Başa Dön

Fatoş Altınbaş Sarıgül’den Sağlık Sırları

Fatoş Altınbaş Sarıgül’den Sağlık Sırları

Okuma süresi 2 dakika

Altınbaş Holding Danışma Kurulu Üyesi Fatoş Sarıgül sağlıklı yaşam sırlarını paylaştı.

Sağlıklı yaşam sizce nedir?

Sağlıklı yaşam, kişinin vücudunun iyiliğini sağlayacak şekilde düzenli beslenmesi, spor yapması, zinde olması dolayısıyla da mutlu olması demektir. Sadece vücudun sağlığı için değil de aynı zamanda ruhun sağlığı için de fiziksel aktivite yapmaya özen gösterilmeli ve kişi, ruhunu beslemek için zaman yaratmalıdır.

Özel bir beslenme düzeniniz var mı? Uyguladığınız özel bir diyet ya da detoks programı var mı?

Hafta başlarında meyve, sebze ağırlıklı beslenmeye ve geceleri sindirim sistemini dinlendirecek şekilde erken yemeye özen gösteriyorum. Bazı günler sadece sıvı detoksu ile vücut temizliği yapıyorum. Her gün 1 saat spor yapıyorum. Yapamadığım günlerde asansör kullanmayıp merdiven çıkarak günlük aktivitemi tamamlamış oluyorum.

Kaliteli yaşam adına uyguladığınız özel sırlarınızı paylaşır mısınız?

Kaliteli yaşam için özel bir sırrım yok fakat stresli şehir hayatından her fırsatta uzaklaşarak doğanın içindeki yaşam alanlarında bulunmanın ruhuma ve vücuduma iyi geldiğini düşünüyorum.

Hangi sporları tercih ediyorsunuz? Hangi sıklıkla spor yapıyorsunuz?

Hemen her gün 1 saat, farklı kas gruplarını çalıştıracak şekilde egzersiz yapıyorum. Egzersiz yapamadığım günlerde mutlaka vücudumu uyandırmak için 20 dakika esneme yapıyorum. Bu, kendimi çok daha iyi hissetmemi sağlıyor.

Düzenli gittiğiniz özel spor merkezleri-mekanları var mı?

Hayır yok. Evde oluşturduğumuz spor salonunda spor yapıyorum.

Güzellik sırlarınız neler? Düzenli kullandığınız özel bakım ürünleri neler?

Güzelliğin en büyük sırrı sağlıklı beslenmekten geçiyor. Alkol tüketimine dikkat etmek ve sigara kullanmıyor olmak çok önemli. Cilt temizliği ve uyku da şart.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.