Başa Dön

Derin Cazibe; Dilruba Sarıyer

blank

Derin Cazibe; Dilruba Sarıyer

Okuma süresi 4 dakika

İstanbul cemiyet hayatının önemli isimlerinden Dilruba Sarıyer ile Limak Eurasia Otel’de gerçekleştirdiğimiz çekim bir hayli güzel geçti. Bahar aylarının  gelmesiyle birlikte herkes havaların güzel olmasını ümit ederken bir türlü düzelmeyen havalar çekimimize de konuk oldu. Ama Dilruba Sarıyer soğuğa aldırış etmeden cesurca pozlar vererek ortaya muhteşem kareler çıkarttı. Kendisiyle yaptığımız röportajda da samimi cevaplar veren Dilruba Sarıyer’in göz alıcı kareleri MAG özel bölümümüzde sizlerle…

Dilruba Hanım bize kendinizden bahseder misiniz?

Liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde tamamladım. Lise zamanında sporun ve sanatın birçok alanına ilgi duyuyordum. Tenis ve kayak sporunda başarı sağladım. Kısa bir süre tiyatro eğitimi aldım, yazı yazmaya ilgim arttı. Şiir ve deneme yazıları yazıyordum. O dönemde yaz aylarında babamın kurucusu olduğu Derin firmasında staj yapıyordum. Sonra iç mimarlık eğitimi almaya karar verdim. Eğitimimi tamamladıktan sonra 3 sene kadar o zamanlar ortağı olduğum iç mimarlık ofisinde çalıştım. Arkasından, halen marka direktörlüğünü yaptığım Derin Design’da görev almaya başladım.

Peki, Dilruba Sarıyer’in bir günü nasıl geçiyor? Neler yapmaktan hoşlanıyorsunuz. Hobileriniz ve varsa fobilerinizden bahseder misiniz?

Keskin olarak bir fobim yok fakat özellikle akşamları evde yalnız kalmaktan hoşlanmıyorum. Arkadaşlarımla vakit geçirmek çok eğlenceli ama sevgilim yanımdaysa her şey daha da zevkli hale geliyor. Onsuz hayat fobi, onunla hayatın tamamı hobi benim için. Sabah ilk işim kahvaltı etmek ve çay içmek. Arkasından hemen Akaretler’de yeni açmış olduğumuz showroom’da işimin başına geçiyorum. Öğlen yemeklerini kesinlikle geçiştirmiyorum. Özenli bir sofrada 1 saat de olsa arkadaşlarımla güzel yerlerde buluşup yemek yemek iş motivasyonumu da pozitif yönde etkiliyor. Akşam spora gidiyorum. Eğer özel bir programımız yoksa evde TV veya DVD izlemeyi, dergi okumayı seviyorum.

Bize kendi hakkınızda herkesin bilmediği bir yönünüzü anlatmanızı istesek, neler söylersiniz?

Çok heyecanlı bir insanım. Sabırsızım. Anaç taraflarım var. Yaşlıya ve çocuğa duyarlıyım, negatif bir tablo hemen beni ağlatır. Aynı anda elli tane şey düşünmekten kafam karışır ama söz konusu Levent ise diğer yollar hemen kapanır. Aile kurumuna önem veriyorum. Ailece masa etrafında toplanıp yenilen yemekler beni motive eder. Çağdaş yaşam koşullarına ayak uydursam da geleneksel durumlar hayat düzenimi sağlamama yardımcı olur diye düşünürüm bazen. İkizler burcuyum ve çok inanmak istemesem de okuduğum özellikler şaşırtıcı derecede beni anlatır. 2 dakika içerisinde gözyaşlarım kahkahaya dönüşebilir.

Biraz da iş hayatınızla ilgili bahseder misiniz? Neler yapıyorsunuz?

Ben Derin Design’da Marka Direktörü olarak çalışıyorum. Mimarlar ve inşaat firmalarıyla bağlantıyı sağlıyorum. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını değerlendirip onlara bazı tavsiyelerde bulunuyorum. Gündemde olan veya gelecekte yapılacak olan mimari çalışmaları takip ediyorum. Dünyada gerçekleşen tasarım fuarlarını takip etmeye çalışıyorum.

Gelecekle ilgili planlarınız neler?

Plan yapmadım.

Size göre bu yazın modası ne olacak?

Hem dekorasyon hem tekstil modasına bakacak olursak, bence daha önceki senelerde trend daha keskin şekilde belirleniyordu, sivrilen boyutlarda fark ediliyordu, göz alıyordu. Son senelerde trend kavramı yavaş yavaş yok oluyor. İnsanlar kendi göz zevklerini ilk sırada tutmaya başladılar. Ortama ayak uydurmak yerine özgün olmaya daha çok çaba sarf ediyorlar. Yaş, yaşam şekli, meslekler, sosyal aktivite farklılıkları, kişisel tercihleri belirlemede en önemli ipuçları.

Yaz geliyor. Tatilde neler yapmayı seviyorsunuz?

Yaz aylarında çalışmaya devam ediyorum fakat hafta sonlarını İstanbul dışında farklı şehirlerde geçirmeyi tercih ediyorum. Paris çok sevdiğim bir şehir ve fırsat buldukça gidiyoruz. Bodrum ‘a bayılıyorum. Ayrıca bu yaz New York’a gideceğiz.

Formunuzu korumak için yaptığınız bir uygulama ya da spor var mı?

Fırsat buldukça spora gidiyorum. Aynı zamanda pilates yapıyorum. Bu yaz tekrar tenise ağırlık vereceğim. Vücut ve cilt bakımımı hiç aksatmam. Bilek güreşinde kadınlar kategorisinde 1.’likte iddialıyım. Öyle bir yarışma var mı?

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.