© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Eksiksiz Bir Üretim Süreci Tosato

Eksiksiz Bir Üretim Süreci Tosato

Geçtiğimiz senelerde, değişen tüketici beklentilerine paralel olarak tasarladıkları ürünlerle perakende sektörüne giren ve geleneksel kürk imajından çıkarak modern bir çizgi yaratan Tosato’nun Kreatif Direktörü Ayşegül Güler; üretim süreçlerinden başlayarak markanın farkına değiniyor ve trendlerden bahsediyor…

Kendinizden biraz bahsedebilir misiniz?

İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmesi’nden mezun oldum. Akabinde, her zaman tutkum olan moda tasarımı eğitimi aldım. Çalışma hayatıma bir süre farklı sektörlerde devam ettikten sonra Mergen Design Tekstil Ltd. Şti. çatısı altında bulunan Tosato markasının kreatif direktörlüğünü üstlendim ve bu üstlendiğim rolü severek devam ettirmekteyim.

Tosato’nun macerası nasıl başladı? Öyküsünde şu an nerede?

Şirketimiz 1991 yılında Celal Güler tarafından kurulmuştur. Otuz senedir lüks dış giyim sektöründe üretici olarak devam etmektedir. Tosato yurt içi ve yurt dışı olmak üzere dünyanın her bölgesine üretim yapmaktadır. Altı sene önce Tosato olarak perakende sektörüne girmeye karar verdik ve değişen tüketici beklentileri, yaşam stillerine paralel tasarladığımız ürün ve koleksiyonlarımızı müşterilerimize sunduk. Geleneksel kürk imajından çıkarak modern ve şehirli yeni bir çizgi yarattık. Müşterilerimizden gelen geri bildirimlere dayanarak, bu konuda başarılı olduğumuzu söyleyebilirim. Tosato olarak şuna inanıyoruz; dünyamız her gün hızlıca gelişen ve değişen bir yapıya sahip. Özellikle şu an dijital platformların gündemde olduğu bir dönemdeyiz. Bu yapıya ayak uydurmak ve her koşulda kendimizi güncellemek adına, dijital pazarlama ve sosyal medyaya önem vermekteyiz. Eskiye kıyasla dijital platformlarda çok daha iyi bir yerdeyiz ve bu tarafımızı gün geçtikçe geliştirmekteyiz. Ayrıca yurt içi ve yurt dışı moda fuarlarında aktif olarak yer almaktayız.

Ürün yelpazenizde neler yer alıyor? Kullandığınız malzemeler hangileri?

Ürünlerimiz paltolar, şişme montlar, yelekler, kabanlar, deri ceketlerden oluşuyor. Paltolarda yün ve kaşmir, şişme montlarımızda su geçirmez özellikte kumaşlar kullanmaktayız. Ayrıca müşteri taleplerine göre lüks segment kategorisine giren ürünlerimizde var. Bu segmenti kısaca ifade etmek gerekirse, mevcut tasarımlarımızı değerli kürk grupları ile kombinliyoruz. İstek üzerine kişiye özel tasarımlarımız da mevcuttur.

Kabanlarda bu sezonun öne çıkan renkleri neler?

22/23 dış giyimde bu sezon enerjik ve canlı tonların yanı sıra, her sezon olduğu gibi vazgeçilmeyen siyah ve kahve tonları da yerini alıyor. Yeşil, karamel, beyaz, turuncu, pembe tonlarının da yer aldığı ürün seçkimizde; zengin dokuları ve net çizgileriyle şıklığı gündelik yaşama mükemmel bir biçimde uyarlamaya çalıştığımız, zaman veya mekân fark etmeksizin tüm lokasyonlara kolayca uyum sağlayan modellerin her biri, modern, üretken ve yaratıcı yeni nesle de uyum sağlıyor.

Biraz da işçiliğinizden bahseder misiniz? Üretiminiz nasıl ilerliyor? Müşteri memnuniyeti noktasında hangi hizmetleri sağlıyorsunuz?

Tüm tasarımlarımız kendi atölyelerimizde üretilmektedir. Buradaki unsurumuz, her zaman en iyiyi, en yeniyi ve en kaliteliyi nasıl sunarız fikridir. Tasarım ve üretim süreci kapsamında yaratıcı kadromuzla, hitap ettiğimiz farklı pazar gruplarına en uygun, en trend ürünleri tasarlayarak son haline getirmektir. Üretilen bir ürünün kalitesi kontrol edildikten sonra müşterilere sunulmakta ve beklentilerin tamamı karşılanmaktadır. Kürk grubunda ise her biri ayrı ayrı çok değerli kürk ustalarımız ile çalışmaktayız. Her bir ürün tek tek el işçiliği ile dikilmektedir.

Bu üretim sürecini eksiksiz bir biçimde, mükemmele yakın sunan Tosato’nun gelecekteki en büyük hedefi bir dünya markası haline gelmek ve sektördeki başarılarını istikrarlı tutmaktır. Müşteri  memnuniyeti, olmazsa olmazlarımızdandır.  İlk sırada ürün kalitesi gelmektedir. Müşterinin özelliklerini, ihtiyaçlarını, beklentilerini anlamak, tutulabilir sözler verilmesi, dürüstlük, şeffaflık bütün bunlar müşterilerle uzun vadeli, sadakat odaklı bir ilişki kurmak adına bizim için önemlidir.

Müşterinin satış noktasındaki karşılanma ve rahat ettirilme şekli, aradığı ürünü rahatlıkla bulabilmesi, ürün tanıtımlarının yeterli bir biçimde yapılması, sorun  yaşamadan ürüne sahip olabilmesi, satış sonrasında yaşayacağı problemler olur ise çözümünün hızlı ve basit bir biçimde sağlanmasına önem veriyoruz. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.