Başa Dön

Gülnur Güneş Çelik

Gülnur Güneş Çelik

Okuma süresi 3 dakika

Dünyaca ünlü yıldız Jennifer Lopez başta olmak üzere ülkemizde de Tarkan, Ebru Gündeş ve Burcu Güneş gibi birçok ünlü ismin konser kostümlerini tasarlayan Moda Tasarımcısı ve Gigii’s markasının kurucusu Gülnur Güneş Çelik, kariyer serüveni ve markasına dair merak edilenleri anlatıyor…

Sizi biraz daha yakından tanımak isteriz. Bize kendinizden ve kariyer yolculuğunuzdan bahsedebilir misiniz?

Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler okurken aslında yapmak istediğim işin bu olmadığını ait olduğum yerin aslında moda sektörü olduğunu anladığım gibi kendimi Moda Akademisi’nde Moda Tasarım Eğitimi ve daha sonra Marka Yönetimi Bölümlerini bitirmeye adadım. Daha sonra Özlem Kaya ve Nur Yerlitaş‘ın değerli bilgileri ve deneyimlerini onlardan staj eğitimi alarak öğrenme fırsatım oldu. Artık bu işi yapabilirim dediğimde ilk showroomumu Nişantaşı’nda açtım. Bu sektörde işimi ve kendimi geliştirerek devam ediyorum.

 Uluslararası moda defilelerinin yanı sıra ünlü isimlerin konser kostümlerinde de sizin imzanızı görüyoruz. İş birliklerinizden bahsedebilir misiniz? Hangi ünlü isimlere kostüm tasarladınız?

İlk Jennifer Lopez ile başladığım bu yolculukta ülkemizdeki önemli sanatçılarımız ile de çalışma fırsatımız oldu. Tarkan, Ebru Gündeş, Burcu Güneş, İpek Açar şu an için aklıma gelen ve çalışmaktan keyif aldığım değerli sanatçılarımız arasında.

Kurucusu olduğunuz Gigii’s markanızın kuruluş serüveninden ve ürün çeşitliliğinden bahsedebilir misiniz?

Ben dış bir göz olarak yaptığım işe sürekli bakıp, biz kadınların neye ihtiyacı var diye düşünüyorum ve bu doğrultu da çözümler bulmaya çalışıyorum. Gigii’s de bu nokta da ortaya çıktı. Gigii’s ulaşılabilir lüksü ve trend parçaları kolaylıkla bulabileceğiniz bir hazır giyim markası.

Koleksiyonlarınızda hangi tarz ön planda? Tasarımlarınızı gerçekleştirirken nelerden ilham alıyorsunuz?

Gigii’s de her kadın için bir seçenek var ama koleksiyonum coutureden gelen ve belirgin bir tasarım özelliği olan kadınsı hatları, taşıyan tasarımlardan oluşuyor. İlhamımı tüm kadınlar olarak “Neler giymek istiyoruz? Ne giyindiğimiz de kendimizi daha güçlü ve mutlu hissediyoruz?” gibi sorulardan alıyorum. Bunlar benim oluşturduğum her yeni koleksiyon da yol göstericim oluyor.

Tasarım tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

Ben feminen hatları seven bir kadınım. Tasarımlarımda sezonun trendleri ve feminen detayların buluştuğu parçalar ön plana çıkıyor. Gigii’s de en değişmeyen tarzı feminen detayları bunun dışında sektör olarak sürekli değişen trendler ile sabit bir tarzda kalmamız pek mümkün olmuyor.

Sevgililer günü için yeni bir koleksiyon var mı?

Sevgililer günü için kapsül bir koleksiyon hazırlığı içindeyiz. Beş güzel ve çarpıcı parçadan oluşan bir koleksiyon olacak.

Beğenerek takip ettiğiniz ve tarzını beğendiğiniz tasarımcılar var mı?

Bu aralar beğenerek takip ettiğim markalar arasında Ganni, Nanushka ve Zimmerman var.

Son olarak gelecek dönem çalışmalarınızdan bahsedebilir misiniz?

Gelecek dönem de markamın yurt dışında bilinirliğini arttırmak ve yurt dışına konsept mağazalarımı taşımak istiyorum. No3 Studio olarak da hayata geçirmeye başladığımız yeni projelerimiz var. Umuyorum ki her şey hayalimizdeki gibi olur.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.