Başa Dön

Gayrimenkulde Değer Üretme Zamanı

Gayrimenkulde Değer Üretme Zamanı

Gayrimenkul danışmanları Gürkan ve Cansel Barış, gayrimenkul alım-satımının önemli bir karar olduğunu belirterek sektörde başarı elde etmenin ve kazançlı çıkmanın yolunu MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

 

Öncelikle kendinizi biraz anlatır mısınız?

Biz on beş yıldır evli bir çiftiz ve bir kızımız, bir de oğlumuz var. Uzun yıllardır yaptığımız kamu görevinin ardından, koşulların zorluğu sebebiyle kendi işimizi bırakarak, çok sevdiğimiz ve âşık olduğumuz İzmir’de gayrimenkul sektörüne girdik. İnsanların en değerli manevi varlığı ailesi; maddi varlıkları ise gayrimenkulleridir.

İşimizi bu değerlere önem vererek, eğitimleri ile revaçta olan, çok büyük satışları gerçekleştiren Coldwell Banker Batı 0640 bünyesinde, eğitim ve kurum kültürü ile yoğrularak en iyi şekilde yapıyoruz.

İzmir bölgesi ve Türkiye genelinde elde ettiğiniz başarınızın altında yatanları anlatır mısınız?

Bize güvenen insanlara vermiş olduğumuz söz; gönül ve eser üretme üzerinedir. Yaptığı işe önem veren bir gayrimenkul danışmanı, değişen ve gelişen gayrimenkul sektöründe kendisine ve işine yatırım yapmalıdır. Gayrimenkul alma ve satma kararı hayatta verilen en büyük kararlardan birisidir. Kimi zaman hayatlar, kimi zaman hayaller değişir. Vereceğiniz bu önemli kararda en doğru yoldan sizleri yönlendirmek, bu süreçte sizlerin tamamen kazanç sağlaması için kendimizi sürekli geliştiriyoruz. En iyi başarı, en yüksek kazanç; iyi bir eğitim sonucunda kaçınılmazdır.

Bu dönemin gayrimenkul değerlendirmesini nasıl yaparsınız? Alım satım oranları ne durumda? Gayrimenkule yatım yapmak isteyenlere vereceğiniz öneriler neler olurdu?

Dünyanın neresine giderseniz gidin gayrimenkul, zenginlik inşa etmenin denenmiş gerçek bir yolu olarak hâlâ devam ediyor. Servetinizi yetiştirmenin ve artırmanın gerçekten daha iyi sürdürebilir bir yolu yok. Gayrimenkul fırsatları, piyasa ve ekonomi ne olursa olsun her zaman var. Bu işin anahtarı, fırsatları tanıyabilmek, hazır olmak ve hızlı bir şekilde harekete geçmektir. Eğer bir yatırım düşünüyorsanız beklemeyi bırakın. Harekete geçin, istediğinizi alın, çünkü aldığınız gayrimenkul size hiçbir zaman kaybettirmeyecek. Sizin kendi servetinizi arttıracak veya oluşturacaktır. Gayrimenkul en iyi yatırımdır.

Gürkan-Cansel Barış olarak gayrimenkul danışmanlığını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Gayrimenkul gerçekten karışık bir sektör. İş bulamayan ve ne yapsam diyen herkesin atıldığı ve bir sene sonra zararla çıktığı bir sektör gibi görünüyor. Bu işte asıl olan, pazarlama yetkisini almış olduğunuz gayrimenkulleri nasıl tanıttığınızla ilgili, çünkü piyasa on sene öncesi gibi değil. Artık kimse “Ben nasıl bir yer alsam?” diye düşünmüyor. O alıcıyı her ortamda siz arayıp bulmak zorundasınız. Göründüğü gibi bir ilan girerek artık mülklerin satışı olmuyor. Potansiyel alıcıların ilk önce önlerine düşmek ve sonrasında gönüllerine girmek, alım kararını verdirmek, bir gayrimenkul danışmanının asıl görevidir.

Hedeflerinizde neler var? Gelecek planlarınızdan bahseder misiniz?

Sahada atılan milyonlarca adım, yeni insanlarla tanışmak ile başlayan bir serüven, fayda ve değer üretme zamanı artık. Bir sürü olumsuz müzakerenin ardından gelen haklı ve gururlu başarı. Bütün zorluklara rağmen alın teri ve emek, en nihayetinde sonuç veriyor. Hayat zorlayıcıdır ve bazen o anda anlamlı olmayan şeyler olabilir. Önemli olan nasıl döndüğünüz, değiştirdiğiniz ve ilerlemeye devam ettiğiniz. İşler zorladığında vazgeçemezsiniz, çünkü asıl yolculuk o zaman başlar. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.