Başa Dön

Ev Konforunda Organizasyon Event No7

Ev Konforunda Organizasyon Event No7

Türkiye’deki ilk ve tek VIP organizasyon evi Event No7’nin kurucusu Hazal Buse Köksal, işletmelerinde verdiği hizmetleri, değerlerini, vizyonlarını ve hedeflerini MAG Okurları için detaylarıyla anlatıyor.

Öncelikle biraz kendinizden bahseder misiniz?

Lisans eğitimimi fizik öğretmenliği dalında tamamladım. Çalışma hayatım ise öğrencilik yıllarımdan itibaren ulusal ve uluslararası sahne sanatları organizasyonlarında rol almam ile başladı. Eğitimci kimliğimin yanı sıra hayatımın bir köşesinde her zaman müzik ve sanat oldu. Uzun yıllar dev projelerde koreograflık ve sanat yönetmenliği yaptım. 

Event No7’den bahsedecek olursanız ortamı, verdiği hizmetler, hitap ettiği kesim hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Event No7; Ankara’nın yeni cazibe merkezi Beytepe’de yer alan, VIP olarak tasarlanmış bir organizasyon evidir. Bizi VIP yapan en önemli özelliğimiz, etkinlik esnasında sizden başka bir müşteriye yer verilmeyecek olmasıdır. 

Mesela bir iş yemeğinde, bir davette, bir doğum günü kutlamasında restoran ya da kafelerin sizin için VIP olarak adlandırılan bir odası tahsis edilir ama içeriye girerken başka müşterilerle de karşılaşırsınız. Bir kız isteme seremoniniz var, en güzel kıyafetlerinizi giymişsiniz, insanlar mekândaki masalarda otururken yanlarından en şık kıyafetlerinizle geçiyorsunuz. Daha sonra damat tarafı kafeye ya da otele elinde kırmızı kurdeleli bohçalarla, hediyelerle geliyor; olmuyor yani. Bu organizasyonu evde yapmak isteseniz insanlar eve sığmıyor, yine topuklu ayakkabılarla olmuyor, her şey bittikten sonra bir sürü iş kalıyor, eziyet oluyor insanlara; ama Event No7 için bu söz konusu değil, mekânımızı kendi eviniz gibi düşünün, o gün her şey size ve organizasyonunuza, konuklarınıza özel planlanıyor. Size sadece eğlenmek kalıyor, akşam olunca evinize gidiyorsunuz ve ev düzeninizde de bir bozulma olmuyor. Biz bu yönümüzle sadece Ankara’da değil, Türkiye’de ilk ve tekiz. Event No7, kendisini ve misafirlerini ayrıcalıklı hissetmek ve hissettirmek isteyen insanlara hitap eden modern bir mekân.

Özellikle iddialıyız dediğiniz bir alan var mı?

Organizasyon tecrübemiz, gurme mutfağımız, talebe göre şekillenebilen sunumlarımız, mekânı sadece size tahsis etmemiz, bizi herkesten ayıran en iddialı özelliklerimiz. Organizasyona ve çeşitlenen beklentilere göre menü ve etkinlik düzeni oluşturma şansı ise ayrı bir avantaj. Standart olmamak ve konuklarınızla kendinize ait, özgür bir ortamda vakit geçirmek sadece Event No7’de mümkün. 

Event No7’nin amacı nedir, nasıl bir vizyonda ilerliyor? Ne tür etkinliklere ev sahipliği yapıyor?

Bizim amacımız müşterilerimizin kendisini özel hissedecekleri bir alanda misafirlerini gönüllerince ağırlayabilmeleri, bir menü ya da sabit düzene bağlı kalmadan diledikleri şekilde etkinlik düzenleyebilmeleridir. Burada gerçekleştirebileceğimiz etkinlikler artık insanların evlerinde ya da kafelerde, otel salonlarında yapamadıkları organizasyonlar. Örneğin; kız isteme için artık evlerde kimse program yapmak istemiyor, çünkü o güzel anlar bir ev salonuna, otellerdeki standart salonlara ya da kafelerin standart VIP odalarına sığmıyor. Bizim bir salonumuzda, ev konforunda kız isteme merasimini gerçekleştirdikten sonra diğer salonumuzda konuklarınıza yemek ikram etmeniz, açık alanda ya da kapalı alanda nişan yapma imkânınız var. Doğum günlerinde ister bahçemizde ister tercih edeceğiniz salonlarımızda sadece konuklarınızla baş başa kutlama yapmanız mümkün. İş toplantılarınızda yemek sonrası, masaların toplanmasını beklemeden diğer salonumuza geçip toplantınıza ya da sohbetinize devam etmeniz mümkün. Butik bir nikâh merasimi için veya kına için istediğiniz konseptte etkinlik yapıp, misafirlerinizle rahatça kutlama yapmanız mümkün. Çocuklarınızın, bebeklerinizin özel günleri için dilediğiniz gibi organizasyon planlamak, bir menüye bağlı kalmadan istediğiniz sunumu hazırlamanız mümkün. Profesyonel çekim stüdyomuzda, green box teknolojisi ile ister fotoğraf ister video çekimleri yapabilecek olmanız, ücretsiz vale hizmeti ile park sorunu yaşamayacak olmanız ise diğer avantajlarımızdan sadece birkaçı. 

Türkiye’de bu konseptteki tek firma olmak size neler hissettiriyor?

Bu konsept artık pandemi ile hayatımıza giren mesafeli ve kontrollü yaşamın da olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bunu ilk kez yapıyor olmaktan da mutluyuz. Siz varken, bir başka etkinliğe ve müşteriye yer verilmiyor olması ise artık içinde yaşadığımız zamanın da vazgeçilmez bir ihtiyacı. Bu özellik hem güvenlik açısından, hem sağlık açısından hem de mahremiyet açısından çok kıymetli. Türkiye’de bunu ilk yapıyor olmak ve çok sevdiğimiz Ankara’da olması ise bizi de bir yatırımcı olarak heyecanlandırıyor. Yaptığınız işte inovasyon önemli, yeni ve ilk olmak kıymetli. Bu iş modelini zaman içerisinde geliştirmeye devam edeceğiz. 

Geleceğe dair hedefleriniz ve planlarınızda neler var?

Gelecekte bizim konseptimize sahip başka işletmelerin olmasını da çok istiyorum, çünkü artık bu önemli bir ihtiyaç. Biz bu konsepti geliştiren ve ilk uygulayan kurum olarak daha da ileriye taşımaya kararlıyız. Şu an bu anlamda tekiz ama sadece bu konsepte değil, birçok hizmet kolunda yine ilk ve tek olacağımız projelerin de hazırlıkları içerisindeyiz. Bu konsepti geliştirip yenilerken, yeni yatırımlarla da öncü olmaya devam edeceğiz. Event No7; kişiye özel etkinlik evinden öte, kişiye özel hizmet merkezi olarak Ankara dışında da yatırımlarla markalaşma yolunda kısa zamanda eminiz ki önemli bir mesafe kat edecek. Şimdiden birçok rezervasyon aldık, insanların ilgisi çok güzel. Artık kimse standart hizmetlerle özel günlerini kutlamak ya da toplantı yapmak, misafir ağırlamak istemiyor. Etkinlikte mekânın tamamen kendisine ait olduğunu hissetmek ve yaşamak istiyor.  

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.