Başa Dön

Gülpınar Eğitim Kurumları Sınav Süreci

Gülpınar Eğitim Kurumları Sınav Süreci

Gülpınar Eğitim Kurumları sahibesi Aslı Fidan ve kurum müdürü İsmail Burak Özer, öğrencilerin başarıya ulaşma yolundaki adımlarının ne şekilde atılması gerektiğini MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

Gülpınar Eğitim Kurumları olarak başarınızı neye bağlıyorsunuz?

Uyguladığımız eğitim-öğretim sistemi ve tabii ki başarımızın en büyük mimarları öğretmenlerimiz. Hem devlette hem özel sektörde deneyim kazanmış, yazarlık tecrübesine sahip uzman bir öğretmen kadromuz var. Sistemimizde öğrencilerimizi hem rehber hem de branş öğretmenlerimiz ile takip ediyor ve kişiye özel bir çalışma planı sunuyoruz. Bu sistemle öğrencilerimizde tabii ki başarı kaçınılmaz oluyor.

Kişisel gelişim kursu hakkında biraz bilgi verir misiniz?

Öğrencilerimize; kişisel gelişimlerine ilişkin karar alabilme, uygulayabilme ve sonuçlandırabilme becerisi kazandırmayı hedefleyen bir eğitim programıdır.

Biz de kendi uyguladığımız, kişiye özel sistemimizle bu becerileri öğrencilerimize kazandırıyoruz. Toplumda birer birey ve hem akademik hem de sosyal anlamda başarılı olabilmeleri için onlara yol gösteriyoruz.

Sınava hazırlanan öğrenciler için neler önerirsiniz?

Sınava hazırlık sürecinde etkin rol oynayan birçok faktör var. Öncelikle sorumluluk duygusu. Bizim en çok önemsediğimiz ve üstünde durduğumuz konu bu. Öğrencilerimize farkındalık aşılayarak onların hem derslerinde hem de sosyal hayatlarında sorumlu birer birey olmalarını istiyor, sistemimizi bunun üzerine kuruyoruz.

Bir de aile ve bizim aramızda kurduğumuz bağ. Bizim için öğrencilerimizin her biri birer birey. Onları tanımak için ilk önce destek aldığımız kişiler, öğrencilerimizin tabii ki ailesi. Süreçte yaşanan en ufak bir problemde aile ile birlikte iş birliği yaparak sürecin daha olumlu geçmesini sağlıyoruz. Ailelerden rol olarak sadece aile ortamında çocukları ile aile görevlerini yerine getirmelerini, geri kalan akademik anlamdaki başarıyı bize bırakmalarını istiyoruz. Bu da başarımızın sırlarından. Süreç tabii ki bir öğrenci için kolay değil; ama en büyük şansımız, öğrencilerimizin ve ailelerimizin bize güven duyması. Bu da başarıyı getiriyor.

Birçok öğrenci için sınav sürecinde ders çalışmak zor olabiliyor. Öğrencilerin ders çalışmayı sevebilmeleri için neler önerirsiniz?

Ders çalışırken en önemli nokta aslında verimlilik. Öğrencilerin, çalışma zamanlarını verimli geçirebileceği ortamlarda, zamanlarda ve tabii ki bir sistem, bir plan içerisinde geçirmeleri gerekiyor. Bu sistemde, mutlaka deneyimli, güvenilir, iyi bir öğretmen kadrosuna sahip öğretmenlerle yola çıkılmalı.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.