından sonra, şimdi de yardıma muhtaç çocuklarımız için geliştirmiş olduğumuz Mutlu Çocuklar uygulamamız üzerinde çalışıyoruz. Çok yakında yayın hayatına başlayacak olan Mutlu Çocuklar uygulamasıyla, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Sevgi Evleri’nde, köylerde veya şehirlerde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyoruz. Bunun için teknolojiyi ve dijital dünyanın tüm imkânlarını kullanarak, çocuklarımızı mutlu edecek çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz. Çocuklar hep gülsün…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.