© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Ev Konforunda Ömür Yaşlı Yaşam Merkezi

Ev Konforunda Ömür Yaşlı Yaşam Merkezi

Ümitköy’deki yaklaşık iki bin metrekarelik kapalı ve altı yüz metrekarelik açık alanda misafirlerini ağırlayan Ömür Yaşlı Yaşam Merkezinin Kurucusu ve Genel Müdürü Eda Malkoç, ilke ve politikalarını detaylandırarak komplekste verdikleri hizmetleri aktarıyor…

Öncelikle kendinizden ve merkezinizden biraz bahseder misiniz?

Lisans öğrenimimi Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünde tamamladım. Ardından NETAŞ firmasında işe başladım. Yaklaşık yirmi yıl boyunca, kendi şirketlerimiz de dahil birçok firmada finans yöneticisi olarak hizmet verdim. Ardından, 2000’li yılların başında annemin rahatsızlığının, hayata bakış açımı değiştirmesiyle bambaşka bir yol çizme gereği duydum. 2016 yılında bir müteahhit ile anlaştık ve Ümitköy’de bir yaşlı bakımevi inşa etme çalışmalarına başladık. Aynı yıl annemi kaybettim.

Bu benim hayatımın çok önemli bir sayfasıydı. Üzülmek yerine, benim çektiğim sıkıntıları gidermek amaçlı bir hizmet vermek ve yirmi yıllık bir finansal birikimle böyle bir yatırım yapmak en büyük gururum oldu.

Ömür Yaşlı Yaşam Merkezi; iki bin metrekare kapalı, altı yüz metrekare açık alana sahip. Tesis, 2016 yılında yaşlı bakımevi olarak inşa edildi. Projesi ona göre çizildi ve tamamen modern şartlarla, sakinlerimizin kullanım amacına uygun, VIP hizmet verecek şekilde tasarlandı. Ömür Yaşlı Yaşam Merkezi bir komplekstir. Bu kompleks, özel bir mekândır ve benim mabedimdir; bunu gururla söylüyorum.

Ömür Yaşlı Yaşam Merkezinin kapasitesi ve ilkelerini; memnuniyet ve güven politikalarınıza değinerek anlatır mısınız?

Yaşlılarımızın, aile ortamını burada da yaşamaları çok önemli. Personelim, kendi alanlarında eğitim görmüş, sertifikalı çalışanlar. Misafirlerimizi, ev yaşamını aratmayacak kadar sıcak ve konforlu bir alanda ağırlamak, en büyük görevimiz. Lokasyonumuzun Şehir Hastanesine yakın olması, bizi daha da kuvvetlendirdi. Pandemi gibi bir süreçte bunun çok büyük faydasını gördük.

Hem açık hem kapalı alana sahip kompleksinizde konforlu, butik otel konseptinde VIP hizmet veriyorsunuz. Konseptiniz ve hizmetlerinizi detaylandırır mısınız?

VIP hizmet ile, 2016 yılından bu yana misafirlerimizi ağırlıyoruz. Ben “huzurevi” ismini pek sevmiyorum; Ömür Yaşlı Yaşam Merkezi demenin, modern günün şartlarına daha uygun olduğunu düşünüyorum. Kapasitemiz kırk dokuz kişidir. Her katta misafirlerimize, birlikte vakit geçirebilecekleri ortak kullanım alanları sunmaktayız. Tüm yemeklerimiz kendi mutfağımızda, kendi aşçılarımız tarafından ve diyetisyen kontrolünde hazırlanmaktadır. Kurum içerisinde mutfağımızın olması ve günde yaklaşık beş öğün çıkarmamız gerçekten çok önemli bir ayrıntı. Kompleksimizde mekanik havalandırma, oksijen destek sistemine sahip özel bakım üniteleri, tek kişilik özel odalar ile iki ve üç kişilik standart odalarımız mevcut. Misafirlerimizi bahçeye bakan aydınlık odalarımız ile huzur verici, rahat ve kaliteli bir hizmetle ağırlıyoruz.

Mutfak ekibi, temizlik ve gündüz personelleri Sosyal Hizmet Müdürümüzün yönetimindedir. Büyük bir ekiple yürüttüğümüz bu sistemi de, yaşlılarımızın bakımı ve psikolojilerinin çok önemli olduğunu bilerek, eğitimlerle sürekli desteklemekteyiz.

Misafir kabulü için hangi şartlar gerekli? Kimlere hizmet veriyorsunuz?

Elli beş yaş üstü olunması ve bir sağlık raporu ile birlikte kurumumuza başvurulmasıyla kabulümüz gerçekleşmektedir.

Kompleksinizde 24 saat boyunca doktor ve sağlık görevlisi bulunduruyor musunuz?

Kurumun sağlık kontrolünü sağlayan, sürekli bağlantı kurduğumuz sorumlu hekimimiz var. 24 saat hemşire ve bakım hizmetimiz mevcut. Bunlara ek olarak da, doktorumuzun öngördüğü süreçte tüm yaşlılarımıza fizyoterapi hizmeti veriyoruz. n

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.