Başa Dön

THOMAS ANDERSEfsane İstanbul’a Geliyor.. !

blank

THOMAS ANDERSEfsane İstanbul’a Geliyor.. !

Okuma süresi 4 dakika

80’li yıllara damgasını vuran, müzik tarihine ismini altın harflerle yazdıran MODERN TALKING’in efsanevi solisti Thomas Anders 28 Mayıs’ta Cemal Reşit Rey’in sezon kapanışı için İstanbullu hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

12 albüm ve 120 milyonu aşan satış rakamlarının ardından sona eren Modern Talking efsanesi, Thomas Anders tarafından 10 solo albüm ve dünya çapında süren konserler ile devam etmekte. MODERN TALKING ve solo hitleri Thomas Anders’in eşsiz performansıyla grubun 30 yılını devirdiği bu yıllarda İstanbul’lu müzikseverlerle buluşuyor. Thomas Anders’la İstanbul konseri öncesi Modern Talking’i, kariyerini ve yeni projelerini konuştuk.

40 yıldan fazla bir süredir sahnedesiniz. Bu kadar uzun süre başarılı olmanın sırrı nedir?

Belki de sevdiğim işi aşk ile yaptığım içindir. Sahnede olmak ve insanları eğlendirmek benim için daima büyük bir zevk.

%100 Anders adında otobiyografik bir kitap yazdınız. Geçmişinizi yazarken kendinizle ilgili farklı yönlerinizi keşfettiğiniz oldu mu?

Farklı yönlerimi keşfetmek değil ama kendi kişisel tarihime dönüp bakmış oldum. Aklımın köşesinde kalan birçok anı tekrar canlanmış oldu.

Dieter Bohlen ile tekrar birlikte çalışmayı düşünür müsünüz? Bir gün sizi Modern Talking ile yeniden bir arada görebilir miyiz?

Aslında yeniden bir araya gelmenin gereği yok diye düşünüyorum. İkimizin de kendine ait bir hayatı ve kariyeri var. Aslına bakarsanız hiçbir zaman çok yakın dost değildik. Bu yüzden tekrar bir araya gelmek için duygusal bir neden yok.

Aynı zamanda bir aktörsünüz. Şu ana kadar yer aldığınız filmler içerisinde sizin için en ilginç olan rol hangisiydi? Yakın gelecekte sinema filmi ya da Tv dizisi gibi projeleriniz var mı?

Her müzik videosu aslında benim için küçük filmler demek. Stockholm Marathon gerçekten benim için çok keyifli bir projeydi ama her zaman en beğendiğim “Stay with me” oldu. Geçen Kasım ayında Alman yapımı The Little Dictator’de küçük bir rol aldım. Almanya’da Ekim ayında sinemalarda olacak.

Şarkıcı ve müzisyen olarak uzun süredir müzik dünyasındasınız. Geçmişle bugünün müzik anlayışı arasında sizce nasıl farklar var?

Müzik endüstrisi çok fazla değişti. Eskiden dünya genelinde bir müzik trendi vardı. Günümüzde sayamayacağınız kadar çok trend var. Geçmişte dağıtım daha basitti şimdi ise dijital mecraları seçebiliyorsunuz. Bir sanatçı olarak nereye yöneleceğinizi iyi bilmeniz gerekiyor. Mayıs sonunda Modern Talking’in hitlerinden oluşan bir albümü yeni düzenlemelerle yayınlayacağım. Albümün adı “Thomas Anders – HiStory of Modern Talking” olacak. Mayıs ayında aynı zamanda kendi youtube kanalım Thomas Anders TV’den hayranlarım ve arkadaşlarım da beni görme şansı bulacak. Kayıtlar, turne görüntüleri, tv şovları ve daha fazlasını görebilecekler.

2008 yılından beri “Koblenz Çocuk Koruma Birliği”nin bir parçasısınız. Çocuklarla ilgili projeleriniz devam edecek mi?

Kesinlikle! Çocuklar için gerektiği zaman para toplamaya çalışıyorum.

“Songs Forever” albümünde Caz söylediniz. Sizi en iyi ifade eden müzik türü hangisi?

Bu dünyada binden fazla tat var; müzik de benim için onlardan biri. Evdeyken genellikle chill out ve lounge tarzı dinliyorum. Beni rahatlatıyor. Arabadaysa radyo dinliyorum böylece dışarıda ne olduğu, ne tarz müzikler olduğu konusunda bilgi sahibi oluyorum.

Berlin’de yaşıyorsunuz ve Almanya’da büyük bir Türk popülasyonu var. Türk müziği hakkında ne düşünüyorsunuz? Dinlediğiniz Türk şarkıcılar var mı?

Aslında Berlin’de değil Koblenz’de yaşıyorum. Rhine nehri yanında Cologno ve Mainz arasında. Türk şarkıcıları çok fazla bilmiyorum ama bundan sonra Eurovision’u daha dikkatli izleyeceğim.

Bundan sonraki projeleriniz neler?

Dediğim gibi Mayıs ayında Modern Talking klasiklerinden oluşan albümüm müzik marketlerde olacak. 2016 Eylül ayı içinde yayınlanacak Almanca bir albüm üzerinde çalışıyorum. Dünya çapında birçok konser veriyorum. Ağustos ayında Amerika turnesine çıkacağım. Ayrıca bu yıl Vietnam’ın başkenti Hanoiv ve Şili’de de konserlerim olacak.

28 Mayıs’ta Cemal Reşit Rey’de bizi nasıl bir repertuvar bekliyor? Sürprizler var mı?

Modern Talking’in hit şarkıları ve solo repertuarımdan şarkılar söyleyeceğim. Duygu dolu bir şov olacak ve dinleyicilerime müzikle dolu güzel bir akşam yaşatmayı ümit ediyorum.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.