© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Doç. Dr. İbrahim Sakçak Mide Balonunun Avantajları

Doç. Dr. İbrahim Sakçak Mide Balonunun Avantajları

Obezite ve Diyabet Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. İbrahim Sakçak; çoğunlukla, birçok yöntemi deneyip kilo veremeyenlerde uyguladıkları mide balonu tedavisinin avantajlarını anlatıyor…

Mide balonu; diyet, spor, akupunktur veya ilaçlar ile kilo veremeyen ya da sürekli verip tekrar kilo alan kişilerde alternatif bir tedavi yöntemidir. Mide balonları silikondan yapılan ve sıvı ya da hava ile şişirilebilen balonlardır. Mide balonları bir hastaya uygulandıktan sonra mide içinde delinerek, içindeki sıvı ya da hava boşaltılıp dışarı alınırlar. Dışarıya alınan balon çöpe atılır. Balonlar mideye zararlı etkileri olan maddeler değildir; ancak, uzun süre mide içinde durduğunda basınç ve temas etkisine bağlı olarak zamanla midede ülser tarzı yaralara neden olabilirler. Peki, bu balonların avantajları nelerdir?

• Mide balonları, sedasyon denilen hafif uyku halinde yapılabilmektedir.

• Mide balonu uygulaması yirmi dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşmektedir.

• Mide balonu uygulamasından sonra kişi anestezinin etkisi geçince, yani birkaç saat sonra normal yaşamına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

• Mide balonu ile, üç ila yirmi beş kilo arasında kilo verilebilmektedir.

• Mide balonu altı ayın ardından çıkarıldıktan sonra, bir ay beklenip tekrar uygulanabilmektedir. Bu şekilde balon uyguladığımız bir hastamız toplam altmış kilo verdi.

• Mide balonu ağrı yapmaz, rahatsızlık hissi yaratmaz.

• Mide balonu uygulaması kalıcı herhangi bir yara, iz bırakmaz.

• Mide balonu; kişi istediği zaman, yani altı ay beklenmeden çıkarılabilir.

• Mide balonu uygulanan kişinin sık kontrole gelmesi gerekmez ancak, diyetisyen desteği faydalı olur.

• Mide balonu; obezite tedavisinde diyet, spor ve ilaçlarla desteklendiğinde etkili bir  kilo verme yöntemidir.

Çağımızın sorunu olan fazla kilolar ve obeziteden kurtulmak için pek çok yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerden en etkilisi tabi ki; obezite cerrahisidir. Aynı zamanda en riskli olanı da obezite cerrahisidir, çünkü obezite cerrahisi için anestezi gerekmektedir, ameliyatta kesilen organdan dolayı sızıntı olması, enfeksiyon, kanama gibi riskler mevcuttur. Oysaki; mide balonu, sedasyon denilen hafif uyku halinde yapılabilen bir yöntemdir. Bu yöntemle yirmi beş kilo vermek mümkündür. Mide balonu gerçekten kilo vermeye kararlı kişilerde yüz güldürücü sonuçlar ortaya koymaktadır. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.