Başa Dön

Eymir Gölü Manzaralı Yeşil ve Mavinin Buluştuğu Proje Marina Ankara

blank

Eymir Gölü Manzaralı Yeşil ve Mavinin Buluştuğu Proje Marina Ankara

Okuma süresi 4 dakika

Daima farklı, göz alıcı ve ayrıcalıklı projelere imza atan Sinpaş Yapı’nın yeni projesi Marina Ankara’yı, Sinpaş Yapı Genel Müdür Yardımcısı Tolga Bıyıklıoğlu’ndan dinledik…

Öncelikle biraz kendinizden bahseder misiniz? Sinpaş Yapı ile yollarınız ne zaman kesişti?

1973 yılı İstanbul doğumluyum. 1995 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldum. 2001 yılında Sinpaş’ta çalışmaya başladım. Halen pazarlama ve satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Ürettiğimiz projelerin doğru hedef kitle ile buluşmasında katkı sağlamaya çalışıyorum.

Yeni projeniz Marina Ankara ilk reklamlarıyla büyük ilgi gördü. Aldığınız tepkiler nasıl?
Projenin fikri olan Marina, başlı başına ilgi çekici bir unsur… Aynı zamanda, projemizin iletişiminde birlikte çalıştığımız Hülya Avşar’ın Ankara’yı iyi bilen, projemizin tenis, kayak pisti gibi sosyal donatılarıyla özdeşleşen bir isim olması, farkındalığın artmasında etkili olmuştur. Kızı Zehra ile birlikte ilk kez bir projede yer alması ayrıca ses getirdi.

Ankara’ya yeni bir anlayış getirecek olan proje hakkında sizden biraz detaylı bilgi alabilir miyiz?
Suyun dinlendirici etkisi, gölün etrafında bisiklet kullanmak, yürüyüş yapmak, bir kafede kahvenizi yudumlarken yelkenlileri seyretmek, şehrin kaotik ortamından uzaklaşmak, evde mutlu olmak, dört mevsim kayak yapabilmek, evinizin yanı başında tenis oynayabilmek, Eymir’i kesintisiz seyredebilmek, projemizi tasarlarken yaşatmak istediğimiz duygulardı. Biz, değerli Ankaralılara yaşayabilecekleri en nitelikli alanları oluşturmak için çalışıyoruz. Marina Ankara projemiz 120.500 m2 alanda inşa edilecek toplam 2518 konuttan oluşuyor. Lansmanını yaptığımız 912 konuttan oluşan Marina Towers’ın inşaatına başladık. Marina Ankara’da 15.000 m2 yeşil alan ve 15.000 m2 su alanımız var. Aynı zamanda, projemizin hemen yanında 620.000 m2’lik yemyeşil bir vadimiz var. Bu alan, Ankaralıların kentin merkezinde outdoor spor yapabilecekleri ve buz pateni yapabilecekleri bir orman alanı olarak düşünüldü. Marina Ankara, aynı zamanda yeşille mavinin beyazla buluştuğu bir proje. 365 gün kayak yapılabilecek Snowland’ı yakında Ankaralılarla buluşturacağız. Bisiklet ve koşu parkurlarının yanı sıra kapalı ve açık kort alanları bulunan Çankaya Tenis Kulübü de Marina Ankara’da yer alacak. Böylelikle başkentte kayak, tenis gibi spor meraklıları düzenleyeceğimiz organizasyonlarda bir araya gelecek. Marina meydanı, deniz feneri, kafeleri, tropikal adası, kanyonu, şelaleleri ve kumsalı ile Marina Ankara ilklerin merkezi olacak.

Hedef kitlenize göre daire tiplerini nasıl oluşturdunuz?
Projemizde hedef kitlemize farklı yaşam seçenekleri hazırladık. Marina hayatı projemizin her etabındaki ortak bir değer. Bazı müşterilerimiz Eymir manzarası ve kesintisiz vadi panoramasını tercih etti, bazıları ise marinayı görmek ve daha hareketli hayata yakın olmayı seçti. Aynı zamanda, 1+1’den 7,5+1’e kadar çok farklı seçenekler oluşturduk. Projemizde ‘’Buçuk daire’’ gibi yeni kavramları kullanıyoruz. Tüm amacımız ihtiyaca doğru cevap verebilmek.

Projenin konumundan ve ulaşım olanaklarından bahsedelim biraz da…
Projemiz Ankara’nın merkezi Çankaya’da yer alıyor. Bölgeye ismini veren Altın Oran projemize komşu olan Marina Ankara; Ankara’nın yaşayan kent merkezinin önemli bir parçası. Hatta projenin vadi, marina manzarası dışında en güzel manzaralarından biri de kentin ışıkları…

Teslim tarihiniz nedir? Satışların ne zamana kadar tamamlanacağını ön görüyorsunuz?
Marina Towers’ın teslim tarihi Nisan 2018. Lansmanını yaptığımız ilk etabımız Marina Towers’ın satışlarını bu yıl tamamlamayı planlıyoruz.

Projeyi yatırımcıların gözünden nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bir projenin yatırımcı açısından değerli olabilmesi için projede sürekli yaşamaktan mutlu olan ailelerin var olması gerekir. Benim için projemize dahil olan her kişi doğru bir yatırım yapmıştır. Biz Sinpaş olarak Ankara’nın merkezi Çankaya Oran’da, farklı heyecanlar oluşturacak Türkiye’nin en büyük konseptli konut projesini gerçekleştiriyoruz. Bu sosyal donatıları taşıyan, eşi benzeri olmayan projemizi yatırımcı için çok cazip buluyorum.
Değerli Ankaralılara göstermiş oldukları ilgi için teşekkür ederim.

Son olarak en can alıcı soruya gelelim… Konut fiyatlarınız, banka anlaşmalarınız ve kampanyalarınız ne şekilde olacak?
Marina Ankara’da %7 oranındaki lansman indirimi her ödeme planı için halen geçerli. Peşin ödemelerde ayrıca %15 oranında indirim uyguluyoruz. Firmamız bünyesinde 48 aya varan vade farksız, anlaşmalı bankalarımızla da 120 aya varan uygun oranlarla kredi kullanım seçenekleri mevcut.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: