© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Gülümsemeniz En Değerli Mücevheriniz

Gülümsemeniz En Değerli Mücevheriniz

Liv Hospital Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği Diş Hekimi Elif Narin Topgül, ağız ve diş sağlığının önemini vurgulayarak, tatil öncesi diş muayenesi yaptırmanın gerekliliğini aktarıyor…

Kış aylarının geçip, önce bahara sonra yaza merhaba dediğimiz günlerdeyiz. Molaya, dinlenmeye, eğlenmeye ihtiyacımız var ve daha verimli çalışabilmek, üretebilmek için tatil hepimizin hakkı. Elbette mevsim tanımaması gereken ağız ve diş sağlığı konusundaki hassasiyetimizi biraz daha motive etmek için bu geçişi fırsat kabul ederek bilgilerimizi tazeleyebiliriz.

İhmal edilmiş kontrollerimizi, diş hekimimizi ziyaret ederek yaptırabiliriz. Ağız ve diş sağlığı, kişisel bakım rutinlerimizin olmazsa olmaz bir bileşenidir. Periyodik zamanı geldi ise ya da uzun zamandır diş hekimimizi görmediysek, bir kontrol muayenesini tatil öncesi öneririm. Başlamış ancak henüz belirti vermeyen sorunlar oluşmuş ise, yolculuk öncesi belirlenip çözülmesi, tatilde sıkıntı yaşamamanız için önemlidir. Ayrıca diş taşı temizliği, herkesin altı ayda bir yaptırması gereken rutin bir işlemdir. Diş etlerinde istenmeyen birikimler ağız kokusuna, diş etlerinde kanamalara neden olmaktadır. Günlük yaşam kalitenizi bozabilecek bu sıkıntılı halleri bir saatlik bir işlemle ekarte edebilirsiniz. Diş beyazlatma işlemi ise yaza hazırlık bakımınız içinde neden olmasın? Her zaman söylerim; gülmeyi ciddiye alın. Tatil, yolculuk, yeni tanışıklıklar çok değerli zaman dilimleridir ve yönetebileceğiniz sağlık durumlarının rahatınızı kaçırmasını önleyebilirsiniz. Sıcak bir gülümseme evrensel bir dildir. Yaratacağı iyi şeyleri bazen hayal bile edemeyiz. Barış, bir gülümsemeyle başlar. Huzuru, sevgiyi, coşkuyu, neşeyi, sağlığı nice iyi şeyleri içerir. Sınırı olmayan bir güçtür aslında gülümsemek. Gülüşü saklamadan hayata gülmek gerek. En büyük güzellik, sağlıktır. Sağlıklı bir gülüş herkes için önemli ve değerlidir. Ağız ve diş sağlığında estetik ve sağlık, ayrılmaz bir bütündür. Sağlıklı bir ağıza ve özgür bir gülüşe sahip olmak, günümüz koşullarında ne kadar da kolay aslında. Ağız ve diş sağlığının tüm beden sağlığını etkileyen çok önemli bir alan olduğunu da unutmayarak, kaç yaşında olursak olalım diş hekimimizin onayıyla her türlü iyileştirici uygulamayı yaptırabiliriz. Kontrol muayeneniz yapıldıktan sonra, hekiminizin onayladığı koşullarda bir saatlik bir uygulama ile klinik koşullarında diş beyazlatma yapılabilmektedir. Uygulama hakkında detaylı bilgiyi hekiminiz verecek, sorularınızı yanıtlayacaktır.

Yine, ağız ve diş sağlığınız açısından; asitli içecek, karbonhidrat içeriği yüksek keyifli yiyecek ve içecek tüketimine dikkat! Neşeli, uzun sohbetli, eğlenceli yaz geceleri sonrası uykuya geçmeden hijyen rutinimizi ihmal etmeyelim. Bazı yaz sporu ve aktivitelerinde olabilecek yaralanmalar için de ağız, diş travmaları önemli yer tutmaktadır. Dikkatli olmanızı ve tatil yaptığınız bölgede acil durumda başvurabileceğiniz bir kliniği belirlemenizi de öneririm. Su, hem genel sağlık hem de ağız sağlığı için çok önemlidir, unutmayalım. Sağlıklı, keyifli, güzel anılar biriktirebileceğiniz bir tatil dileklerimle… Liv Hospital Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği olarak, ağız sağlığınızla ilgili kişisel profilinizi belirlemek, mevcut durumda ihtiyacınız olan tedavileri uygulamak ve tatilinizi daha mutlu, sağlıklı geçirmenizi sağlamak için buradayız. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum(1)

  • blank

    Cenk Ordu

    19 Kasım 2022

    Elif hanım yanlış yapmış olduğu bir çürük dolgusu yüzünden bana 2,5 ay acı çektirmiş bir diş hekimdir. Kendisine dolgudan sonra dişimin ağrısı geçmiyor dememe rağmen ısrarla kanal tedavisi yapmaktan imtina etmiştir. 2,5 ayın sonunda bir hafta sonu Başkent Hastanesi aciline 41 derece ateşle kendimi zor attım. Doktorun verdiği antibiyotik ile hayatım kurtuldu. Pazartesi farklı bir diş hekimine gittim ve Elif hanımın yanlış yaptığı dolgu nedeniyle dişim mikrop kapmış. Acil kanal tedevisi yapıldı. Diş köklerinden inanılmaz şekilde yoğun iltihap aktı. Gittiğim diş hekimi bana çok zaman kaybettirildiğini, bu kanal tedavisinin çok daha önce yapılması gerektiğini belirtti. Umarım bu yazdıklarım başkalarına yol gösterir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.