© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Gelin Makyajında Püf Noktalar Büşra Zararsız Makeup Hair Studio

Gelin Makyajında Püf Noktalar Büşra Zararsız Makeup Hair Studio

Güzellik sektöründeki on beş yılı aşkın tecrübesiyle, marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Büşra Zararsız, birçok ünlü makyaj sanatçısından özel eğitimler aldıktan sonra kendi ismiyle kurduğu merkezinde misafirlerini ağırlıyor. Gelin saç ve makyajında dikkat edilmesi gereken noktaları ve 2023 trendlerini MAG Okurları için detaylandırıyor.

Zararsız Makeup Hair Studio’nun öyküsünü anlatır mısınız?

Doğal ve sade makyaj sanatçılığını şekillendiren yeni keşiflerin öncülüğünü üstlenerek, daha iyi bir konseptin standartlarını oluşturmak için gelişen Büşra Zararsız Makeup Hair Studio 2018 yılında kuruldu.

Güzellik sektöründeki on beş yılı aşkın tecrübemle, marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyorum. 2005 yılından itibaren, yurt dışı ve yurt içi birçok ünlü makyaj sanatçısından özel eğitimler alarak güzellik sektörüne adımımı attım. Sadelik her zaman tercihimdir; vurgu tek bir noktada verilmelidir. Bu felsefede ilerliyorum. Her geçen gün doğallığın ve sadeliğin güzelliğinden esinlenerek kendime kattığım tecrübe ile hizmet veriyorum. Doğadan ilham aldığım tonlarla renk paletimi şekillendiriyorum.

Her kadının kendine özgü, cazibesine ve kişisel tarzlarına uygun, kişiselleştirilmiş görünümler yaratıyoruz. Makyajın bir ruhu olduğuna inanıyoruz. Ruhun makyaja yansıması bizim için kaçınılmaz bir bütündür.

Büşra Zararsız Makeup Hair Studio olarak, verdiğiniz hizmetler neler?

Her bölümdeki farklı uzmanlarımızla kişiye özgü saç, makyaj ve kaş tasarlıyoruz.

Kişilerin günlük yaşantılarından esinlenerek, farklılık ve doğallığın vereceği yansımalarla bireysel taleplerini değerlendirip yüz ve saç anatomisine uygun olarak tasarlıyoruz.

Merkez olarak verdiğiniz eğitimler var mı?

Kişiye özel eğitimler veriyorum. Saç ve makyaj tasarımı eğitimlerimizin yanı sıra, iletişim eğitimlerimizle de, ekibin sorun çözme ve kriz yönetimi gibi birçok alanda en iyi şekilde destek ve hizmet vermesini sağlıyorum.

Gelin saç ve makyajında 2023 trendleri neler olacak?

Günümüzde doğallık ön planda. Vintage ve retro  saç ve makyaj görünümünü, bu sezon çok göreceğiz. Doğanın asil tonlarını birleştirerek renk akışı yakalamak, gelin makyajında cool bir görüntü yaratıyor. Çok koyu uygulamaları sevmiyorum. Bence gelinlerde duru, sade ve hafif gölgelendirmelerle yapılmış, abartısız ama kusursuz bir görünüm yaratılmalı. Bahar gelinleri için de tavsiyelerim bu yönde olacaktır.

Gelin makyajında kullanılması gereken teknikler, dikkat edilmesi gereken noktalar neler?

Gündüz ve gece makyajı tasarladığımız gibi, gelin makyajında da kişinin yüzüne, doğru makyaj stilinin uygulanması önemlidir. Gelinliğin modeli, kişinin yüz tipi, içinde bulunulan mevsim ve düğün konsepti; makyaj ve saçı etkileyen unsurlardır.

Gelin makyajında cildin mat ve solgun görünmesi yerine daha canlı ve sağlıklı görünmesi benim tavsiyemdir. Bunun için, ince yapılı bir fondöten içine birkaç damla aydınlatıcı ekleyerek daha ışıltılı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Allık, gelin makyajında şeftali ve pembe renklerinde, hafif şakaklara kadar uzanan minik bir dokunuş ile bronz tonlarda kullanılmalıdır. Bu şekilde yanaklar ve şakak bölgesi daha doğal ve sade görünecektir. Gelin makyajının benim için en önemli adımlarından biri, elmacık kemiklerinin üzerine sürülen ve şakaklara kadar hafif dağıtılan highlighter’dır. Cilt tonuna uygun bir highlighter seçmek çok önemlidir. Makyaj tasarlarken vurguyu tek bir noktada sergilemek, her zaman kurtarıcıdır.

Gelin makyajının belirgin görünmesini sağlayan bir diğer önemli kısmı gözler oluşturmaktadır. Bu nedenle göz makyajında gözler daha belirgin hale getirilir. Ben eyeliner yerine far uygulamayı hep çok sevmişimdir. Bu nedenle göz makyajları net ama natürel akışlı olmuştur.

Dudak için; ruj seçimlerinde kişinin cilt rengini baz alarak hareketli renkler kullanmak vintage görünümünü yakalamamıza yardımcı olacaktır.

Büşra Zararsız Makeup Hair Studio olarak; gelin hazırlığına başlamadan birkaç gün önce bir demo gerçekleştiriyoruz. Demoda kişinin yüz şekli, tercih edeceği gelinlik modeli ve seçeceği aksesuarın düğün konsepti ile bütününe bakıyoruz. Saç ve makyaj denemeleri gerçekleştirerek kişinin doğru görünümünü yakalamasına yardımcı oluyoruz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.