© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

El İşçiliği ve Emek

El İşçiliği ve Emek

Serhan İlçe, kendi ismiyle kurduğu firmasında benimsediği görev ve sorumluluklarını, müşterinin isteğine göre şekillenen ürünlerinin yapım aşamalarını ve gelecek hedeflerini MAG Okurlarına aktarıyor…

 

Müşterilerinize karşı benimsediğiniz görev ve sorumluluklarınız neler?

Müşterilerimize karşı kaliteli ürün sunmak, zamanında işlerini teslim edebilmek, beklentilerine fazlasıyla cevap verebilmek bizim için en büyük görev ve sorumlulukların başında gelmektedir.

Bir siparişi hazırlarken hangi adımları takip ediyorsunuz?

Öncelikle malzemelerimizin tamamını yeni hammadde demirden kullandığımızı söylemek isterim. Hurda demir kullanmıyoruz. Buna bağlı olarak kullanılan motifler müşterinin istek ve arzusuna göre elde bükülerek imalatı boyaya hazırlanıyor. Galvaniz kaplama ve statik boyadan sonra imalatımız montaja hazır duruma geliyor.

Müşterinizin talep ettiği ferforje motifini nasıl hazırlıyorsunuz?

El işçiliği ile tamamını elde bükerek imalatlarımızı yapıyoruz.

Çalışmalarınızda teknolojiden faydalandığınız noktalar neler?

İmalatlarımız el işçiliğine dayalı olduğu için teknoloji ile çok fazla makina işlemi yapamıyoruz.

Demir fiyatlarındaki son durum ve ülke ekonomisi sizi nasıl etkiliyor? Bu konuda neler söyleyebilirsiniz?

Pandemi sonrası başlayan ekonomik daralma sebebi ile artan maliyetler özellikle bizim gibi faaliyet gösteren, üretime dayalı sektörleri zorlamaya başladı. Her gün artan maliyetler karşısında müşterilerimize fiyat verirken zorlanmaya başladık. Bu durum, bizim gibi üreticileri uzun vadede çok zorluyor.

Ferforje işlerinde neden Serhan İlçe tercih edilmeli?

Biz butik çalışan bir firmayız. Amacımız para kazanmaktan ziyade insan kazanmak olduğu için önceliğimiz, sunduğumuz ürün ve hizmet kalitesi ile insanları memnun edebilmek. Bu doğrultuda faaliyetlerimizi ilerletiyoruz. Kâr amacını ikinci planda tuttuğumuz için önceliğimiz, yaptığımız işleri insanlara sevdirebilmek. Bu, bizi seçmelerinde en büyük avantaj olmalıdır.

Gelecekte neler yapmayı planlıyorsunuz?

İşimizi en iyi şekilde, kendimizi en güzel şekilde geliştirerek sektörde geldiğimiz noktayı koruyabilmek bizim için en büyük başarıdır.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.