© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Epoksiyle Çalışmak Keyiflidir

Epoksiyle Çalışmak Keyiflidir

Epoksi ile çalıştığı her anda çok keyif aldığını belirten Culaccino Art kurucusu Elif Abacıoğlu, MAG Okurlarına epoksi çalışmalarını ve ürün çeşitliliğini aktarıyor.

 

Öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz? Culaccino Art’ın kuruluş öyküsü nedir?

İstanbul Bilgi Üniversitesinde Sosyoloji okudum. İstanbul’da doğup büyüdüğüm yirmi dört yılın sonunda ocak 2020’de Avrupa Birliğinin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Programı’nda cinsiyet eşitliği dersi vermek üzere Portekiz’e gittim. Mart 2020’de tüm dünyayı etkisi altına alan pandemide Bodrum’daydım. Çok yoğun bir tempodan çıktıktan sonra bu boşluk beni e-ticarete yöneltti. Culaccino Art, ismini, benim hayat hedeflerimden biri olan “iz bırakmak”tan alıyor. Culaccino; İtalyancada içeceğin masada bıraktığı iz demek. Ben de Culaccino Art olarak masamıza, evimize, hayatımıza bıraktığımız izle evlerimize dokunmaya çalışıyorum.

Ürün yelpazenizde neler var? Ürünlerinizi oluştururken hayal ettiğiniz, ilham aldığınız öğeler neler?

Ürünlerime ilk olarak, gözün koruma enerjisine çok inandığım için sadece göz temalı bardak altlıkları yaparak başladım. Sadece silikon kalıplar kullanarak epoksi ile bardak altlığı, tepsi, vazo, peçete yüzüğü, küçük/büyük sunumluklar, anahtarlıklar, çanta ve dikiz aynası sallantıları yapıyor ve sürekli genişletmeye, her eve iz bırakmaya çalışıyorum. Aynı zamanda sadece kişiye özel ceviz ve zeytin ağaçları kullanarak masa, sehpa, saat ve sunum tahtalarını da epoksiyle birleştirerek sade ve şık tasarımlar yapıyorum. Ahşapla çalışırken ağacın dokusu en büyük ilham kaynağım oluyor zaten. Tasarımlarımda deniz ve doğa, kısacası Bodrum, en büyük şansım. Kalıplarımla çalışırken eşim her zaman en büyük eleştirmenim olduğu için en iyisini yapmama, hep cesaretlenmeme sebep oluyor. Yurt dışında çok daha fazla epoksi kalıp çeşitliliği olduğu için bulduğu farklı kalıpları bana ileterek genellikle Türkiye’de ilkleri benim yapmamı sağlıyor. Tasarımlarımı şu anda bir e-ticaret sitesi olan Shopier üzerinden satıyorum.

Epoksiyle çalışmanın zorlukları var mı? Epoksiyi biraz anlatır mısınız?

Epoksiyle çalıştığım -özellikle yeni tasarladığım- her anda çok keyif alıyorum. Hazır ürünleri sadece atölyemde sergilemek için tutuyorum, onun dışında her siparişimi tek tek o kişiye özel yapıyorum. Bu çok kıymetli olsa da işin zorlu diyebileceğim kısımlarından biri. Üretim, sosyal medya, satış, atölye, eğitim, paket ve kargo adımlarının hepsini tek başıma yaptığım için tabii ki zorlandığım anlar oluyor. Özellikle toplu siparişler binden fazla olduğu zaman hayatım tamamen duruyor. Sonunda aldığım geri dönüşler her saniyesine değdiği için tüm yoğunluğu alıp götürüyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.