Başa Dön

Etkisi Altına Alan DJ John Jones

blank

Etkisi Altına Alan DJ John Jones

Okuma süresi 3 dakika

Yaratıcı tarzı, çok yönlü müziği, çalışmalarına yansıyan enerjik kişiliği ve her performansta büyük kalabalıkları etkisi altına alabilmesiyle tanınan DJ John Jones, son on iki yılın en saygın ve en ünlü Headlining DJ’i.

Space İbiza, New York Cielo, Miami Mansion, Frankfurt Cocoon ve Tokyo Warehouse gibi dünyaca ünlü mekanlarda David Morales gibi büyük isimlerle sahne alan John Jones, aynı zamanda F1 Grand Prix After-Party’lerinin de vazgeçilmez ismi. 15 yıllık DJ’lik kariyeri boyunca MAW, MK, David Morales, Cajmere, Tenaglia ve Roger Sanchez gibi isimlerden etkilenen Jones, müzisyenlerin kendi tarzlarını yansıtabildiği ve her anlamda insanların duyularına hitap edebilen müziklerin bir vizyona dönüştüğü Yoverson Müzik Şirketi’ni kurdu. Hed Kandi, Peppermint Jam ve Purple Music gibi plak şirketleriyle de başarılı kayıtları bulunan John Jones için 2014 yılı yine çok başarılı ve yoğun bir yıl olacağa benziyor.

Türkiye’de en son gösteriniz nerede ve nasıldı?
Wilson ile birlikte Ketchup Ankara’da büyük bir gösteride yer almıştım. İnsanların enerjisi ve ortamın atmosferi o kadar güzeldi ki tekrar Türkiye’ye gelip kalabalıkları sarsmak için sabırsızlanıyorum.

En sevdiğiniz şarkınız ya da kaydınız nedir?
1995 yılında çıkan Lil Mo Yin Yang ve Reach favorimdir

Sahneye çıkmadan önce kuliste olmazsa olmazınız var mıdır?
Kayıt çantam yanımda olmazsa olmaz!

Gösterilerinizde gelenek haline getirdiğiniz bir şey var mı? “Her gösteride mutlaka çalarım” diyebileceğiniz şarkı hangisidir?
Ortamın havasına girebilmek için sahneye çıkmadan önce 15-20 dakika kalabalığı izlerim. Soul Central- On the Edge mutlaka geceye dahil olmalı.

Rahatlamak için hangi albüm ya da şarkıyı dinlemeyi tercih edersiniz?
Metronomy-The English Riviera vazgeçilmezimdir.

Müzik dinlemeden en fazla kaç saat geçirebilirsiniz?
Öyle bir deneyimim hiç olmadı…

Dünya üzerinde sahne aldığınız en iyi mekan neresidir? Birlikte sahne almak istediğiniz özel müzisyenler var mı?
Space İbiza ve Montreal’deki Stereo sahne almak için çok güzel mekanlar. Bunun dışında Innervisions Crew, Dixon ve Ame & Henrik Schwarz gibi isimler ile sahne almak isterim.

Haftada kaç saatinizi yeni şeyler üretmeye ayırırsınız? Sahnedeki en uzun performansınız ne kadar sürdü?
Aslında her zaman parça düzenliyorum. Bu da günlük ortalama birkaç saatimi alıyor. Bir keresinde yedi saatten fazla sahnede kalmıştım.

En son satın aldığınız şarkı nedir?
En son Simion’un You & I Betoko Remix’ini aldım.

Bu güne kadar en iyi performansınız nerede ve nasıldı?
Polonya Poznan’daki Club SQ sahnemdi. İki saatlik bir gösteri planlanmasına rağmen tam yedi saat sürmüştü. Kalabalığın enerjisi o kadar yüksektiki hep beraber içeride kilitli kalmış gibiydik.

Hayranlarınızdan aldığınız en güzel hediye nedir?
Tokyo’da hediye edilen bir Kimono aldığım en iyi hediyeydi.

Müzik dışında başka bir tutkunuz var mı?
Futbola bayılırım. Tottenham Hotspur’u tutuyorum.

Son olarak favori elektronik müzik festivaliniz nedir ve hayranı olduğunuz DJler kimler?
Amsterdam’daki ADE’yi (Amsterdam Dance Event) çok seviyorum. Büyük çaplı muhteşem partiler yapılıyor ve insanlarla çok güçlü iletişim bağlar kurulabiliyorsunuz. Bence işini en iyi yapan DJler; Joris Voorn, Dixon, Cajmere ve Sander Kleinenberg.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: