© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Giymeye Hazır Ready to Wear Design Studio

Giymeye Hazır Ready to Wear Design Studio

On yılı aşkın süredir tekstil sektöründe faaliyet gösterdikten sonra kendi markasını kuran Reyhan Çelik, Ready to Wear Design Studio ile amaçladıklarını anlatarak, koleksiyonlarına ışık tutuyor.

Öncelikle biraz kendinizden bahseder misiniz?

Yaklaşık on yıl, tekstil ve kurumsal perakende şirketlerinde çalıştım. Marka fikri, 2017 yılında yaklaşık dört yıl çalıştığım kadın tasarım markası ile  oluştu. Ürünlerin tasarım süreci, uygun kumaş seçimi ve bir ürününün oluşumundaki tüm detayları burada yaşadığım süreç ile deneyimledim. 2022 yılının şubat ayında Ready to Wear Design Studio’nun kapsül koleksiyonunu çıkardım.

Ready to Wear Design Studio ne kadar süredir hizmet veriyor? Neler yapıyor?

Şubat ayında birinci yılımızı tamamlıyoruz. Ready to Wear, giymeye hazır ilkesiyle biraz daha günümüz tüketim alışkanlıklarının tersine, daha uzun yıllar sürdürülebilir modayı kendisine ilke edinmiş, zamansız ve zahmetsiz şıklığa odaklı bir marka. Ürünlerimizin tasarım odağı, uzun yıllar kullanılabilecek kumaş kalitesi ve model seçimleriyle ikonik olabilecek parçalar sunabilmek.

Koleksiyonlarınızda ne tür parçalar yer alıyor?

Koleksiyon hazırlık aşamasında günümüz dinamikleri, sosyal ve metropol yaşantısını baz alarak, konfor öncelikli, gündüzden geceye rahatlıkla geçiş yapılabilecek, sade parçaların yanı sıra şıklığı ve göz alıcılığı tamamlayıcı parçalarla harmanladığımız bir koleksiyon oluşturuyoruz.

Kumaş ve renk tercihinizi neye göre yapıyorsunuz?

Kumaş kalitesi markamızın en önem verdiği ve hassas yaklaştığı konuların başında gelmekte. Bu nedenle her sezon mutlaka kullandığımız kilit kumaşlar dışında bir de sezon ve trendlerin yön verdiği seçimler yapmaktayız. Bir ürün istediğiniz kadar düzgün kalıpta ve iddialı bir tasarımda olsun, kumaş seçiminiz doğru değilse istediğiniz görüntüyü ve kaliteyi yakalayamazsınız. Renk seçimimiz, kullandığımız ana renkler haricinde sezonun ve trendin yön verdiği biçimde şekillenmekte.

Biraz da son koleksiyonunuzdan bahseder misiniz? Ne tür tasarımlar yer alıyor, anahtar parçalar hangileri?

Son koleksiyonumuzda; yine marka ilkemiz olan zahmetsiz şıklık ve konforu ön planda tuttuğumuz ikonik  parçaların yer aldığı tasarımlar var. İş hayatında ve sosyal yaşamında belli bir tempoya sahip herkesin rahatlıkla gündüzden geceye taşıyabileceği, zaman zaman maskulenliği, zaman zaman feminenliğiyle dikkat çeken modeller yer almakta.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.