© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Gezdim Gördüm Tattım Best Food Journey

Gezdim Gördüm Tattım Best Food Journey

Avrupa’nın pek çok ülkesini ve şehrini gezerek farklı lezzetler tadan ve bu yerleri Best Food Journey isimli blogunda paylaşan Bengi Erem, asıl mesleğine ve işine değinerek paylaşımlarındaki motivasyonunu anlatıyor…

Öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz? Neler yapıyorsunuz?

Bilkent  Üniversitesi  İktisat  bölümünden  mezun  olduktan  sonra  Milano Domus Academy’de Marka Yönetimi üzerine yaptığım yüksek lisansımı tamamladım. Şu an Alaçatı’da bulunan Design of Luxury mağazasının ortaklarından biriyim Mackenzie Childs, Smeg, Har Sanat, Vitelli gibi hem yerli hem de dünya markalarını müşterilerimizle buluşturuyoruz. Bunun yanı sıra, yeni ve trend restoranlara gidip değişik lezzetler tattığım, gezip gördüğüm yeni yerleri ele aldığım, tasarımları ve mimarisiyle ön plana çıkan restoranları keşfederek tanıttığım “Best Food Journey” adında bir sayfam var.

Bu sayfayı açmanızdaki motivasyonunuz neydi?

Sürekli yeni mekânları, trend restoranları, tarihî dokusu olan yerleri gezmekten ve keşfetmekten büyük zevk aldığım için sosyal medyaya yönelmeye karar verdim. Günümüzde sosyal medya; hem pratik bilgiye ulaşmak hem de yeni yerler keşfetmek isteyen geniş bir kitleye hizmet ederek insanları etkileyip ilham kaynağı olduğu için bloğumu kurmaya karar verdim.

İnsanlar sizi takip ederek paylaşımlarınızdan ilham alıyor. Paylaşımlarınızda sizin ilhamınız neler oluyor?

Birçok ülkeyi ziyaret etme, gezip görme şansım oldu. Bu şehirlerde bana en çok ilham veren; tarihî yapılar, kendine özgü mimarileri, süslemeleri oldu. Kendi dönemlerini yansıtan tarihî restoranlar, eski dönemlerden günümüze kadar bozulmadan gelmiş yapılar blog paylaşımlarımda her zaman ilham kaynağımdır.

Mekân seçerken kriterleriniz var mı?

Şık restoranlar, insanların merak ettikleri yerler, hem iç  tasarımıyla hem mimarisiyle öne çıkmış mekânlar kriterlerimden bazılarını oluşturuyor. Bunun yanı sıra, her yaşa hitap eden, kaliteli, güzel sunumları ve lezzetleriyle öne çıkan restoranlar, kafeler; paylaşımlarımı yapmamda etkili oluyor.

Dünyada ve Türkiye’de sizde en çok etki bırakan şehir, mekân, yer neresi?

Çocukluğumdan beri Avrupa’nın birçok yerine gidip gezip görme fırsatım oldu. Gezerken etkilendiğim birçok şehir var. Bunlardan biri Milano. Rönesans etkileri taşıyan, tarihî dokusunu yansıtan, Leonardo Da Vinci, Michelangelo, Caravaggio gibi önemli ressamların, yazarların, mimarların eserlerine yer veren İtalya bölgesi bende en çok etki bırakan ülkelerden biriydi. Türkiye’de ise doğa ve tarihin, dünyada en güzel bütünleştiği yer olan Kapadokya bölgesi bende büyük etki yaratmıştı. Coğrafik olaylar peri bacalarını oluştururken, tarihi süreçte insanlar bu peri bacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek binlerce yıllık medeniyetlerini gözler önüne sermişlerdir. Yörenin kendine has özgünlüğü, geleneksel Kapadokya evleri, mimarisi bende etki yaratan diğer faktörlerden bazılarıdır.

Ufuktaki planlarınızdan bahseder misiniz? Sürprizleriniz olacak mı?

2023 yazı için Alaçatı’daki mağazamızın yanına ek olarak kendi ürünlerimizle Pip Studio, Mackenzie Childs, Vitelli gibi markaları kullanarak sunum yapacağımız bir kafe kısmı oluşturmak istiyoruz. Böylelikle hem müşterilerimizin keyifle kahvelerini yudumlayıp hem de rahatlıkla alışveriş yapabilecekleri nezih bir ortam yaratmak istiyoruz. Yani kaliteli bir sirkülasyon ile müşterilerimizi daha da memnun edeceğimize inanıyoruz. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.