Başa Dön

Giray Sepin

blank

Giray Sepin

Okuma süresi 3 dakika
Giray Sepin

Giray Sepin

Sizi tanıyabilir miyiz?
1981 yılında Ankara’da doğdum. Profesyonel hayatıma, Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra, Abbate tasarım ekibinde erkek gömlekleri tasarlayarak başladım. Abbate’de geçen iki yılın ardından, yeni ismi ‘Koza’ olan İTKİB Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nda ikinci oldum ve hak kazandığım bursla İtalya’ya gittim. Polimoda’da master yaptıktan sonra İstanbul’a döndüm ve Mudo’da çalışmaya başladım. 2012 yılında Eurovision şarkı yarışmasında Can Bonomo’nun sahne performansı için dansçı kostümlerini tasarladım. 2014 yılının başında kendi adımı taşıyan markamı kurdum. Bir yandan Mudo Collection erkek koleksiyonlarını tasarlamaya devam ediyorum.

Moda ne zamandır hayatınızın bir parçası?
Kendimi tanımaya başladığım çocukluk zamanlarımda sanatla ilgili bir şeyler yapmam gerektiğini hissediyordum. Dans ve müzik ilk göz ağrılarımdı ama beni en çok etkileyen süreç, Ankara’da anneannemin, İstanbul’da da dedemin dikiş dikilen evlerinde geçirdiğim zamanlar oldu.

Bu sektöre girişiniz nasıl oldu?
2003 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra Ümit Ünal’ın yönetimindeki Abbate tasarım ekibinde erkek gömlekleri tasarlayarak başladım.

Markanızdan bahseder misiniz?
Yenilikten hoşlanan, cesur ve farklı hissetmeyi seven erkekler için, unisex parçaları da barındıran yepyeni bir marka.

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’u nasıl değerlendiriyorsunuz?
Her geçen sezon büyüyerek gelişimini sürdüren ve İstanbul modasını uluslararası platformlara taşımakta önemli rol oynayan bir organizasyon olduğunu düşünüyorum.

Koleksiyonunuzu oluştururken nelerden ilham aldınız?
2015 Sonbahar/Kış koleksiyonumda, Antik Anadolu Medeniyetleri’nden,
özellikle Hitit ve Urartu Uygarlıkları’nın estetiğinden ilham aldım. Bu uygarlıkların duvar resimleri ve hiyeroglifleri, koleksiyondaki baskı ve nakış desenlerine yansıdı. Koleksiyonun bütünü ise bu etkinin bende bıraktığı hisle ortaya çıktı.

Beğendiğiniz ve takip ettiğiniz tasarımcılar kimler?
İskandinav, Belçika ve Güney Koreli tasarımcıları takip ediyorum.

2015 trendlerinden bahseder misiniz?
2015 Yaz sezonunda erkekler için, canlı / parlak renkler devam ediyor. Bunun yanı sıra okyanus ya da lagün olarak adlandırabileceğimiz yeşil tonları, kiremit -mercan arası turuncular, koyu lacivert, indigo tonları ve beyaz, öne çıkan renkler olacak. Tekstürlü dokular, üç boyutlu yüzeyler, keten ve denim kumaşlar yazın en favori kumaşları. Dış giyimde Bomber ve biker ceketler, hırka gibi giyilen astarsız rahat blazerlar ve oversize yağmurluklar var. Polo yakalı triko T-shirtler öne çıkıyor. Slim fit pantolonlarla beraber daha bol paçaları da göreceğiz. Jogger pantolon ve sweatshirtler yine popüler. Geniş paça şortlar ise yükselen trendler arasında olacak.

Dünyadan hangi şehirlerin sokak modalarını beğeniyorsunuz?
New York, Seul, Stockholm.

Gerçekleştirmeyi hedeflediğiniz planlarınızdan bahseder misiniz?
Uluslararası satış noktalarına ulaşmak…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: